Wszystko na pokładzie

Motorola stworzyła urządzenie, łączące dekoder cyfrowej telewizji, wysokiej jakości wzmacniacz i odtwarzacz DVD. System ten nazwano Digital Convergence Platform (DCP).

Motorola Digital Convergence Platform (DCP) to zintegrowane urządzenie, łączące dekoder telewizji cyfrowej, wysokiej jakości wielokanałowy wzmacniacz o mocy 100W na każdy kanał i odtwarzacz DVD. Firma zaprezentowała dwa nowe modele: DCP501 i DCP503, wyposażone dodatkowo w dekoder telewizyjny, którego nie było w modelu DCP500. Urządzenie odtwarza DVD, CD, CD-R/RW, MP3. Wyposażono je również w dekodery dźwięku: Dolby Digital, Dolby ProLogic II i DTS.

Różnica między modelami polega na tym, że DCP503 jest oparte na napędzie karuzelowym, mieszczącym 3 płyty, natomiast DCP501 ma miejsce na jeden krążek. Atutem jest też możliwość korzystania z serwisów interaktywnych, takich jak video-on-demand czy dostęp do Internetu. Do tego jednak potrzebne jest połączenie typu broadband - łączące szybki dostęp do sieci, telefon, TV i inne media.

Zobacz również:

  • Jak odtwarzać DVD na Windows 10 i Windows 11?