Wtorkowy Przegląd Prasy

Padł system bankowości elektronicznej ING Banku... Firmy szukają dziś dwukrotnie więcej specjalistów IT... Cyfrowy Polsat i Netia mocno przyspieszają internet... Akcje Polkomtelu dla inwestora... Ponad połowa skarg SECK dot. zakupów w Internecie... Finansowanie utworzenia rosyjskiej doliny krzemowej będzie kosztować 7 mld dol... Polacy mają milion kart zbliżeniowych. Niestety rzadko z nich korzystają... Student na kierunku zamawianym odda stypendium, jeśli zaniedba naukę... Miliony na wsparcie innowacyjnych projektów... Polska wróciła do Rady Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego...

COMPUTERWORLD

Kiedy będziemy mieli Rząd 2.0

Swobodny dostęp do danych publicznych, transparentność działań rządzących, łatwiejsza komunikacja obywateli z urzędnikami - kiedy tak będzie w Polsce? Na razie rząd pracuje nad ustawą zapewniającą otwartość treści publicznych.

Sojusz przeciw Apple - Microsoft przejmie Adobe?

Jak przełamać silną pozycję Apple na rynku telefonii mobilnej? Takie pytanie mogło paść na ubiegłotygodniowym spotkaniu prezesów zarządów Microsoftu i Adobe.

IDC: polski rynek oprogramowania biznesowego wart w 2009 roku 197 mln USD

Taką wartość za rok 2009 podał polski oddział IDC. Oznacza to znaczący spadek w porównaniu do rekordowego roku 2008, kiedy wartość ta wyniosła 257 mln USD.

10 najciekawszych gadżetów z Ceatec 2010

Wybraliśmy najlepsze, najbardziej futurystyczne gadżety i inne różności z japońskiego pokazu elektroniki Ceatec 2010.

RZECZPOSPOLITA

Upolować informatyka

Firmy szukają dziś dwukrotnie więcej specjalistów IT niż w 2009 r.

Akcje Polkomtelu dla inwestora

Wprowadzenie operatora sieci Plus na warszawską giełdę jest coraz mniej prawdopodobne.

Miliony na wsparcie innowacyjnych projektów

Dzięki środkom z UE firma Plum z Podlasia, znaczący polski producent zaawansowanej elektroniki przemysłowej, wzmacnia swą pozycję i pozyskuje nowe rynki zbytu.

Dolina za siedem miliardów dolarów

Finansowanie utworzenia rosyjskiej doliny krzemowej pod Moskwą będzie kosztować prawie 7 mld dol.

GAZETA PRAWNA

Student na kierunku zamawianym odda stypendium, jeśli zaniedba naukę

Uczelnia, która przyzna studentowi stypendium na kierunku zamawianym, a ten przerwie naukę, może domagać się jego zwrotu.

Cyfrowy Polsat i Netia mocno przyspieszają internet

Cyfrowy Polsat w najbliższych dniach przyspieszy internet. Netia zrobiła to wczoraj. To odpowiedź konkurentów na obniżkę cen przez Telekomunikację Polską.

Leki z komputera za 100 mln zł

Największa w Polsce sieć aptek Dbam o Zdrowie zaczęła oferować farmaceutyki we współpracy z Onetem. Polacy na lekarstwa z komputera wydają coraz więcej.

Polacy mają milion kart zbliżeniowych. Niestety rzadko z nich korzystają

Blisko 7 tys. punktów handlowo-usługowych w Polsce przyjmuje płatności zbliżeniowe, a banki starają się zachęcać nas do rozliczeń bezgotówkowych. We wrześniu PKO BP rozpoczął program wymiany ponad 6 mln swoich kart na nowe z funkcją zbliżeniową.

WYBORCZA.BIZ

Polska wróciła do Rady Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego

Po czterech latach przerwy Polska weszła znowu do prestiżowej Rady Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU - International Telecommunication Union).

Padł system bankowości elektronicznej ING Banku

Ciągle niektórzy klienci ING Banku nie mają dostępu do swoich rachunków za pośrednictwem internetu. Mogą natomiast korzystać z obsługi w oddziałach i wypłacać pieniądze z bankomatów. - System powinien działać. Jeśli nadal ktoś ma problem z zalogowaniem się do systemu bankowości elektronicznej, powinien spróbować jeszcze raz za kilka minut - radzi Piotr Utrata, rzecznik ING.

PULS BIZNESU

Ponad połowa skarg SECK dot. zakupów w Internecie

Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich opublikowała dziś szósty z kolei raport "The European Online Marketplace: Consumer Complaints 2008-2009". Opracowanie prezentuje problemy, z jakimi najczęściej mają do czynienia konsumenci dokonujący zakupów produktów i usług za granicą za pośrednictwem Internetu. Jak wynika z raportu, aż 42 proc. (2008 r.) i 55 proc. (2009 r.) wszystkich skarg, które trafiły do Sieci Europejskich Centrów Konsumenckich, dotyczyło handlu internetowego.

NetWorld

Pasmo (cz. 2): Bez dostępu ani rusz

Dzięki inwestycjom operatorów sieci komórkowych praca z dala od firmowego biurka staje się coraz bardziej komfortowa. Do przeszłości należą problemy z uzyskaniem połączenia z siecią firmową lub oczekującym na kontakt klientem. Aktualne trendy w szerokopasmowym, mobilnym dostępie do sieci wyznaczają technologie HSPA (High Speed Packet Access) i LTE (Long Term Evolution).

Największe mity bezpieczeństwa

Wiele osób nie przykłada wystarczającej wagi do bezpieczeństwa własnego systemu. Często wydaje nam się, że jest on strzeżony w wystarczającym stopniu, a czasami po prostu lekceważymy zagrożenie. W naszym artykule opisujemy na co należy zwracać szczególną uwagę.

Firmy na celowniku twórców Zeusa?

Zmiany wprowadzane w ostatnim czasie do kodu osławionego bankowego "trojana" o nazwie Zeus mogą świadczyć o tym, że jego twórcy zamierzają na poważnie zająć się szpiegostwem przemysłowym - alarmują specjaliści ds. bezpieczeństwa informatycznego.

CIO

IT pochłania coraz więcej energii

W USA technologie informatyczne i telekomunikacyjne są na najlepszej drodze, aby czterokrotnie zwiększyć zużycie elektryczności w latach 2009 - 2020 - wynika z raportu Institute for Sustainable and Applied Infodynamics (ISAID) w Singapurze i Rice University z Houston.

Nadchodzi czas uszczuplonej rzeczywistości

Znamy termin augmented reality - rozszerzona rzeczywistość. Naukowcy z jednego z niemieckich uniwersytetów opracowali tymczasem technologię, która będzie ją uszczuplać. Zjawisko to nazwali diminished reality - uszczuplona rzeczywistość.