Wszystkie Lumie z WP8 po aktualizacji "Black" z wsparciem Bluetooth LE

Aktualizacja Nokia Black zaoferować ma dla reszty rodziny smartfonów Lumia z systemem Windows Phone 8 wsparcie dla cechującej się niewielkim apetytem na energię technologii Bluetooth 4.0 Low Energy (LE).

Wraz z wydaną przez Nokię kilka miesięcy temu aktualizacją Amber smartfony Lumia 520, Lumia 620, Lumia 625 i Lumia 720 otrzymały wsparcie dla technologii Bluetooth 4.0 Low Energy (LE).

"Bluetooth LE pozwala na połączenie telefonu ze specjalnymi akcesoriami takimi jak czujniki pracy serca. Czyniąc to, dzięki komunikacji Bluetooth LE, bateria zainstalowana w akcesorium może pracować znacznie dłużej, nawet miesiąc" - tłumaczy możliwości tego rozwiązania Nokia.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]

Co jednak z pozostałymi topowymi modelami smartfonów Lumia? Dzisiaj już to wiemy.

"Wraz z aktualizacją Lumia Black, wsparcie dla Bluetooth LE zostanie dodane do pełnej linii urzadzeń Nokii z WP8" - Nokia zadeklarowała właśnie w dziale FAQ.

Kiedy premiera?

Dedykowana smartfonom Nokii aktualizacja Lumia Black powinna zostać udostępniona w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Windows Phone 8.1

Na koniec warto też dodać, że wspomniana technologia wykorzystywana jest też przez Samsunga do komunikacji z "inteligentnym" zegarkiem Galaxy Gear oraz że wsparcie dla niej Microsoft planuje dodać wraz z wypuszczeniem na rynek systemu Windows Phone 8.1.