Wtopa Tesli! Niektóre samochody bez portów USB

Niektórzy klienci Tesli zauważyli, że w ich nowo zakupionych autach brakuje portów USB. Firma odpowiada.

fot. Alex Castro / The Verge

Niektórzy klienci Tesli zauważyli, że w ich nowo zakupionych autach brakuje portów USB, problem ten został po raz pierwszy zauważony przez Electrek.

Według danych, które posiadamy, problem na razie dotyczy tylko Modelu 3 i Modelu Y. Niedawni nabywcy zauważyli, że brakuje portów USB-C na konsoli środkowej i w pobliżu tylnych siedzeń - wielu twierdzi, że nie działa również bezprzewodowa ładowarka EV. Jak zauważa Electrek, niektórzy klienci skarżyli się, że Tesla nawet nie powiedziała im, że ich samochód nie będzie wyposażony w porty USB.

Zobacz również:

  • Tesla umożliwia zakupy i subskrypcje bezpośrednio z konsoli samochodu!
  • TSMC podnosi ceny produkcji. Apple zapłaci najmniej

Firma jednak odpowiedziała niektórym klientom, że porty mogą być dostępne w grudniu tego roku. Aby je zainstalować, trzeba będzie umówić się w serwisie. Nie ma jednak pewności, że części pojawią się w tym czasie. Więc na razie użytkownicy będą musieli poradzić sobie z jazdą tak drogim samochodem, w którym nawet nie można naładować swojego smartfona.

Niedobór chipów wpłynął na wiele dziedzin technologii i przemysł motoryzacyjny nie jest tu wyjątkiem. Niektóre z nowszych modeli BMW nie będą wyposażone w ekran dotykowy, a kupujący prawdopodobnie nie będą w stanie go zainstalować w późniejszym terminie. Możliwe, że teraz nie jest najlepszy czas na zakup nowego samochodu.

Polecamy: Elon Musk w tarapatach. Autonomiczna Tesla niebezpieczna!

Źródło: theverge.com