Wszystkie modele Galaxy S22 z procesorami Snapdragon?

Dlaczego Samsung zdecydował się nie korzystać z własnych procesorów Exynos 2200?

Fot. nl.letsgodigital.org

Nie tak dawno temu informowaliśmy was, że Samsung planuje znacząco zmienić to, z jakich procesorów korzysta w produkcji swoich smartfonów. Wedle ostatnich wiadomości koreański producent chce, aby niemal połowa jego smartfonów w 2022 roku napędzana była przez chipy Exynos, które Samsung produkuje samodzielnie. Wygląda jednak na to, że tak nie stanie się w przypadku flagowców na 2022 rok: serii Galaxy S22.

Jak podaje portal LetsGoDigital, w większości regionów świata modele Galaxy S22 nie pojawią się z chipami Exynos. Zamiast nich będą posiadać flagowe procesory firmy Qualcomm na 2022 rok: Snapdragon 898 - zakładamy bowiem, że taki numer będą one nosić, producent nie podał jeszcze oficjalnej nazwy chipu. Będzie to spora zmiana w porównaniu do tego roku. Smartfony Galaxy S21 wypuszczone na rynek europejski posiadają jednostki Exynos, a te dostępne do zakupu w Stanach Zjednoczonych Snapdragon 888.

Zobacz również:

  • Huawei szykuje odpowiedź na Galaxy Z Flip 3? Oto dowody
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [30.11.2021]
  • Wiemy kiedy premiera Xiaomi 12? Data wydaje się idealna!

Koreański producent zdecydował jednak, że przyszłoroczne flagowce będą napędzane przez chipy dostarczane przez Qualcomm. Oznacza to, że także w Europie i Azji nie zakupimy modelu z procesorem Exynos 2200. Taką informację przekazał dziennikarzom portalu były pracownik Samsunga, obecnie publikujący na Youtube jako Super Roader. Za taki stan rzeczy obwiniane są problemy z terminowymi dostawami oraz produkcją podzespołów oraz kolejna fala zachorowań na koronawirusa.

Premiera Samsunga Galaxy S22 ma odbyć się w lutym przyszłego roku. Wedle najnowszych przecieków Samsung zaplanował już wydarzenie z cyklu Galaxy Unpacked na 8 lutego 2022 roku. Właśnie wtedy producent ma zaprezentować kolejną odsłonę swoich flagowców.

Źródło