Wszystko o Electronic Sports World Cup 2008 Poland

Już w przyszłym miesiącu (10-11 maja), w Poznaniu, odbędzie się jedna z największych w Polsce imprez związanych z grami komputerowymi, czyli Electronic Sports World Cup Poland 2008. Co ciekawe, w tym roku wydarzenie ma być nie tylko centrum rozrywki multimedialnej, ale również znakomitym miejscem dla fanów motoryzacji. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje związane ESWC.

Electronic Sports World Cup już na dobre zadomowiło się na rodzimej scenie rozrywki elektronicznej. Impreza od kilku lat przyciąga setki fanów wirtualnych potyczek oraz gier komputerowych (komplet informacji związanych z ESWC 2007 znajdziecie pod tym adresem). W tym roku ESWC ma być jeszcze większe, ciekawsze i bardziej emocjonujące niż w latach ubiegłych. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Wszystko o Electronic Sports World Cup 2008 Poland

Najważniejsze, że impreza ma łączyć w sobie targi najnowszych technologii i rozrywki komputerowej ze światem motoryzacji. Organizatorzy chwalą się, że ESWC 2008 to 20.000 metrów kwadratowych powierzchni, 70 wystawców: dealerów samochodowych i motocyklowych oraz firm produkujących sprzęt, akcesoria i gry komputerowe. Szacowana liczba odwiedzających to około 30 tysięcy osób.

Wydarzenie można podzielić na trzy główne części: eliminacje do międzynarodowych finałów ESWC 2008, targi gier komputerowych i sprzętu oraz "Poznańskie Spotkania Motoryzacyjne".

Turniej gier komputerowych:

ESWC 2008 to jeden z dwóch największych turniejów w gry komputerowe na świecie (drugim jest WCG). Co roku na najlepszych zawodników z całego świata czekają nagrody pieniężne o wartości kilkuset tysięcy dolarów. W tym roku finały odbędą się w San Jose, w Californi (USA). Oczywiście nie zabraknie tam Polaków, którzy bronić będą pierwszego miejsca w dwóch dyscyplinach: Counter Strike 1.6, Quake 3 (artykuł: "Polacy zdominowali ESWC 2007. 50 tysięcy dolarów w nagrodach!") oraz starać się o tytuły mistrzowskie w Warcraft 3 : The Frozen Throne (1 slot) i Trackmania Nations (1 slot).

Oprócz rozgrywek dla profesjonalnych graczy, przygotowano również wiele innych niespodzianek: stanowiska targowe wystawców z najnowszymi grami komputerowymi, turnieje dla publiczności, pokazy taneczne, konkursy i wiele innych. Organizatorzy zapewniaj, że na nagrody i upominki przeznaczono aż 200.000 złotych.

Poznańskie Spotkania Motoryzacyjne:

Obok ESWC odbędą się Poznańskie Spotkania Motoryzacyjne. W tym miejscu wszyscy miłośnicy motoryzacji oraz osoby myślące o kupnie nowego auta będą mogły zapoznać się z najnowszymi modelami prosto z poznańskich salonów. Przygotowany zostanie także AutoPark z samochodami używanymi. Warto dodać, że sobota na PSM upłynie pod znakiem Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych a niedziela pod szyldem tuningu samochodowego.

Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie również spotkanie miłośników samochodowego designu i pokazy aut koncepcyjnych. Całość przygotowana zostanie przez Wojciecha Sierpowski, polskiego jurora Car ofthe Year.

Czy to wszystko wystarczy aby Poznań na weekend stał się najbardziej atrakcyjnym miejscem w kraju? Odpowiedź uzyskamy dopiero po rozpoczęciu imprezy. Na pewno nie zapomnimy również poinformować Was o wszelkich nowościach z nią związanych.

Razer Call of Duty 4 Challenge - największy turniej w Polsce:

Na koniec warto dodać, że podczas ESWC 2008 odbędzie się największy w Polsce turniej w znakomite Call of Duty 4. Organizatorzy imprezy zapowiadają, że wartość nagród w tej konkurencji wynosi aż 10.000 złotych (sprzęt marki Razer). Wszelkie informacje znajdują się na stronie drużyny Wilda D-Link (warto zaznaczyć, że rejestracje są już zamknięte, aktualnie trwają eliminacje online).

Electronic Sports World Cup 2008 Poland w pigułce:

Data: 10-11 maja 2008, Poznań

Miejsce: MTP, Pawilon 3 - ESWC, Pawilon 5 - PSM

Godziny otwarcia: piątek (PSM): 9.00-17.00, sobota: 9.00-19.00, niedziela: 9.00-17.00

Cena biletu: 6 zł / dzień (bilet obowiązuje także na PSM)

Wejścia na tereny targowe:

=> Wejście wschodnie - ul. Głogowska

=> Wejście zachodnie - ul. Śniadeckich

Oficjalna strona: www.digitalarena.pl