Wtorkowy Przegląd Prasy

Netia ma miliard zł na akwizycje Chomikuj.pl uciekł wydawcom na Cypr... Polskie firmy produkujące gry coraz lepiej radzą sobie na świecie... Młodzi Polacy chcą robić kariery menedżerskie... Więcej Wi-Fi w Warszawie... Wydawnictwo Edipresse będzie sprzedawać e-wydania... Użytkownicy internetu robią to, czego chcą specjaliści od marketingu...

COMPUTERWORLD

Szukanie trendów

W dążeniu do przewagi konkurencyjnej firmy szukają coraz skuteczniejszych sposobów przetwarzania i analizy rosnących zasobów danych.

Oracle przejął Suna, HP przejmie SAP?

Powołanie na stanowisko prezesa Hewlett-Packard Léo Apothekera, byłego szefa SAP wywołało plotki o potencjalnym przejęciu niemieckiego producenta systemów ERP. Dzięki temu HP miałoby skuteczniej konkurować z Oracle.

Amerykański koncern CIBER inwestuje w centrum usług w Poznaniu

Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania podpisze 13 października br. z CIBER Polska umowę na uruchomienie w Poznaniu Międzynarodowego Centrum Obsługi IT.

Służby specjalne USA i Ukrainy aresztowały kolejnych hakerów

Trwa operacja "Trident Breach", której celem jest rozpracowanie i rozbicie międzynarodowej grupy cyberprzestępców. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy aresztowała pięć osób uważanych za głowę hakerskiego przekrętu na kwotę 70 mln dolarów. FBI rozesłało listy gończe za kolejnymi przestępcami.

RZECZPOSPOLITA

Wydawnictwo Edipresse będzie sprzedawać e-wydania

Wydawca m.in. "Vivy!", "Party" i czasopism dla rodziców stawia na elektroniczne wydania. Do tej pory był na tym rynku nieobecny.

Netia ma miliard zł na akwizycje

BNP Paribas dołączył do grupy banków, które mają porozumienie z Netią dotyczące finansowania ewentualnej akwizycji.

Młodzi Polacy chcą robić kariery menedżerskie

Mimo spadku liczby maturzystów znane uczelnie ekonomiczne nie narzekają na brak studentów.

GAZETA PRAWNA

Chomikuj.pl uciekł wydawcom na Cypr

Portal oskarżany o wspieranie piractwa komputerowego zastosował prosty wybieg i po cichu zmienił właściciela. Tajemnicza spółka, do której teraz należy, ma swoją siedzibę w Nikozji. Wydawnictwa będą miały kłopot z dochodzeniem swoich praw.

Kilkaset procent zysku z gier wideo

Polskie firmy produkujące gry wideo coraz lepiej radzą sobie na całym świecie. Sukces rynkowy podbija kursy akcji takich spółek. Inwestycje w niektóre z nich przyniosły nawet po kilkaset procent zysku.

Rybiński: Demokracja i obywatele sterowani przez matrix

Użytkownicy internetu to konsumenci i wyborcy, którzy robią to, czego chcą specjaliści od marketingu. System śledzi ich sympatie i preferencje, a potem pokazuje to, co chcą zobaczyć.

WYBORCZA.BIZ

Płacą czy nie płacą - co za różnica?

Wprowadzanie opłat za dostęp do serwisów internetowych gazet jest obecnie najbardziej gorącym tematem dla wydawców. Okazuje się, że reklamodawcy nie podzielają tej ekscytacji.

ŻYCIE WARSZAWY

Więcej Wi-Fi w mieście

Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, okolice BUW i Centrum Nauki Kopernik - za kilka tygodni miejska darmowa sieć Wi-Fi zwiększy się dwukrotnie.

NetWorld

6 porad, jak chronić się przed napastnikiem wewnętrznym?

Zapory ogniowe, IPS-y i systemy antywirusowe radykalnie zmniejszają ryzyko zewnętrznego ataku. Natomiast, eksperci ds. bezpieczeństwa przekonują, że obecnie bardziej należy obawiać się wewnętrznych zagrożeń w sieci niż napastników zewnętrznych. Pracownik organizacji z szerokim zakresem uprawnień nie musi forsować tych wszystkich instalacji obronnych - nadmierny zakres uprawnień dostępu pozwala mu na wgląd do wrażliwych informacji i często nadużywa tej wiedzy.

Szkodliwe awarie sieci

Większość firm w ciągu minionego roku miała do czynienia z przerwami w działaniu sieci, a w wielu przypadkach plany zachowania ciągłości działania wymagają uaktualnienia - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę CDW.

Aplikacje na Androida kradną dane użytkowników

Darmowe aplikacje na system operacyjny Android potajemnie zbierają dane o użytkownikach i wysyłają je chociażby do reklamodawców. Praktyki te zostały ujawnione za pomocą specjalnego narzędzia o nazwie TaintDroid.