Wszystko o Poznań Game Arena 2007

Już za dwa tygodnie, w weekend 24-25 listopada 2007, odbędzie się kolejna impreza z cyklu Poznań Game Arena. Wszystkie poprzednie wydarzenia związane z PGA Team (PGA, ESWC) okazywały się ogromnym sukcesem organizatorów i wspaniałym widowiskiem dla graczy. Tym razem ma być jeszcze lepiej. Co zobaczymy na PGA 2007?

Organizatorzy Poznań Game Arena 2007 zapowiadają, że impreza będzie największym w Polsce wydarzeniem dla młodych ludzi związanym z grami komputerowymi. Wiele wskazuje na to, że oświadczenie to znajdzie swoje odbicie w rzeczywistości. Wszystkie poprzednie imprezy organizowane przy udziale PGA Team (Poznań Game Arena i ESWC) okazywały się bowiem sukcesem. W wydarzeniach brało udział mnóstwo graczy z całej Polski, nie zabrakło również najlepszych klanów e-sportowych oraz czołowych firm branży.

W tym roku organizatorzy pozyskali do współpracy nowych sponsorów - Bank Zachodni WBK oraz Coca - Cola Company. Jeśli dodamy do tego stałego sponsora, firmę AMD, to otrzymamy naprawdę niezłą mieszankę.

PGA 2006

PGA 2006

Tak jak w ubiegłych latach, tak i tym razem impreza została podzielona na trzy strefy:

Digital Arena:

Arena poświęcona rozrywce multimedialnej, grom komputerowym i nowoczesnym technologiom. Choć nie znamy jeszcze wszystkich sekretów Digital Arena, to wiemy już na pewno, że zaoferuje nam ona ogromne emocje esportowe (finały rozgrywek internetowych w gry takie jak Counter - Strike, FIFA, WarCraft III, Quake IV czy StarCraft, pokazy najnowszych hitów (m.in. Unreal Tournament 3, Gears of War na PC, Wiedźmin i inne).

Fantasy Arena:

Miejsce dla miłośników gier karcianych, figurkowych, planszowych, pasjonatów szachów i brydża oraz spotkanie miłośników literatury fantasy. Do tego inne atrakcje, np. turniej rycerski.

Paintball Arena:

Arena dla miłośników sportów ekstremalnych, na której w tym roku będzie królował paintball i speedball.

PGA 2006

PGA 2006

Oczywiście podczas całej imprezy nie zabraknie turniejów, konkursów i innych atrakcji dla odwiedzających. Wśród najbardziej gorących zapowiedzi Targów znajduje się m.in. specjalny pokaz robota NOS oraz wizyta gwiazdy światowej sceny e-sportowej, Johnathana "Fatal1ty" Wendela.

Na koniec podajemy najważniejsze informacje w pigułce:

Kiedy:

Weekend 24-25 listopada 2007 (sobota 10:00-20:00, niedziela 10:00-18:00)

Gdzie:

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilony: 1, 15B, 15C

Za ile:

9 zł - bilet grupowy (grupy szkolne od 25 osób)

13 zł - jednodniowy

20 zł - karnet dwudniowy

Więcej informacji:

www.gamearena.pl

www.digitalarena.pl

www.fantasyarena.pl

www.extremearena.pl/pl

Zapraszamy również do naszego działu Poznań Game Arena 2006 oraz artykułu "Cała prawda o PGA! Pełna relacja!". Materiały na pewno pomogą Wam podjąć decyzję o wyjeździe.