Wszystkie komputery Huawei Matebook obsłużą Windows 11

Dobre wiadomości dla posiadaczy komputerów Huawei. Producent deklaruje, że wszystkie MateBooki są w pełni kompatybilne z Windows 11.

Huawei od kilku lat intensywnie angażuje się w produkcję komputerów mobilnych z rodziny MateBook. Pierwsze konstrukcje zadebiutowały w naszym kraju w 2018 roku i oferowały procesory Intel Core ósmej generacji. Producent przekazał właśnie, że wszystkie komputery otrzymają aktualizację do nadchodzącego Windowsa 11.

Huawei MateBook 14
Źródło: huawei.com

Huawei MateBook 14

Źródło: huawei.com

W oficjalnym oświadczeniu prasowym, które zamieszczono na chińskim portalu społecznościowym Weibo, Huawei przekazał, że komputery z rodziny MateBook otrzymają aktualizację.

Zobacz również:

  • To nie koniec kłopotów Huawei? Rząd USA chce kolejnych sankcji!
  • Windows 7 2021 - najlepsze cechy Win7 i Win11 w jednym systemie
  • Twój Telefon zmieni się w Windows 11

Brakuje szczegółowych informacji, ale posiadacze komputerów z rodzin MateBook X, MateBook, MateBook D oraz MateBook B mogą spać spokojnie. Modele wprowadzone na rynek w 2018 roku i później spełniają wymagania Windowsa 11. Niestety tego samo nie można powiedzieć o pierwszej generacji MateBooka X oraz pierwszym MateBooku. W chwili obecnej aktualizacja dla tych komputerów stoi pod znakiem zapytania. Huawei nie wykluczył ich z aktualizacji, ale posiadają one podzespoły, które nie są oficjalne wspierane przez firmę Microsoft.

Oświadczenie w sprawie aktualizacji do Windowsa 11
Źródło: gizmochina.com

Oświadczenie w sprawie aktualizacji do Windowsa 11

Źródło: gizmochina.com

Według Huawei każdy komputer przenośny firmy z preinstalowanym Windowsem 10 otrzyma aktualizację do Windowsa 11.