Wtorkowy Przegląd Prasy

Dialog przebił właśnie barierę gigabita... Polkomtela wycenione... Google przejmuje Angstro... Intel przejmie dział rozwiązań mobilnych firmy Infineon... BlackBerry daje tajnym służbom dostęp do danych użytkowników w Indiach... Asseco Poland także w USA? Być może już we wrześniu... Cisco chce kupić Skype'a tuż przed debiutem na giełdzie... Z sieci do więzienia za ściąganie plików... Darmowy Internet na gminnych ulicach... UKE edukuje samorządy...

COMPUTERWORLD

W drodze do proaktywnego ITJak zmienić dział IT z grupy pasjonatów technologii, którzy nie mogą się opędzić od petentów, w dział konsultingu, który wspiera biznes?

http://p1.idg.pl/r/1a8d0

Asseco Poland także w USA? Być może już we wrześniuNiewykluczone, że do 15 września zakończą się rozmowy pomiędzy kierownictwem Grupy Asseco Poland a jedną z amerykańskich spółek notowanych na NASDAQ, w które chciałaby ona zainwestować.

http://p1.idg.pl/r/580c4

Giganci nie łatają oprogramowania. Przoduje Sun, Microsoft i MozillaOprogramowanie jest coraz bardziej dziurawe. Z analiz zespołu IBM X-Force wynika, że średnio co drugi błąd wykryty w oprogramowaniu nie zostaje usunięty.

http://p1.idg.pl/r/cba94

Intel przejmie dział rozwiązań mobilnych firmy InfineonWyceniana na ok. 1,4 mld USD transakcja ma umożliwić m.in. zwiększenie udziałów firmy Intel w rynku układów przeznaczonych na urządzeń przenośnych. Analitycy spodziewają się również zaostrzenia konkurencji z firmą ARM.

http://p1.idg.pl/r/e00a4

RZECZPOSPOLITA

Darmowy Internet na gminnych ulicachWładze samorządowe nie muszą pytać prezesa UKE o zgodę na zorganizowanie dostępu do Internetu w miejscach publicznych.

http://www.rp.pl/artykul/4,529087-Darmowy-Internet-na-gminnych-ulicach.html

Obligacje Polkomtela wycenioneW piątek ustalone zostały warunki cenowe emitowanych przez Polkomtel obligacji o wartości 1 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,529063-Obligacje-Polkomtela-wycenione-.html

GAZETA PRAWNA

Z sieci do więzienia za ściąganie plikówTysiące osób w Polsce mogły w tym roku otrzymać sądowe pozwy o nielegalne udostępnianie plików w sieci. Amerykanie w samym w Białymstoku namierzyli 500 osób, ustalili adresy IP i będą dochodzić w sądzie odszkodowań.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/446498,z_sieci_do_wiezienia_za_sciaganie_plikow.html

Dialog przebił właśnie barierę gigabitaOperator należący do KGHM rozpoczyna wojnę firm telekomunikacyjnych na coraz szybszy dostęp do sieci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/446502,dialog_przebil_wlasnie_bariere_gigabita.html

WYBORCZA.BIZ

Cisco chce kupić Skype'a tuż przed debiutem na giełdzie?

Gigant rynku IT złożył ofertę na zakup Skype'a - donosi branżowy serwis Techcrunch.com, powołując się na anonimowe źródło.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8314998,Cisco_chce_kupic_Skype_a_tuz_przed_debiutem_na_gieldzie_.html

BlackBerry daje tajnym służbom dostęp do danych użytkowników w IndiachIndie wycofały się w poniedziałek z groźby zablokowania usług internetowych w telefonach BlackBerry. Dlaczego? Producent smartfonów obiecał, że od 1 września da służbom specjalnym dostęp do szyfrowanych danych swoich użytkowników.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8315240,BlackBerry_daje_tajnym_sluzbom_dostep_do_danych_uzytkownikow.html

PULS BIZNESU

UKE edukuje samorządyAnna Streżyńska będzie mieć pełne ręce roboty. Regulator musi zaopiniować aż 50 tys. planów zagospodarowania przestrzennego. To skutek ustawy szerokopasmowej.

http://samorzady.pb.pl/2195477,97852,uke-edukuje-samorzady?ref=col2

Google przejmuje AngstroNajwiększa wyszukiwarka na świecie dokonała kolejnego przejęcia. Teraz łatwiej będzie jej zawojować serwisy społecznościowe.

http://www.pb.pl/a/2010/08/30/Google_przejmuje_Angstro

NetWorld#

Koszmary administratorów data centerŻycie administratorów centrów danych nie jest lekkie. Zagrożenia czyhają na każdym kroku, a odpowiedzialność jest duża. Inwazja urządzeń konsumenckich na stanowiska pracy, owczy pęd w kierunku cloud computing, potajemne wycieki danych i do tego wszystkiego skąpy budżet - to wszystko może stać się przyczyną ich koszmarów nocnych.

http://p1.idg.pl/r/9a26c

Oracle ujawnił część planów dotyczących produktów SunW centrum zainteresowania Oracle znalazły się przede wszystkim: język Java, baza MySQL, układy SPARC oraz system Solaris.

http://p1.idg.pl/r/77be1

VXA Media Flow Engine Junipera do multimediówJuniper poszerzył swoją ofertę o nową serię urządzeń Media Flow Engine, które obsługują firmowe aplikacje Media Flow Solution. Producent oferuje cztery modele VXA Media Flow Engine: VXA1001, VXA1002, VXA2002 i VXA2010.

http://p1.idg.pl/r/08bc0