Wszechstronny Zensonic

Australijska firma Zensonic Corporation zapowiedziała wprowadzenie na rynek wyjątkowo wszechstronnego odtwarzacza DVD - o nazwie Zensonic Z500. Oprócz odtwarzania płyt DVD i CD, urządzenie potrafi również odtwarzać filmy w formatach WMV9, Divx i Xvid, ma też wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową i złącze USB, umożliwiające podłączanie do niego zewnętrznych dysków.

Wbudowana karta Wi-Fi umożliwia m.in. odtwarzanie za pomocą modelu Z500 multimediów zapisanych na dysku komputera, podłączonego do tej samej sieci (możliwe jest również skorzystanie z tradycyjnej sieci Ethernet). Co ważne, z opcji tej będą mogli korzystać nie tylko użytkownicy systemów z rodziny Windows, ale także Linux i Mac OS.

Zensonic Z500

Zensonic Z500

Dzięki wyposażeniu odtwarzacza w złącze USB 2.0, możliwe jest także odtwarzanie filmów czy muzyki zapisanych na zewnętrznych twardych dyskach lub innych, podłączanych przez port USB nośnikach (np. pamięciach flash). Wśród obsługiwanych przez Z500 formatów audio znalazły się pliki FLAC, OGG, AAC, MP3, Windows Media Audio 9 oraz CD Audio. Obsługiwane formaty zapisu wideo to Windows Media Video 9, DivX, XviD, MPEG-4, QuickTime MPEG-4, MPEG-2, MPEG-1 oraz DVD. Dodatkowo, urządzenie może odtwarzać grafikę zapisaną w formatach JPEG, TIFF oraz RAW.

Oficjalna premiera urządzenia odbędzie sie na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, które trwać będą od 6 do 8 stycznia 2005. Do sklepów Zensonic Z500 powinien trafić w marcu. Cenę urządzenia ustalono na ok. 240 euro.

Więcej informacji:

http://www.zensonic.com


Zobacz również