Wszystkie modele iPhone'a 12 z ekranami OLED od LG

Apple składa ogromne zamówienie na ekrany OLED u LG. Koreańczycy zobowiązali się dostarczyć panele na czas.

Apple po dziewięciu latach postanowiło nadrobić zaległości i doścignąć konkurencję. W 2020 roku na rynku pojawi się nowa seria flagowych smartfonów - iPhone 12. Po raz pierwszy w historii każde model zostanie wyposażony w wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Tym samym Apple dołączy do grona producentów, którzy swoje flagowe smartfony wyposażają tylko i wyłącznie w wyświetlacze OLED.

Wszystkie modele iPhone'a 12 z ekranami OLED od LG

Źródło: macworld.com

Przypominamy, że pierwszym producentem, który zdecydował się na taki krok jest Samsung. Od premiery pierwszej generacji Galaxy S wszystkie flagowce tego producenta dostarczane są z panelami Super AMOLED.

Niestety Apple zdecydowało się na porzucenie ekranów IPS LCD w momencie ogromnego kryzysu na rynku. Oznacza to, że firma obecnie ma problem z zakupem odpowiedniej ilości matryc. Sytuacji nie poprawia fakt, że w Cupertino trwają równoległe prace nad wyświetlaczem Mini-LED, który ma pojawić się zupełnie nowym MacBook'u Pro.

Okazuje się, że już wkrótce Samsung przestanie być największym dostawcą wyświetlaczy OLED dla Apple.

Amerykanie próbowali już uzależnić się od Samsunga w zeszłym roku. Podpisano wtedy kontrakty z LG i BOE, ale okazało się, że obie firmy nie są w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości wyświetlaczy w określonym czasie.

Wszystko wskazuje na to, że LG znacząco ulepszyło proces produkcji, a Apple postanowiło dać Koreańczykom kolejną szansę.

Koreańskie media donoszą, że Apple zamówiło 20 milionów 6,1 calowych wyświetlaczy, które mają trafić do iPhone'a 12 w większej wersji. Smartfon ten będzie bezpośrednim następcą bestsellerowego iPhone'a 11.

Fakt, że Apple chce zastosować ekrany LG w najważniejszym z punktu sprzedażowego modelu świadczy o poziomie przygotowania Koreańczyków. LG w zeszłym roku poczyniło ogromne inwestycje, dzięki którym zmodyfikowano linie produkcyjne dla wyświetlaczy OLED o małej i średniej wielkości.

Pozostałe modele iPhone'a mają być wyposażone w ekrany Samsunga. Mówi się, że Apple zamówiło aż 55 milionów paneli. Oznacza to, że łącznie na premierę gotowych powinno być 75 milionów urządzeń.

Do tej pory LG słynęło głównie z produkcji paneli OLED przeznaczonych do telewizorów.

Więcej informacji o iPhone'ie 12 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone Xr.

Źródło: phonearena.com