Wszystkie barwy celulozy


TDK Premium 162

Wszystkie barwy celulozy
Papier polietylenowy o najmniejszej gramaturze z oferty TDK. Podobnie jak cała seria - ma bladoniebieskie zabarwienie. Nadrukowane obrazy ostro oddają szczegóły, jednak w ciemnych partiach zdjęcia, gdzie tuszu jest najwięcej, uwidacznia się raster drukarki i smugi powstające podczas pracy głowicy. Ogólnie jakość zadowalająca. Papier jest bardzo elastyczny i ma dużą wytrzymałość mechaniczną. Wydruki w technologii piezo przy uniwersalnych ustawieniach drukarki charakteryzowały się nadzwyczaj miękkimi barwami. Pakowany w formatach: A4, A5 i A6.

+ Zadowalająca jakość wydruków###

+ Wytrzymałość mechaniczna###

- Bladoniebieskie zabarwienie###

- W ciemnych obszarach uwypuklony raster i smugi nanoszone przez drukarkę

Informacje: TDK Polska tel. (0-22) 668 01 40

Epson Photo Paper

Wszystkie barwy celulozy
Bardzo dobry do druku w technologii piezo. Jakość obrazów naniesionych "na gorąco" jest zadowalająca. Karton powlekany jednostronnie charakteryzuje się wysoko wybieloną powierzchnią. Zdjęcia miejscami są pozbawione szczegółów. Przejścia tonalne oddane poprawnie, czasami jednak obraz jest zbyt miękki, co powoduje utratę detali. Papier ma nierówną, półmatową powierzchnię i jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Dostępny w formatach: A4 i A6 z perforacją, umożliwiającą drukowanie bez białych ramek.

+ Bardzo dobra jakość wydruków przy zastosowaniu technologii piezo

+ Wybielona powierzchnia###

- Niski połysk####

- Mała wytrzymałość mechaniczna####

Informacje: Marguz tel. (0-12) 633 54 77

Epson Photo Quality Glossy Paper

Doskonały do druku w technologii piezo. Zdjęcia wysycane są barwami i bogate w detale. Przy druku metodą termiczną obraz traci szczegóły w ciemnych partiach. Kolory są żywe i poprawnie odwzorowane. Mimo dobrze wybielonej powierzchni, zdjęcia tracą na jakości przez niski połysk. Powierzchnia papieru jest nierówna i mało odporna na uszkodzenia mechaniczne. Arkusze cięte są do formatu A2, A3 i A4.

+ Bardzo dobra jakość wydruków przy zastosowaniu technologii piezo

+ Wybielona powierzchnia###

- Niski połysk#####

- Mała wytrzymałość mechaniczna####

Informacje: Marguz tel. (0-12) 633 54 77

CompuJet Photo Glossy Ink Jet Paper

Wszystkie barwy celulozy
Powlekany karton o niskim wybieleniu powierzchni. Warstwa przeznaczona do zadrukowania w kolorze kremowym. Barwy w ciemnych partiach obrazu wydają się wyblakłe, szczególnie przy druku termicznym. W jasnych obszarach kadru widoczny raster drukarki. Zdjęcie wygląda zadowalająco przy druku w technologii piezo - poprawnie odwzorowują się przejścia tonalne i szczegóły. Powierzchnia papieru jest gładka, połysk zadowalający. Dostępny w arkuszach: A4 i 10x15 cm z perforacją.

+ Duża wytrzymałość mechaniczna####

+ Dobra jakość wydruku w technologii piezo###

- Kremowy kolor#####

Informacje: Scala tel. (0-12) 655 45 64

Canon GP-301

Wszystkie barwy celulozy
Powlekany karton o odcieniu kremowym. Kolory przy druku metodą termiczną są nieco wyblakłe, obraz - miękki. Wydruk traci szczegóły przy przejściach tonalnych między kolorami ciemnymi. Zdjęcie naniesione w technologii piezo ma dobrą jakość. Mimo iż barwy są miękkie i ciemne, widać wszystkie detale. W jasnych partiach w znacznym stopniu widoczny raster drukarki. Papier wyróżnia się małą skłonnością do zabrudzeń. Cięty na arkusze A4 i A3.

+ Dobra jakość wydruku w technologii piezo

+ Mała skłonność do zabrudzeń###

- Kremowy kolor####

- Zanik szczegółów w ciemnych partiach obrazu

Informacje: Canon Polska tel. (0-22) 824 50 50

Canon HG-201

Wszystkie barwy celulozy
Bardzo błyszczący plastik o połysku perłowym. Wydruki w obu technologiach zachowały wszystkie szczegóły. Dobrze oddane barwy i subtelne przejścia tonalne połączone z wysokim połyskiem dają wrażenie przestrzenności fotografii. Czasami można było zauważyć smugi powstające podczas ruchu głowicy. Dużą wadą jest wysoka, w porównaniu do pozostałych testowanych papierów, cena.

+ Jakość wydruków####

+ Połysk#####

+ Wytrzymałość mechaniczna####

- Cena######

Informacje: Canon Polska tel. (0-22) 824 50 50