Wtorkowy Przegląd Prasy

mPay obsłuży płatności w Orange... Nowy prezes Nokii rozpoczął urzędowanie w Nokii... IBM otworzy w Europie trzy nowe centra kompetencyjne... Nokia miała własnego iPhone'a przed Apple... Strategiczne partnerstwo CA Technologies i Fujitsu... Gminy z szybkim internetem to wyjątki na mapie Polski... Służby specjalne USA chcą łatwiej podsłuchiwać internet....

COMPUTERWORLD

Fakty i mity o cloud computing

Czas uwolnić się od tradycyjnego myślenia o IT. Nie musisz utrzymywać własnej infrastruktury - zapewniają dostawcy usług cloud computing. Jakie korzyści faktycznie niesie przetwarzanie w chmurze?

Strategiczne partnerstwo CA Technologies i Fujitsu

Współpraca ma być ukierunkowana na rozszerzenie ofert obu firm w zakresie rozwiązań dedykowanych dla modelu cloud computing oraz systemów pozwalających na podniesienie efektywności infrastruktury IT.

IBM otworzy w Europie trzy nowe centra kompetencyjne

Ośrodki zlokalizowane w Zurychu, Budapeszcie i Wiedniu mają specjalizować się m.in. w analizach z zakresu finansów, transportu, ekologii oraz optymalizacji łańcuchów dostaw. Docelowo nowe centra przetwarzania danych mają stać się częścią globalnej sieci analitycznych centrów przetwarzania danych IBM.

Jak wdrażać nowe technologie w produkcji i przemyśle

Na to pytanie będą odpowiadać paneliści konferencji Industrial Investment Adventure 2010, która odbędzie się w dniach 19-20 października br. w Rawie Mazowieckiej. Konferencja będzie stanowiła forum wymiany doświadczeń związanych z wdrażaniem nowoczesnych technologii w firmach produkcyjnych, zakładach przemysłowych i spółkach infrastrukturalnych.

RZECZPOSPOLITA

Nowa twarz Nokii

Nowy prezes Nokii, Stephen Elop rozpoczął urzędowanie w Nokii. Musi przeprowadzić drugą restrukturyzację w historii firmy.

GAZETA PRAWNA

mPay obsłuży płatności w Orange

mPay podpisał umowę z Orange’em. Dzięki temu już pod koniec roku klienci tej sieci będą mogli dokonywać elektronicznych płatności za pomocą komórki.

Gminy z szybkim internetem to wyjątki na mapie Polski

Do 2012 roku wszyscy mieszkańcy naszego kraju powinni mieć dostęp do szerokopasmowej sieci. Już wiadomo, że to się nie uda. W tej chwili w 90 proc. gmin dostęp do niej ma zaledwie co dziesiąte gospodarstwo domowe.

WYBORCZA.BIZ

Służby specjalne USA chcą łatwiej podsłuchiwać internet

Administracja Obamy pracuje nad ustawą, która służbom specjalnym pozwoli łatwiej podsłuchiwać i przechwytywać wiadomości w internecie. A na operatorów serwisów nałoży nowe obowiązki.

Nokia miała własnego iPhone'a przed Apple. Oddała go walkowerem

Nokia miała własnego iPhone'a na kilka lat przed Apple. Telefon miał dotykowy wyświetlacz, ale fiński producent zamknął projekt. Bo bał się ryzyka.

PARKIET

Betacom: SII nie podoba się brak informacji o EO Networks

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych domaga się od władz Betacomu ujawnienia dodatkowych informacji finansowych dotyczących przejmowanego EO Networks.

NetWorld

Pracownicy ujawniają poufne informacje

Podczas niedawnej konferencji DefCon przeprowadzono interesujący eksperyment - zaproszeni hakerzy próbowali na żywo, przed publicznością, wyłudzać poufne informacje od pracowników 17 wielkich amerykańskich firm. Byli niezwykle skuteczni - rozmawiali przez telefon ze 135 osobami i tylko 5 nie zgodziło się podać żadnych informacji.

Ciemna strona wirtualizacji

Wirtualizacja serwerów w centrach danych coraz bardziej zaznacza swoją obecność, czemu sprzyjają trudne ekonomicznie czasy. Korzyści, jakie ze sobą niesie, to m.in. zmniejszenie całkowitych kosztów utrzymania (TCO), obniżenie zapotrzebowania na chłodzenie oraz zasilanie przy jednoczesnym zwiększaniu elastyczności środowiska. Istnieje jednak ciemniejsza strona wirtualizacji - jej wdrożenie powoduje znaczące skomplikowanie zarządzania siecią.