Wtorkowy Przegląd Prasy

Naspers kupił Allegro... PayPass w Ruchu... Inwestycje w infrastrukturę IT na Euro 2012... Co w rejestrze sądowym załatwimy przez Internet... Sieć sematyczna w akcji...

COMPUTERWORLD

Mundur, doktorat, pieniądze i pasjaHistoria informatyki to przedziwny mariaż różnych środowisk i systemów wartości.

http://p1.idg.pl/r/b38d4

RZECZPOSPOLITA

Na Euro 2012 same drogi nie wystarcząNa jednym stadionie potrzebne są inwestycje w infrastrukturę IT rzędu 40 mln zł - pisze prezes grupy Telekomunikacji Polskiej.

http://rp.pl/artykul/105035.html

Co w rejestrze sądowym załatwimy przez Internet Wiele formalności w Krajowym Rejestrze Sądowym można już załatwić, nie wstając zza biurka. Na ogół jednak wymaga to uprzedniego wyrobienia sobie podpisu elektronicznego.

http://rp.pl/artykul/104808.html

GAZETA WYBORCZA

Naspers kupił AllegroPółtora miliarda euro zapłacił południowoafrykański koncern Naspers za brytyjską spółkę, która jest właścicielem portalu Allegro.pl.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5009647.html

PayPass w RuchuW stu kioskach i salonikach sieci Ruch można płacić bezstykową kartą MasterCard PayPass.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5009644.html

ŚWIAT NAUKI

Sieć sematyczna w akcjiZastosowania biznesowe są już całkiem zaawansowane, programy dla naukowców i służby zdrowia zaczynają się pojawiać.

http://www.swiatnauki.pl/swiat_nauki.php?id=10

FORBES

Szarża na telesmokaAnna Streżyńska, szefowa UKE, chce podziału Telekomunikacji Polskiej. Szefowie TP twierdzą, że to nie ma sensu, a rząd zdaje się ich popierać. Kto ma rację, kto wygra?

http://www.forbes.pl/forbes/2008/03/06/014_szarza_na_telesmoka.html

Mobile brothersHenryk Kułakowski, twórca mPaya, i jego brat Bogusław Kułakowski, były prezes Ery, oferują oryginalną technologię płatności mobilnych. Albo przekonają do niej działających w Polsce operatorów komórkowych, albo sprzedadzą ją za granicę.

http://www.forbes.pl/forbes/2008/03/06/058_mobile_brothers.html