Wtorkowy Przegląd Prasy

Rząd przyzna 31,5 mln zł dla IBM we Wrocławiu... Sony Ericsson podpisał umowę z Naszą Klasą... ABC Data zarejestrowała spółkę na Litwie... Getin Noble i Alior w iphone’ach... Hewlett-Packard kupuje producenta antywirusów ArcSight... Cyberataki na posła Widackiego i księdza Hellera... Sklep internetowy Kolporter.pl przejęła spółka z NewConnect... Dzięki powiązaniom sieciowym koszty rozkładają się na wielu przedsiębiorców... Cyfryzacja będzie kosztować... Łatwiej założymy firmę przez internet... Mark Pincus, założyciel Zyngi, czyli król internetowych świniopasów...

COMPUTERWORLD

Być jak dizajnerDoświadczenia projektantów można powielać w innych obszarach. Design thinking zaprasza do smakowania radosnej, ukierunkowanej na innowację kreatywności... w granicach prawa.

http://p1.idg.pl/r/36e84

Projekty badawcze przyszłości Intela - dla nauczycieli, kierowców i graczy komputerowychLaboratorium Intela bada co lubimy i jak żyjemy i na bazie swoich technologii tworzy "rozwiązania przyszłości", które będzie można wykorzystywać w codziennej pracy i życiu. Nad czym pracuje laboratorium badawcze Intela? Nad samochodem rozpoznającym kontekst, technologią rozpoznawania twarzy i wieloaplikacyjną platformą telewizyjną.

http://p1.idg.pl/r/855f6

W pełni bezprzewodowe ładowanie już za dwa lataFujitsu poinformowało o sukcesie w pracach nad systemem ładowania bezprzewodowego. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów jego działanie nie będzie wymagało żadnych podstawek ani innych dodatkowych elementów. Ładowanie może się odbywać nawet w promieniu kilku metrów.

http://p1.idg.pl/r/0a1e8

RZECZPOSPOLITA

Cyberataki na posła Widackiego i księdza HelleraHakerzy podszyli się pod Jana Widackiego i e-mailem prosili jego znajomych o pilną wpłatę pieniędzy. Wcześniej włamali się do skrzynki znanego naukowca.

http://www.rp.pl/artykul/535392-Cyberataki-na-posla-i-ksiedza.html

Dzięki powiązaniom sieciowym koszty rozkładają się na wielu przedsiębiorcówPrzystąpienie do klastra lub centrum rozwoju może zapewnić firmie dostęp do infrastruktury, aparatury badawczej, wspólnej promocji i reklamy.

http://www.rp.pl/artykul/6,535028-Dotacje-unijne-dla-powiazan-sieciowych-.html

Cyfryzacja będzie kosztowaćNadawcy ruszają z pracami nad nowymi kanałami dla naziemnej telewizji cyfrowej. Nie bez obaw.

http://www.rp.pl/artykul/9211,535374-Cyfryzacja-bedzie-kosztowac.html

Rząd przyzna 31,5 mln zł dla IBM we WrocławiuW tym roku inwestycje w nowoczesne usługi biznesowe mają otrzymać z budżetu wsparcie w wysokości 44 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,535373-Rzad-przyzna-31-5-mln-zl-dla-IBM-we-Wroclawiu.html

Sony Ericsson z Naszą KlasąSzwedzki producent aparatów telefonicznych Sony Ericsson podpisał dziś w Polsce porozumienie z Naszą Klasą, na mocy którego serwis będzie dostępny w aparatach typu smartfon X8. Trafią one do sprzedaży w grudniu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,535193-Sony-Ericsson-z-Nasza-Klasa-.html

GAZETA PRAWNA

Łatwiej założymy firmę przez internetBędą nowe internetowe systemy do szybkiej rejestracji przedsiębiorstw, nastąpi likwidacja zaświadczenia REGON, a NIP będzie nadawany automatycznie. W ten sposób Ministerstwo Gospodarki chce usprawnić proces zakładania firm.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/451246,latwiej_zalozymy_firme_przez_internet.html

Getin Noble i Alior w iphone’achBanki wprowadzają aplikacje, dzięki którym klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do bankowości mobilnej. To sposób łatwiejszy i tańszy niż wchodzenie na stronę banku przez zwykłą przeglądarkę internetową.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/451265,getin_noble_i_alior_w_iphone_ach.html

WYBORCZA.BIZ

Mark Pincus, założyciel Zyngi, czyli król internetowych świniopasów- Gdyby znów mógł pan stanąć na początku swojej zawodowej drogi, kim by pan został? - zagadnięto niedawno Jeffreya Katzenberga, szefa wytwórni filmowej DreamWorks Animation, stojącej za takimi hitami jak "Shrek" czy "Madagaskar". Odpowiedź padła równie błyskawiczna, co zaskakująca: - Markiem Pincusem, bo to on odkrył następną wielką rzecz.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,8339028,Mark_Pincus__zalozyciel_Zyngi__czyli_krol_internetowych.html

Sklep internetowy Kolporter.pl przejęła spółka z NewConnectKielecki Kolporter sprzedał swój sklep internetowy Kolporter.pl spółce Internetowy Dom Handlowy notowanej na NewConnect.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8372047,Sklep_internetowy_Kolporter_pl_przejela_spolka_z_NewConnect.html

Hewlett-Packard kupuje producenta antywirusów ArcSightHewlett-Packard znów jest na zakupach. Tym razem upatrzył sobie firmę ArcSight produkującą oprogramowanie antywirusowe. Według nieoficjalnych źródeł jest gotowy dać za nią 1,5 mld dol.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8370036,Hewlett_Packard_kupuje_producenta_antywirusow_ArcSight.html

PULS BIZNESU

ABC Data zarejestrowała spółkę na LitwieABC Data zarejestrowała 4. już spółkę regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 13 września utworzona została spółka ABC Data Litwa. Litewska spółka dołączy do ABC Data Polska, ABC Data Czechy i ABC Data Słowacja.

http://www.pb.pl/a/2010/09/13/ABC_Data_zarejestrowala_spolke_na_Litwie

NetWorld

Protokół otwartej komunikacjiZalety protokołu komunikacyjnego SIP (Session Initiation Protocol) dostrzegają już zarówno małe firmy, jak i wielkie przedsiębiorstwa, gdzie dotychczas silną pozycję zajmował standard H.323. W dobie dynamicznego rozwoju systemów VoIP, unified communications (UC) oraz konieczności zapewnienia kompatybilności rozwiązań wielu dostawców, uniwersalność i prostota SIP skazuje wręcz ten protokół na sukces.

http://p1.idg.pl/r/1fdc5

Dziurawe bezprzewodowe kontrolery CiscoCisco opublikował biuletyn bezpieczeństwa dotyczący produkowanych przez siebie bezprzewodowych kontrolerów LAN. W oprogramowaniu zarządzającym nimi zidentyfikowano siedem dziur (m.in. umożliwiające przeprowadzanie ataków typu DoS), które pozwalają przejmować kontrolę nad siecią WLAN.

http://p1.idg.pl/r/c9621

Here you have - propagandowy robakPrzed kilkoma dniami w Sieci pojawił się nowy robak e-mailowy, który błyskawicznie rozprzestrzenia się za pośrednictwem poczty elektronicznej i masowo wysyła spam. Teraz okazał się, że jego twórca - podpisujący się jako "Iraq Resistance" (Iracki Opór) - zaprojektował szkodnika jako narzędzie propagandowe.

http://p1.idg.pl/r/17f6a