Wszystkie barwy grozy... survival horrory w naszym dziale

Jako że ostatnio nagromadziło nam się sporo gier z gatunku survival horror, postanowiłem na koniec miesiąca zrobić ich małe podsumowanie. Oto, w co warto zagrać, aby poczuć dreszczyk grozy na plecach...

Zaczynam od gry, która dostępna jest tylko w wersji demo. Nazywa się DreadOut i wybrana została na grę kwietnia 2013 na GameStar.pl. Sterujemy tu młodą dziewczyną, która wraz z wycieczką szkolną trafia do opuszczonego miasta gdzieś w Indonezji. Nie ma tu żywego ducha, jednak COŚ manifestuje swoją obecność. Dziewczyna może ujrzeć niewidzialne dla oka rzeczy dzięki smartfonowi - który służy także jako skuteczna broń na dość upiedliwe moskity. Dla zachęty do zagrania pokażę mój gameplay z tej znajdującej się jeszcze w produkcji gry:

Kolejna warta uwagi pozycja to Eyes: The Horror Game, dostępne za darmo w pełnej wersji. Pozycja ta jest wyraźnie inspirowana serią Slender, jednak posiada oryginalny gameplay. Celem jest eksploracja wielkiego domu i zebranie porozrzucanych w różnych jego punktach worków ze złotem. Podczas eskapady musimy uważać, aby nie napotkać ducha - oznacza to koniec zabawy. Możemy także używać znajdujących się na ścianie malunków oczu, aby podejrzeć, co dzieje się w innej części budynku. Spójrzcie na gameplay, tam jest to pokazane. Pozycja ta jest do pobrania w wersjach na Windows, Linux i Mac.

Inside nie imponuje może długością, ale nadrabia to klimatem i naprawdę wbijającym w ziemię zakończeniem. W tej grze sterowana przez nas postać nie wie, gdzie się znajduje, jednak ponure miejsce nie zachęca, aby spędzić w nim więcej czasu, więc szukamy wyjścia. W napotykanych po drodze salach znajdują się kartonowe pudła - zdradzę, że jedno kryje dość ważny klucz. Pozycja ta jest darmowa i jeśli macie ochotę na krótką, niezwykłą przygodę, będzie jak znalazł. A oto mój filmik z rozgrywki.

Czwartą wartą uwagi pozycją jest świeżutki Lumber Island. Gracz trafia tu na wyspę, która została wyeksploatowana przez wielki koncern naftowy, a następnie porzucona. Jednak... kto rozpalił ogień w zaroślach? Dlaczego widać cienie? Co skrywają ruiny domostwa w pobliżu? Jako że to pozycja bezpłatna, polecam spróbować osobiście odpowiedzieć na te pytania. Produkcja ta pomyślana jest jako seria epizodów. Pierwszy - The Letter - znajduje się do pobrania na naszych stronach.

Jeśli po tych czterech pozycjach nabierzecie ochoty na więcej grozy, żaden problem. Na stronie GameStar.pl mamy specjalny dział dla tego typu produkcji. Wystarczy kliknąć TUTAJ, aby przenieść się do świata, gdzie strach niejedno ma imię...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: