Współtwórca SUSE wraca do Novella

Współtwórca SUSE Hubert Mantel, który opuścił Novella w 2005 roku, powrócił do firmy. W wywiadzie dla włoskiego magazynu Data Manager Online Mantel wyjaśniał powody swojego odejścia i powrotu.

"Po wielu latach harówki i nieprzyjemnych doświadczeniach z inwestorami poddałem się. Potrzebowałem odpoczynku" - mówi Mantel, który postanowił odejść z firmy, gdy Novell ogłosił, że jedynym wspieranym przez firmę środowiskiem graficznym będzie Gnome.

Mimo, iż firma krótko później wycofała się z tych planów, Mantel zrezygnował z pracy. Teraz postanowił wrócić. "Miałem ponad rok na zastanowienie się nad swoją przyszłością i doszedłem do wniosku, że wciąż najbardziej interesuje mnie Linux. Poza tym, mam wielu dobrych przyjaciół, z którymi tworzyłem SUSE. Więc zdecydowałem się wrócić" - dodaje.

"Teraz nawet Microsoft zdał sobie sprawę, że Linux istnieje i nie zniknie. Nie pracujemy przeciwko komukolwiek. Pracujemy dla Linuksa. Fundamentalizm zawsze prowadzi do problemów" - stwierdził Mantel.

Niedługo po Mantelu z Novella odeszło kilku kolejnych czołowych deweloperów SUSE. Mantel jest pierwszym, który postanowił wrócić. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zajmuje on obecnie stanowisko lidera zespołu odpowiedzialnego za jakość jądra dystrybucji.


Zobacz również