Wtorkowy Przegląd Prasy

Spierający się z TP duński DPTG wszczyna postępowanie egzekucyjne... Sprzedaż oprogramowania na świecie znów wzrośnie... Marki giełdowych spółek rządzą na Facebooku... EU porządkuje rynek usług bezprzewodowego dostępu do internetu... SMS-owe konkursy oszukują graczy... Porozumienie akcjonariuszy Techmeksu pozbyło się znacznej części akcji... Bez Facebooka - tydzień na odwyku... W Warszawie ruszył przetarg na system powiadamiania SMS-ami... Tabloid "News of the World" w sieci za opłatą...

COMPUTERWORLD

Korzyści z analityki społecznejFizyka ma swoje teleskopy, zderzacz hadronów i nowoczesne laboratoria. Biologia dzięki odczytaniu sekwencji genomu stała się w części nauką informatyczną. Wraz z coraz szerszym zakresem computingu w badaniach wszystkie nauki staną się poniekąd naukami informatycznymi.

http://p1.idg.pl/r/714f5

Hurd porozumiał się z HP, współpraca z Oracle nadal strategicznaKierownictwo HP wycofało oficjalny pozew skierowany przeciwko byłemu dyrektorowi generalnemu. Mark Hurd zobowiązał się dochować tajemnic handlowych HP i nie wykorzystywać posiadanej wiedzy podczas pracy na stanowisku kierowniczym w Oracle. Przedstawiciele obu firm potwierdzili również zamiar kontynuowania obustronnej współpracy.

http://p1.idg.pl/r/60f74

Oracle Fusion Applications najpóźniej w marcu 2011Według przedstawicieli koncernu Oracle prace nad nowym systemem wspomagającym zarządzanie dobiegają końca. Pierwsze wdrożenia systemu Oracle Fusion Applications mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jednak system będzie ogólnodostępny dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

http://p1.idg.pl/r/135b5

Oracle rozwija własne jądro LinuksaAmerykański gigant zamierza przenieść optymalizację systemu Linux pod kątem obsługi rozwiązań sprzętowo-aplikacyjnych Oracle/Sun na wyższy poziom. Teraz, cztery lata po ujawnieniu zamiaru stworzenia własnej dystrybucji systemu Linux, Oracle zabiera się za optymalizację linuksowego jądra.

http://p1.idg.pl/r/c5f0c

IBM kupuje dostawcę rozwiązań analityczny - NetezzaW ramach ekspansji działu analityki biznesowej IBM kupuje za ok. 1,7 mld USD firmę Netezza, dostawcę rozwiązań hurtowni danych.

http://p1.idg.pl/r/52fb1

RZECZPOSPOLITA

Bez Facebooka - tydzień na odwyku570 studentów wyższej uczelni w Pensylwanii musiało obyć się bez internetowych komunikatorów i serwisów społecznościowych. To część eksperymentu, mającego pokazać jak bardzo ich życie uzależnione jest od Sieci.

http://www.rp.pl/artykul/538445-Bez-Facebooka---tydzien-na-odwyku.html

Sprzedaż oprogramowania na świecie znów wzrośnieGlobalna sprzedaż oprogramowania dla firm, jeden z barometrów kondycji branży technologicznej i globalnej gospodarki w ogóle, w tym roku będzie po raz pierwszy od dwóch lat większa niż w roku poprzednim - wyliczyła firma badawcza Gertner Research. Według niej wartość oprogramowania sprzedanego firmom w 2010 r. wyniesie 232 mld dol. To o 4,5 proc. więcej niż w 2009 r. (222,4 mld dol.)

http://www.rp.pl/artykul/9211,538545-Sprzedaz-oprogramowania-na-swiecie-znow-wzrosnie.html

Spierający się z TP duński DPTG wszczyna postępowanie egzekucyjneDuńczycy zareagowali na krok Telekomunikacji Polskiej, która nie zdecydowała się uiścić na ich rzecz blisko 1,6 mld zł. Polska firma poinformowała o tym w piątek. GN Store Nord, właściciel DPTG, komunikat wydał dziś.

http://www.rp.pl/artykul/9211,538255-DPTG-egzekwuje-zaplate-od-TPSA-.html

GAZETA PRAWNA

SMS-owe konkursy oszukują graczyCoraz częściej dostajemy sms-y, które informują nas, że coś wygraliśmy - pieniądze, wycieczkę lub telewizor. Wystarczy, że wyślemy SMS-a pod podany numer. Pewni nagrody odpisujemy. A wtedy dowiadujemy się, że jednak nic nie wygraliśmy, bo regulamin konkursu zakłada na przykład, że zwycięzcy są informowani telefonicznie, a nie SMS-em. Tylko że nikt nie dał nam szansy zapoznać się z tym regulaminem.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/452841,sms_owe_konkursy_oszukuja_graczy.html

WYBORCZA.BIZ

Tabloid "News of the World" w sieci za opłatąOd października News Corp., koncern Ruperta Murdocha, zacznie pobierać opłaty za internetową wersję kolejnego brytyjskiego tytułu - "News of the World". To pierwszy tabloid, którego wersja online będzie płatna.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8401023,Tabloid__News_of_the_World__w_sieci_za_oplata.html

PULS BIZNESU

Polscy giganci FacebookaW czołówce najpopularniejszych stron są marki giełdowych spółek.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/20/Polscy_giganci_Facebooka

PARKIET

Techmex: Porozumienie zarobiło, więc się skróciłoPorozumienie akcjonariuszy Techmeksu pozbyło się znacznej części akcji i posiada ich obecnie 500 tys. sztuk. Pakiet stanowi 5,99 proc. kapitału zakładowego upadłej firmy.

http://www.parkiet.com/artykul/969814_Techmex--Porozumienie-zarobilo--wiec-sie-skrocilo.html

ŻYCIE WARSZAWY

SMS-owe pogaduchy z ratuszem i strażąZ komórki dowiemy się, które ulice będą zamknięte, kiedy można odebrać z urzędu decyzję, a nawet czy dostaliśmy pracę w ratuszu. Ruszył przetarg na system powiadamiania SMS-ami.

http://www.zw.com.pl/artykul/516429_SMS_owe_pogaduchy__z_ratuszem_i_straza.html

NetWorld

EU porządkuje rynek usług bezprzewodowego dostępu do internetuNeelie Kroes - komisarz ds. agendy cyfrowej (Digital Agenda) działającej w ramach Komisji Europejskiej - przedstawiła wczoraj założenia nowego pięcioletniego planu, który ustali zasady przyznawania licencji na używanie częstotliwości radiowych wykorzystywanych przy świadczeniu usług bezprzewodowego dostępu do internetu.

http://p1.idg.pl/r/7c2e7

Nawet 30 tys. zł dla firm z sektora MSP na budowę sieci internetowych17 września br. został ogłoszony konkurs w ramach działania 8.4 "Zapewnienie dostępu do szerokopasmowego internetu na etapie ostatniej mili" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W ramach konkursu małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać ze środków unijnych 30 tys. zł na projekty budowy sieci internetowych.

http://p1.idg.pl/r/6c6bd

Serwer Della do obsługi aplikacji Web 2.0Dell zaprezentował nowy serwer zaprojektowany do obsługiwania aplikacji Web 2.0, przeznaczony głównie dla firm świadczących usługi hostingu. DCS Viking oparto na technologii opracowanej przez uniwersytet Berkeley, we współpracy z firmą Intel.

http://p1.idg.pl/r/ebb65