Wszystkie nowe produkty Apple z czerwca 2021 roku

Apple przygotowuje się do czerwcowego wydarzenia WWDC 2021. Możliwe, że zobaczymy na nim nowe urządzenia z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Na premiery jakich sprzętów możemy liczyć w czerwcu 2021 roku?


Czerwiec to wyjątkowy miesiąc dla posiadaczy sprzętu firmy Apple. Od lat przed wakacjami organizowana jest konferencja dla deweloperów WWDC. Apple prezentuje na niej nadchodzące wersje systemów operacyjnych oraz zmiany, które trafią do użytkowników sprzętu Apple po wakacjach. Czasami na wydarzeniu prezentowane są również nowości sprzętowe. Mowa o komputerach, tabletach, telefonach i akcesoriach.

WWDC 2021

WWDC 2021

Nie inaczej będzie w tym roku. Poza nowymi, głównymi wydaniami systemów operacyjnych możemy liczyć na nowości sprzętowe lub zapowiedzi premier nowych urządzeń.

W zeszłym roku nowością było ogłoszenie przejścia z procesorów Intel na autorskie układy oparte na architekturze ARM.

Czego możemy spodziewać się w tym roku?

Aktualnie sprzedane komputery Apple Mac

Aktualnie sprzedane komputery Apple Mac

MacBook Pro 2021

O nowym MacBooku Pro mówi się od wielu miesięcy. Komputer ma otrzymać ekran mini LED, procesor Apple M1X/Apple M2 oraz wiekszą liczbę portów. Więcej informacji o nowym MacBooku Pro znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

MacBook Pro 16

MacBook Pro 16

MacBook Air 2021

Razem z MacBookiem Pro 2021 na rynku zadebiutować może odświeżony MacBooka Air. Komputer otrzyma nową obudowę, która podobna będzie do iMaca 24. Bazowy laptop od Apple sprzedany będzie w wielu wersjach kolorystycznych. W środku znajdziemy również nieco ulepszone podzespoły.

Wizualizacja MacBooka Air 2021

Wizualizacja MacBooka Air 2021

Więcej informacji o MacBooku Air 2021 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Mac mini 2021

Mac mini wygląda tak samo od 2011 roku. Apple po 10 latach ma wprowadzić na rynek odświeżonego Maca mini. Nowością podobnie jak w przypadku komputerów mobilnych ma być przeprojektowana obudowa. Komputer będzie znacznie cieńszy i nieco mniejszy. Jednocześnie Mac mini nadal posiadać będzie charakterystyczny wygląd obudowy i niewielkie wymiary.

Wizualizacja Maca mini 2021

Wizualizacja Maca mini 2021

Nowy Mac mini otrzyma procesor Apple M1 lub jego wzmocnioną wersję. Nadal będzie to najtańszy Mac w ofercie.

Duży iMac

Apple wprowadziło na rynek nowego iMaca z ekranem o przekątnej 24 cala. Jednocześnie w ofercie pozostał 27 calowy model z procesorem Intel. W przyszłości Apple zaprezentuje również zupełnie nowego iMaca z większym ekranem. Prawdopodobnie chodzi o 32 calową matrycę Retina.

Mac Pro

Mac Pro to kolejny sprzęt, który nadal pracuje na procesorach Intela. Po dwóch latach Apple ma wprowadzić na rynek zupełnie nowego Maca Pro z dedykowanym procesorem ARM. Mówi się o układa, który otrzyma nawet 64 rdzenie.

Mac Pro

Mac Pro

AirPods

O słuchawkach AirPods również mówi się od wielu miesięcy. Apple po dwóch latach ma wprowadzić nowe słuchawki AirPods 3. Premiera odbędzie się razem z nowym planem Apple Music Hi-Fi. Bazowe słuchawki TWS otrzymają konstrukcję podobną do droższego modelu AirPods Pro.

AirPods 2019

AirPods 2019

Nowe oprogramowanie

Na konferencji WWDC 2021 z pewnością zobaczymy nowe wersje systemów operacyjnych. Mowa o iOS 15, iPad OS 15, macOS 12, watchOS 8 oraz tvOS 15.

iPhone 12 z iOS 14

iPhone 12 z iOS 14