Wtorkowy Przegląd Prasy

Pakiety usług telekomunikacyjno-mediowych ma już 38 proc. gospodarstw europejskich... MSWiA pomoże samorządom w budowie sieci szerokopasmowych... UKE powinno kontynuować obniżki stawek MTR... Tablety zaczynają podgryzać rynek pecetów... BlackBerry niebezpieczne dla polskiego rządu?... Zyski Apple'a w trzecim kwartale w górę o 70 proc... Rynek IT - fundamenty niezłe, ale sygnałów powrotu trendu zwyżkowego nie ma... Internet w Polsce wciąż luksusem... Sieć kablowa Aster podbija swoją cenę... Steve Jobs negocjuje z Facebookiem...

COMPUTERWORLD

Wszystko ze wszystkim

Organizacje korzystające z IT często wykorzystują różne narzędzia, które przedstawiałyby znacznie większą wartość dla firmy, gdyby zostały zintegrowane. Na przykład, połączenie informacji z różnych działów, mogłoby przynieść o wiele większe korzyści biznesowe niż korzystanie z nich w odrębnych systemach. Efektywna integracja rozwiązań różnych dostawców i branż nie zawsze jest łatwa, ale zazwyczaj możliwa. Pokazujemy, jak sobie z nią poradzić.

MSWIA pomoże samorządom w budowie sieci szerokopasmowych

Resort zaproponował marszałkom województw, aby budowali sieci regionalne na potrzeby administracji publicznej, co nie wymaga zgody Komisji Europejskiej i - z jego pomocą - notyfikowali projekty w Brukseli, rozszerzając ich zakres dla całej gospodarki.

Czy Oracle zechce kupić EMC?

Spekulacje dotyczące ewentualnych planów przejęcia EMC przez koncern Oracle przyczyniły się do krótkotrwałego wzrostu akcji pierwszej z firm o 5 proc. Jednak zdaniem analityków taka transakcja byłaby mało prawdopodobna.

Zmarł Benoit Mandelbrot - genialny matematyk, ojciec fraktali

W wieku 85 lat zmarł w czwartek 14 października Benoit Mandelbrot, wybitny i nowatorski matematyk pochodzący z Polski. Był on twórcą tzw. geometrii fraktalnej, opisującej nieregularne kształty występujące w przyrodzie, takie jak linia brzegowa, zbocza górskie, i systemy komórkowe. Ponad 30 lat pracował w ośrodku badawczym IBM koło Nowego Jorku.

RZECZPOSPOLITA

Umowa TP i TVN: świat robi podobnie

Pakiety usług telekomunikacyjno-mediowych ma już 38 proc. gospodarstw europejskich. Ten odsetek rośnie.

Absolwenci nie chcą na etat

Młodzi po studiach często marzą o własnej firmie, bo tam, a nie na etacie upatrują szansę na szybki sukces zawodowy i finansowy.

Audytel: UKE powinno kontynuować obniżki stawek MTR

Ponad 19 mld zł zyskali konsumenci dzięki obniżkom stawek hurtowych (MTR) płaconych przez sieci komórkowe sobie wzajemnie. Operatorzy stracili zaś blisko 6 mld zł. To wnioski z raportu firmy analitycznej Audytel, przygotowanego dla UKE.

GAZETA PRAWNA

Starbucks i L’Oreal namierzą klientów

Brytyjscy konsumenci wkrótce zaczną otrzymywać promocyjne oferty od Starbucksa i L’Oreala na swoje telefony komórkowe.

Tablety zaczynają podgryzać rynek pecetów

Szum medialny wokół iPadów i innych tabletów zaczyna wywierać wpływ na sprzedaż komputerów osobistych. Najnowsze dane potwierdzają, że konsumenci mają problem z podjęciem decyzji, które urządzenie kupić.

WYBORCZA.BIZ

BlackBerry niebezpieczne dla polskiego rządu?

Polskie Ministerstwo Finansów wyłączyło swoim pracownikom możliwość wysyłania e-maili za pomocą telefonów BlackBerry. Według informacji "Gazety" podobną decyzję podjęło francuskie ministerstwo spraw zagranicznych. Powód? BlackBerry nie zapewniają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Zyski Apple'a w trzecim kwartale w górę o 70 proc.

Wyniki finansowe firmy nie po raz pierwszy przekroczyły przewidywania analityków. Zysk netto firmy wyniósł 4,31 milarda dolarów, zysk na akcję 4,64 USD. Rok wcześniej firma zarobiła odpowiednio 2,53 miliarda USD, i 2,77 na jedną akcję.

Trudno o dostęp, niskie prędkości. Internet w Polsce wciąż luksusem

Internet w Polsce jest dobrem rzadkim. A nawet jeśli mamy do niego dostęp, to jest on najwolniejszy w całej Unii Europejskiej.

PULS BIZNESU

Sieć kablowa Aster podbija swoją cenę

Prezes sieci Aster spodziewa się około 3 mld zł za swoją kablówkę. To wstęp do negocjacji - mówią analitycy.

Auta elektryczne mają w Polsce pod prąd

Modeli jest coraz więcej, tylko nie ma ich gdzie ładować. Dofinansowany przez Unię projekt ma poślizg.

Steve Jobs negocjuje z Facebookiem

Szef Apple zaprosił szefa Facebooka na kolację, a cała Dolina Krzemowa wstrzymała oddech.

PARKIET

NOM idzie do sądu przeciwko Skarbowi Państwa

W sumie ponad 171 mln zł domagać się będzie od Skarbu Państwa Niezależny Operator Międzystrefowy - wynika z informacji "Parkietu".

Fundamenty niezłe, ale sygnałów powrotu trendu zwyżkowego nie ma

Poprawa wyników finansowych i niewysokie wyceny kontrastują z groźbą wybicia kursów w dół z trendu bocznego.

CEO

Świat w 2050 roku według Toffler Associates

W ciągu najbliższych 40 lat pracownicy biurowi nie będą już przywiązani do swoich boksów, dane będą mierzone w petabajtach, Chiny będą dyktowały gospodarcze warunki, a kobiety będą zajmowały wysokie stanowiska, bez konieczności wprowadzania parytetów.

NetWorld

Sieć korporacyjna pełna dziur

Mimo rozwoju systemów zabezpieczających firmowe sieci komputerowe oraz ciągłego wzrostu wydatków na nowe rozwiązania, wciąż istnieją obszary, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów do przejęcia danych. Wśród najbardziej aktualnych zagrożeń dla sieci korporacyjnych specjaliści wymieniają: zbyt częste korzystanie ze smartfonów w biurze, aktywny udział w dyskusjach na portalach społecznościowych oraz przesyłanie plików Peer-to-Peer za pośrednictwem sieci firmowej.

Co druga sieć Wi-Fi podatna na włamanie

Z badań przeprowadzonych przez brytyjską firmę CCP wynika, że prawie połowa domowych sieci Wi-Fi w Wielkiej Brytanii jest fatalnie zabezpieczona przed włamaniem. W większości przypadków sforsowanie zabezpieczeń zajęłoby odpowiednio wykwalifikowanemu (i wyposażonemu) włamywaczowi najwyżej 5 sekund.

Spamerzy zatrudniają robotników do wpisywania kodów CAPTCHA

Siewcy spamu korzystają z wielu technik do łamania CAPTCHA - techniki stosowanej jako zabezpieczenie przed robotami na stronach WWW. Tym razem, zamiast kolejnej technologii, spamerzy wpadli na pomysł zatrudnienia ludzi do wpisywania kodów.

Sieć 4G trafia pod strzechy

Jeszcze w tym roku mieszkańcy kilku dużych amerykańskich miast będą mogli się cieszyć dostępem do sieci 4G. Tymczasem Nokia i Motorola poinformowały o zacieśnieniu współpracy nad rozwojem tej technologii. Firmy postanowiły połączyć siły i podzielić się patentami.