Wtorkowy Przegląd Prasy

Google rzuca rękawicę Wikipedii... Netia uwolniła pierwsze linie... UKE będzie kontrolować dostępność infrastruktury TP S.A... Naspers chce kupić Allegro... Umowa o współpracy Telekomunikacji Polskiej z Cyfrą+... Portal Interia.pl coraz bliżej grupy Bauera...

COMPUTERWORLD

Poszukiwani programiści nowej generacji

Rozmowa z Justinem R. Rattnerem, CTO Intela, który pracując przez 34 lata w tej firmie był pionierem we wspieraniu idei przetwarzania równoległego i rozproszonego. Jego zdaniem, wielordzeniowe procesory wymagają nowej generacji narzędzi programistycznych. Proces edukacyjny informatyków znających zasady programowania równoległego zajmie zaś lata, a może nawet dziesiątki lat.

http://p1.idg.pl/r/61fe4

Szczecin będzie miał akustyczną mapę

Techmex, wstępujący w konsorcjum z opolską firmą Ecoplan, wygrały przetarg na "wykonanie kompleksowego systemu do tworzenia, aktualizacji oraz zarządzania mapą akustyczną Miasta Szczecin".

http://p1.idg.pl/r/d3d98

Francuska ambasada i wirusy

Witryna francuskiej ambasady w Trypolisie (Libia) przez pewien czas służyła do dystrybuowania złośliwego oprogramowania - odkryli specjaliści z firmy McAfee. Przestępcy zdołali zhakować stronę i umieścić na niej oprogramowanie automatycznie infekujące komputery odwiedzających jej internautów.

http://p1.idg.pl/r/ea879

RZECZPOSPOLITA

Portal Interia.pl coraz bliżej grupy Bauera

Od wczoraj do 15 stycznia 2008 r., w wyniku wezwania wydawnictwa Bauer Media, przyjmowane są zapisy na sprzedaż akcji jednego z trzech najbardziej popularnych portali w Polsce.

http://rp.pl/artykul/77707.html

GAZETA PRAWNA

Netia uwolniła pierwsze linie

Netia jako pierwszy operator w Polsce zdobyła pierwszych czterech klientów, którym może świadczyć usługi z wykorzystaniem linii telefonicznych dzierżawionych od Telekomunikacji Polskiej.

http://p1.idg.pl/r/72ac2

GAZETA.PL

Gadu-Gadu i Allegro w jednych rękach?

Nie amerykański eBay, nie chiński Alibaba.com, tylko południowoafrykańska grupa Naspers przejmie QXL Ricardo, właściciela Allegro.pl, donosi Times Online. Wartość spółki wyceniana jest na 750 mln funtów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4771657.html

TP i Cyfra+ razem

Canal+ Cyfrowy i Telekomunikacja Polska podpisały umowę o współpracy, która pozwoli na stworzenie tzw. ofert triple play (telewizja, internet, telefon) dla abonentów Cyfry+ oraz klientów TP SA, którzy nie mają dostępu do sieci szerokopasmowej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4772516.html

PULS BIZNESU

UKE będzie kontrolować dostępność infrastruktury TP SA

Od pierwszego stycznia 2008 roku, specjalne zespoły inspektorów Urzędu Komunikacji Elektronicznej będą sprawdzały, czy Telekomunikacja Polska zasadnie odmawia dostępu do swojej infrastruktury.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=927c4d00-ff4b-45fe-aa5f-0161f4384040

Action ma dobre wyniki i prognozę

Prezes spółki jest przekonany, że nie będzie problemu z realizacją zapowiedzi finansowych, a te są obiecujące.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=33aaf451-a4d9-42b5-876c-790ef475ca4a&date=2007-12-18

(dostęp płatny)

PayPass BZ WBK

Pierwsze zbliżeniowe karty płatnicze wprowadzi do Polski Mastercard. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem mają pojawić się u nas pierwsze karty pilotażowe w technologii PayPass.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=c4a8bb2e-962d-44c5-b85c-c923e71e7480&date=2007-12-18

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Google rzuca rękawicę Wikipedii

Wikipedia, najpopularniejsza międzynarodowa encyklopedia internetowa, doczekała się rywala. Wczoraj na oficjalnym blogu firmy Google pojawiła się wiadomość, że producent słynnej wyszukiwarki zamierza stworzyć własną bazę wiedzy. Ogłoszono też jej nazwę: Knol.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article97873/Google_rzuca_rekawice_Wikipedii.html

Google Book Search wyszukuje książki po polsku

Bez trudu odnajdziemy w internecie ulubione książki i to po polsku. Niektóre będziemy mogli nawet "przekartkować" czy ściągnąć na dysk. Wszystko dzięki uruchomionemu właśnie polskojęzycznemu serwisowi Google Book Search.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article97743/Google_Book_Search_wyszukuje_ksiazki_po_polsku.html

OUTSOURCING MAGAZIN

Outsourcing - bezpieczeństwo dla firmy

Wartość danych dla firmy jest bezcenna. Systemy zapewniające ich bezwarunkowe bezpieczeństwo są jednak zwykle zbyt drogie, aby można je było wdrażać indywidualnie. Tymczasem bezpieczeństwo oferowanych w outsourcingu usług IT jest dla outsourcera podstawowym warunkiem przetrwania na rynku.

http://www.outsourcing.com.pl/4014,bezpieczenstwo.html