Wszystkie opcjonalne aktualizacje systemu Windows 10 wstrzymane z powodu koronawirusa

Microsoft zapewni jedynie poprawki zabezpieczeń. Aktualizacje rozwojowe zostały odroczone.

Microsoft ogłosił dzisiaj, że wstrzymuje wszystkie opcjonalne aktualizacje systemu operacyjnego Windows 10, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo. Dotyczy to wszystkich wersji systemu Windows przeznaczonych zarówno do obiorców indywidualnych, jak i konstytucjonalnych.

Wszystkie opcjonalne aktualizacje systemu Windows 10 wstrzymane z powodu koronawirusa

Źródło: pcworld.com

Gigant z Redmond poinformował, że podjął decyzję, aby nadać priorytet bezpieczeństwu i chronić swoich klientów w czasie trwania globalnej pandemii koronawirusa.

Microsoft dodaje, że ocenia możliwości pomocy w związku z nietypową sytuacją, jaką spowodował koronawirus. Firma zamierza skupić się na analizie ryzyka i położy jeszcze większy nacisk na aktualizacje zabezpieczeń, aby zaoferować bezpieczną pracę zdalną.

Nowe zasady wprowadzania aktualizacji dla systemu Windows 10 nie mają wpływu na zaplanowane comiesięczne aktualizacje w programie Patch Tuesday, które są dostarczane do wszystkich wydań systemu operacyjnego Windows 10 posiadających wsparcie.

Microsoft umieścił na swoich stronach specjalne oświadczenie, w którym informuje, że:

Ocenialiśmy sytuację w zakresie zdrowia publicznego i rozumiemy, że ma ona wpływ na naszych klientów. W odpowiedzi na te wyzwania stawiamy na pierwszym miejscu aktualizację zabezpieczeń. Począwszy od dziś do maja 2020 r., wstrzymujemy wszystkie opcjonalne wydania niezwiązane z bezpieczeństwem (aktualizacje C i D) dla wszystkich obsługiwanych wersji klienckich i produktów serwerowych Windows (Windows 10, wersja 1909 przez Windows Server 2008 SP2).

Nie ma zmian w miesięcznych aktualizacjach zabezpieczeń (wydanie B - Update Tuesday); będą one kontynuowane zgodnie z planem, aby zapewnić ciągłość działania oraz utrzymać ochronę i produktywność naszych klientów.

Wczoraj aktualny CPO firmy Microsoft przedstawił Amandę Langowski jako nowego lidera liczącej 18 milionów użytkowników społeczności Windows Insider. Panay od lutego 2020 roku odpowiada za rozwój systemu operacyjnego Windows.

Sprawdź, ile kosztuje Windows 10 Home.

Źródło: wccftech.com