Wszystkomający Facebook


Pierwsze wrażenia

Wszystko to niewiele znaczy, póki sami nie przekonamy się: czym jest Facebook Messages. Na razie, może w tym trochę pomóc Mark Sullivan z PCWorld.com, który zdążył już przeprowadzić pierwsze mini-testy systemu.

Zobaczcie, jak wygląda to w praktyce:

Wczoraj, w sieci pojawiły się informacje, że Facebook może być wart nawet 41 mld dolarów. I choć szacunkowa wycena spółki może nie odzwierciedlać jej rzeczywistej wartości, Facebook ciągle rośnie i kolejne zmiany znów wzmocnią jego pozycję.

Zobacz również:

  • Instagram obawia się utraty nastoletnich użytkowników

W Polsce, od piątku możemy cieszyć się usługą Facebook Places, dzięki której możliwe będzie informowanie o swojej lokalizacji i dowiadywanie się, gdzie są teraz znajomi. Przydatne? Tak. Ale może być i niebezpieczne, o czym pisaliśmy już w artykule "Facebook Places - czy możesz im ufać?".

Google, miej się na baczności!

Facebook wszedł w kolejną fazę rozwoju i jest dziś prawdziwym zagrożeniem dla Google, zostawiając w tyle resztę stawki. I choć Zucky z uśmiechem na ustach, mówi: "na razie nie mamy Gmail killera", Facebook znów próbuję odkroić kawałek tortu.

Serwis społecznościowy udostępnia dziś mnóstwo usług, takich jak zdjęcia, pliki wideo, geolokalizacja, komunikator internetowy, a od niedawna rozmowy głosowe z pomocą Skype'a.

E-mail, to kolejny element układanki. Na razie, sama poczta @facebook.com jest raczej dodatkiem i nie może równać się z kontami Gmail czy nawet rodzimą Wirtualną Polską. Wewnętrzna obsługa dokumentów (m.in. DOC, PDF) i błyskawiczna szybkość, i tak zadowolić mogą wielu użytkowników.

Usługa Messages ma być łatwa, szybka i skuteczna. Już niebawem, rozpoczniemy testy, w którym i Wy możecie wziąć udział. Logowanie do poczty e-mail przez FB umożliwia m.in. O2.pl.