Wtorkowy Przegląd Prasy

TP może zapłacić Duńczykom 2 mld zł... Vodafone szuka prezesa... Mark Hurd w kierownictwie Oracle... Prywatne grupy kapitałowe zainteresowane Polkomtelem... IBM otwiera na PW Uniwersyteckie Centrum Kompetencyjne... Nowe etaty dla e-sądu... Kto najwięcej płaci Google za reklamy... Banki sprawdzają kredytobiorców na Facebooku... Sarkozy ofiarą "Google bombing"...

COMPUTERWORLD

Służba szefa IT na okręcie

Rozmowawiamy z Davidem Hassilevem, odpowiedzialnym za systemy IT na lodołamaczu amerykańskiej Straży Wybrzeża USCG Healy. Wywiad został przeprowadzony w trakcie rejsu na Arktykę sponsorowanego przez NASA w dniach 15 czerwca - 21 lipca 2010 r.

http://p1.idg.pl/r/c9d54

Mark Hurd w kierownictwie Oracle

Niewykluczone, że były dyrektor generalny HP obejmie wysokie stanowisko kierownicze w firmie Oracle. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że rozmowy w tej sprawie już trwają. Mówi się też o nadchodzącej zmianie na stanowisku wiceprezesa Oracle.

http://p1.idg.pl/r/3891a

Najbardziej niebezpieczne zawody w IT

Praca w sektorze nowoczesnych technologii informacyjnych staje się coraz bardziej dochodowa. Niestety - bywa też niebezpieczna.

http://p1.idg.pl/r/43746

RZECZPOSPOLITA

TP może zapłacić Duńczykom 2 mld zł

Przegrana w arbitrażu może być bardziej dotkliwa dla Telekomunikacji Polskiej S.A. Duńska firma zamierza wystąpić o dodatkowe 0,5 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,532226-TP-moze-zaplacic-Dunczykom-2-mld-zl.html

GAZETA PRAWNA

Nowe etaty dla e-sądu

Sąd Rejonowy w Lublinie, w którym działa e-sąd, dostanie 30 etatów. Nowi pracownicy obsłużą postępowanie upominawcze.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/448195,nowe_etaty_dla_e_sadu.html

Masz kredyt? Bank cię sprawdzi na Facebooku

Klienci banków, uważajcie, co piszecie w portalach społecznościowych. O sobie i swojej rodzinie. Banki sprawdzają prawdomówność swoich klientów, szukając informacji na Naszej Klasie i Facebooku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/448200,masz_kredyt_bank_cie_sprawdzi_na_facebooku.html

WYBORCZA.BIZ

AT&T z iPhone'm, BP z plamą ropy - kto najwięcej płaci Google

W czerwcu na reklamy w wyszukiwarce Google najwięcej, bo ponad 8 mln dol., wydał AT&T, promując nowego iPhone'a - wynika z raportu, do którego dotarł branżowy tygodnik "Advertising Age". Swój budżet raptownie zwiększył BP - z kilkudziesięciu tysięcy do 3,5 mln dol.

http://wyborcza.pl/1,75248,8343575,AT_T_z_iPhone_m__BP_z_plama_ropy___kto_najwiecej_placi.html

Sarkozy ofiarą "Google bombing"

Prezydent Nicolas Sarkozy stał się ofiarą spamowania wyszukiwarek internetowych. Jego strona na portalu społecznościowym Facebook pojawia się po wpisaniu do wyszukiwarki francuskiego tłumaczenia słowa "dupek".

http://wyborcza.pl/1,75248,8342322,Sarkozy_ofiara__Google_bombing_.html

PULS BIZNESU

Vodafone szuka prezesa

Brytyjski operator telefonii komórkowej Vodafone szuka nowego prezesa.

http://www.pb.pl/a/2010/09/06/Vodafone_szuka_prezesa

Prywatne grupy kapitałowe zainteresowane Polkomtelem

Największe na świecie prywatne grupy kapitałowe zaoferują do 4 mld euro za przejęcie operatora telefonii komórkowej Polkomtel, którego jednym z udziałowców jest brytyjska sieć Vodafone.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/06/FT_prywatne_grupy_kapitalowe_zainteresowane_Polkomte

NetWorld#

Wkrótce ruszy anty-botnetowe centrum pomocy

15 września ruszy w Niemczech ogólnokrajowy program ochrony internautów przed działaniem sieci komputerów zombie. Inicjatywę wspiera finansowo niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych, a technicznie - tamtejsze Federalne Biuro Bezpieczeństwa Informatycznego.

http://p1.idg.pl/r/43111

IBM otwiera na PW Uniwersyteckie Centrum Kompetencyjne

IBM Polska i Politechnika Warszawska podpisały umowę o utworzeniu Uniwersyteckiego Centrum Kompetencyjnego na Politechnice Warszawskiej (University Competence Center - UCC).

http://p1.idg.pl/r/efaec

Alcatel-Lucent kupuje OpenPlug, dostawcę narzędzi do tworzenia aplikacji mobilnych

Firma Alcatel-Lucent poinformowała o przejęciu spółki OpenPlug - dostawcy narzędzi programistycznych do tworzenia aplikacji mobilnych opartych na najważniejszych mobilnych systemach operacyjnych. Warunków kontraktu jak dotychczas nie ujawniono.

http://p1.idg.pl/r/755e7