Wszystko o tunerach TV - telewizja w monitorze
-
- Juliusz Kornaszewski,
-
- Radosław Grzegorczyk,
- 02.01.2011, godz. 11:02
AverMedia AVerTV Hybrid Volar HX
Tuner da się podłączyć do każdego peceta, bo jest wyposażony w interfejs USB 2.0. Testując urządzenie w Warszawie, nie mieliśmy żadnych problemów z odbiorem sygnału DVB-T. Obraz był doskonałej jakości, ostry, świetny pod względem kolorów i płynności.
Zobacz również:
Podobną jakością cechował się także dźwięk. Podczas odbioru telewizji analogowej także nie napotkaliśmy żadnych niespodzianek. Programowanie kanałów przebiega bardzo szybko (w roli materiału testowego używaliśmy telewizji kablowej). Instalacja urządzenia nie była kłopotliwa.
Także w HD

Nowoczesne tunery są bardzo niewielkich rozmiarów
W komplecie otrzymujesz sporo akcesoriów - rozgałęziacz z wejściami S-Video, kompozyt oraz stereo audio pozwalający na podłączenie zewnętrznego źródła (magnetowidu, kamery czy odtwarzacza DVD) i nagranie filmów na dysku komputera. Jest także antena ze wzmacniaczem, którą można zamontować na obudowie monitora laptopa.
Zaskakująco dobrze tuner wypadł w teście obciążenia procesora - 25 procent podczas wyświetlania obrazu telewizyjnego to wynik bardzo dobry. Co więcej, dzięki sprzętowemu kodowaniu wideo w MPEG-2 (w jakości DVD) oraz MPEG-4 (niestety, tylko do niewielkiej rozdzielczości 320x240 pikseli) tuner potrafi sprzętowo kodować sygnał wideo. To sprawia, że nawet podczas nagrywania filmu komputer nie jest specjalnie obciążony.
Zalety:
+ dobry obraz i dźwięk
+ sprzętowe kodowanie wideo
+ bogate wyposażenie
Wady:
- wysoka cena
Parametry:
DVB-T MPEG-4 tak
Wbudowany tuner FM tak
Sprzętowe kodowanie MPEG tak
Antena w zestawie tak
Cena 296 zł
Werdykt PCW:
Możliwości 10
Jakość 9,5
Wydajność 10
Opłacalność 4,6
Ocena końcowa 9,9