Wstąp do akademii rycerzy Jedi!

Lucas Arts zapowiada kolejny tytuł z niezwykle popularnej serii gier Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy w wersji na PC i Xbox.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy jest kontynuacją Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast, która podbiła serca fanów gier w Ameryce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Gra oferuje dynamiczną rozgrywkę w opcji single i multiplayer z zupełnie nową fabułą, która pozwoli graczom wstąpić do słynnej akademii Luka Skywalkera szkolącej nowe pokolenie rycerzy Jedi.

Po raz pierwszy w historii tej serii gracze będą mieli możliwość swobodnego kreowania własnej unikalnej postaci. Gracze będą mogli wybrać rasę postaci, płeć, jak również kolor włosów i rysy twarzy. Struktura gry umożliwia również kreację własnego miecza świetlnego.

Akcja gry będzie się toczyć nie długo po wydarzeniach kończących Star Wars Jedi Outcast. Gracze wcielają się w młodych uczniów zgłębiających tajniki mocy w akademii Luka Skywalkera na planecie Yavin 4. Podczas wykonywania misji, pozwalających młodym adeptom poznać tajniki mocy zostaje odkryta tajemnicza grupa, która sieje spustoszenie w całej galaktyce. Zadaniem graczy będzie przywrócenie porządku i równowagi - od tego zależy przetrwanie nie tylko akademii ale również całej galaktyki.

Wydawcą gry w USA będzie Lucas Arts, natomiast dystrybucją gry w Europie zajmie się firma Activision. Premiera gry przewidziana jest na koniec 2003r.


Zobacz również