Wszystkie nowe produkty Apple z lipca 2021 roku

Od MacBooków po słuchawki AirPods, podsumowujemy zapowiedzi sprzętowe, których można się spodziewać w tym miesiącu.


Źródło: Juli Clover / MacRumors

Źródło: Juli Clover / MacRumors

Czerwiec był wielkim miesiącem dla Apple - wiele ważnych ogłoszeń zostało przedstawionych podczas tegorocznej konferencji WWDC. Wbrew oczekiwaniom, Apple wprowadził tylko jeden nowy produkt sprzętowy w ciągu miesiąca - Beats Studio Buds - a ciężar oczekiwań staje się co raz bardziej przytłaczający.

Przedstawiamy najważniejsze nadchodzące produkty Apple oraz naszą analizę na temat tego, jak prawdopodobne jest, że każdy z nich zostanie zaprezentowany w lipcu. Zachęcamy również do sprawdzenia naszych przewidywań na czerwiec i sprawdzenia, które z tych produktów miały swoją premierę w zeszłym miesiącu.

Zobacz również:

MacBook Pro 2021

To najbardziej wyczekiwana pozycja na liście niewydanych produktów Apple.

Oczekiwania względem nowego Macbooka Pro mogą jednak wydawać się przedwczesne, szczególnie z uwagi na fakt, że Apple zaktualizował tę linię produktów w listopadzie 2020 roku. Była to jednak tylko częściowa aktualizacja, dodająca procesor M1 do podstawowych modeli 13-calowych; droższe modele 13-calowe nadal bazują na procesorze Intela, podobnie jak te 16-calowe. Jest to dziwne, biorąc pod uwagę popularność i pozytywne recenzje układu M1, gdyż najdroższe laptopy Apple są nadal wyposażone w poprzedni zestaw procesorów.

Fani Apple mają więc duże nadzieje na dwie kolejne zapowiedzi w najbliższym czasie: aktualizacja 13-calowego Maxbooka Pro opartego na Intelu do 14-calowego ekranu i Apple Silicon oraz modelu 16-calowego do M1X lub M2.

Niestety jednak, wiarygodne źródła przewidują, że kolejnej premiery MacBooka Pro nie doczekamy się aż do jesieni, więc oczekiwanie będzie zapewne trwało jeszcze kilka miesięcy. Wszystkie najnowsze informacje na ten temat można przeczytać w naszym aktualizowanym materiale.

MacBook Air 2021

Macbook Air nie wymaga uwagi w takim samym stopniu, jak wersja Pro. Żaden z modeli nie został bowiem pozostawiony w tyle, gdyż każdy Macbook Air otrzymał aktualizację do procesora M1. Co prawda, Apple sprzedaje tylko dwie podstawowe konfiguracje, ale obie są wyposażone w układ M1; wersje z procesorem Intel nie są już dostępne.

Mówi się jednak o czymś o wiele większym w kwestii tego urządzenia - kompletny redesign, który ma usunąć charakterystyczny pochyły kształt urządzenia i dać mu dodatkowe rdzenie graficzne, a także nowe wersje kolorystyczne. Otrzymałby również układ nowej generacji z rodziny procesorów serii M.

Prawdopodobnie i tutaj będziemy musieli się jednak powstrzymać z ekscytacją przez jakiś czas. Według Marka Gurmana z serwisu Bloomberg, odświeżony MacBook Air pojawi się na rynku najwcześniej w drugiej połowie 2021 roku, a jego premiera może zostać wstrzymana do 2022 roku.

Wizualizacja MacBooka Air 2021

Wizualizacja MacBooka Air 2021

iMac 32"

Podobnie jak MacBook Pro, linia iMac przeszła tylko częściową modernizację od czasu pojawienia się układu M1: dostaliśmy nowy model 24-calowy, ale większa, 27-calowa edycja pozostała niezmieniona.

Duże nadzieje pokłada się więc w iMacu klasy premium z procesorem M1 (lub M1X, lub M2) i - być może - z tymi samymi eleganckimi kolorowymi wersjami, które oferuje jego mniejsze rodzeństwo. Najbardziej intrygującą plotką jest ta, która mówi o zwiększeniu przekątnej ekranu do 30 lub nawet 32 cali.

AirPods

Standardowe słuchawki AirPods zostały ostatnio zaktualizowane w marcu 2019 roku. Mimo faktu, że okazały się jednym z najbardziej udanych produktów Apple w historii, nie zostały zmodernizowane od tego czasu. Co się dzieje?

Musimy założyć, że pandemia jest winna na pewnym poziomie: wymazała harmonogramy produkcji i drastycznie zmniejszyła ilość czasu, który wszyscy spędzaliśmy na zewnątrz. Być może Apple stwierdziło, że nie był to odpowiedni czas, aby uruchomić nowe AirPodsy.

Możemy jednak być pewni, że w tym roku pojawią się nowe słuchawki AirPods. Większość źródeł uważa, że będzie to jesień, gdyż dostawcy dopiero zaczynają przygotowywać się do produkcji.

AirPods 2019

AirPods 2019

AirPods Pro

Tak, AirPods Pro również przeszły długi czas od swojej ostatniej aktualizacji - pojawiły się jesienią 2019 roku - ale Apple będzie chciało najpierw skupić się na podstawowym wariancie AirPods. Analityk Ming-Chi Kuo, który jest dość wiarygodnym źródłem, twierdzi, że nie ujrzymy nowych słuchawek AirPods Pro do 2022 roku.

Źródło: 52audio

Źródło: 52audio

Apple Arcade

Oto czego można się spodziewać po Apple Arcade w lipcu:

  • Solitaire Stories - Dodaje narrację do pasjansa. Spodziewany na 2 lipca.
  • Angry Birds Reloaded - Apple mówi, że wersja Reloaded nadejdzie wkrótce, ale można śmiało zakładać, że będzie to lipiec.
  • Alto's Odyssey: The Lost City - Nowa odsłona chwalonego przez krytyków sandboardera. Już wkrótce.
  • Doodle God Universe - Już wkrótce.
  • Jetpack Joyride+ - Reedycja klasyki App Store: przedstawiciel gatunku side-scrolling endless runner z doskonałą grafiką kreskówkową. Już wkrótce.
  • Detonation Racing - Już wkrótce.

Zdjęcie nowych słuchawek AirPods dzięki uprzejmości 52audio.