Współzałożyciel Microsoftu ma nowotwór

U Paula Allena, współzałożyciela koncernu Microsoft, wykryto chłoniaka typu B. O chorobie poinformowała jego siostra, Jody Allen.

W emailu przesłanym do pracowników firmy Allena, Vulcan Ventures, Jody pisze o rozpoczęciu przez Paula chemioterapii po wykryciu nowotworu. Poinformowała też, że nadal będzie on kontynuować pracę w swojej firmie.

"To trudna wiadomość dla Paula i jego rodziny. Jednak ktoś, kto go zna wie, że ponad 25 lat temu pokonał chłoniaka, i wierzy, że może zrobić to po raz drugi." - napisała jego siostra.

Paul Allen odszedł z Microsoftu w 1983 r. po tym, jak zdiagnozowano u niego ziarnicę złośliwą, zwaną też chłoniakiem Hodgkina. Założył Vulcan Ventures, inwestował m.in. w DreamWorks SKG, Oxygen Media oraz Charter Communications. Jest właścicielem zawodowego zespołu futbolu amerykańskiego Seattle Seahawks oraz zespołu koszykarskiego Portland Trail Blazers.

Chłoniak typu B, który stwierdzono u Allena jest jednym z najczęściej spotykanych przypadków chłoniaka.

Allen to kolejna znana postać ze świata IT, u której zdiagnozowano chorobę nowotworową.

Steve Jobs, szef Apple, wygrał walkę z rakiem - w 2004 r. chirurgicznie usunięto mu wyspiaka trzustki (tzw. guz neuroendokrynny) a w tym roku przeszczepiono mu wątrobę.

Niestety na raka zmarli m.in. Bob Bemer (twórca kodu ASCII), Jack Kilby, jeden z wynalazców układu scalonego; pionier Macintosha Jef Raskin; współzałożyciel AMD Ed Turney. W Polsce z nowotworem przegrał Marek Sell, twórca oprogramowania antywirusowego.