Wszechstronny Linux.Simile

Przedstawiciele Symanteca poinformowali o wykryciu nowego, nietypowego wirusa komputerowego. Linux.Simile potrafi infekować zarówno systemy operacyjne z rodziny Windows, jak i Linuksa.

Przedstawiciele Symanteca poinformowali o wykryciu nowego, nietypowego wirusa komputerowego. Linux.Simile jest "multiplatformowym" wirusem - potrafi infekować zarówno systemy operacyjne z rodziny Windows, jak i Linuksa.

Linux.Simile "zaraża" pliki ELF oraz PE (Portable Executable) niezależnie od tego, który z wymienionych systemów zainstalowany jest na danym komputerze. Z analiz kodu wirusa wynika, że nie zawiera on żadnej procedury destrukcyjnej, nie stanowi więc poważnego zagrożenia dla użytkowników komputerów. Jedynym przejawem jego działalności (oprócz infekowania kolejnych plików) jest wyświetlanie w określone dni (17 maja lub marca każdego roku) różnych komunikatów.

Aby usunąć wirusa, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje pliki zainfekowane przez Linux.Simile, należy je "naprawić".


Zobacz również