Wtorkowy Przegląd Prasy

Emisja Midasa szansą dla Sferii... Szefowa UKE uważa, że istnieje grupa Solorza-Żaka... Lubuski Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego ma połączyć sfery nauki i biznesu... Nicolas Games pracuje nad następcą Afterfall: Insanity... Czy w uzdrowiskach mogą stać maszty komórkowe?... Realne setki milionów na wirtualne zabawki... Powolny koniec walkmana...

COMPUTERWORLD

Trudna sztuka utylizacji starych komputerów

Co zrobić ze zużytym sprzętem komputerowym? Wbrew pozorom, decyzja nie jest łatwa, niekiedy wiąże się z dość dużymi wydatkami.

Były wiceprezes Oracle pokieruje firmą Infor

Charles Phillips półtora miesiąca po odejściu z koncernu Oracle został mianowany dyrektorem generalnym firmy Infor. Analitycy spekulują, że pod jego kierownictwem firma zadebiutuje na amerykańskiej giełdzie.

Pożyczaj książki na Kindle

Firma Amazon zbliżyła do siebie klasyczne, papierowe książki i ich elektroniczne odpowiedniki. Posiadacze czytnika Kindle będą mogli w przyszłości pożyczać sobie e-książki. Niestety nie wszystkie.

Rozpoczął się I etap XVIII Olimpiady Informatycznej

Olimpiada jest przeznaczona dla uczniów szkół średnich, ale mogą i biorą w niej udział - za zgodą Komitetu Głównego - także gimnazjaliści. Całkiem nieźle zresztą się spisują.

RZECZPOSPOLITA

Lubuski Park Naukowo-Technologiczny - miejsce spotkań nauki i biznesu

Lubuski Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego ma połączyć sfery nauki i biznesu.

Powolny koniec walkmana

Sony przestaje sprzedawać kultowy odtwarzacz kasetowy choć na razie tylko w Japonii. Przez 30 lat sprzedało się ich 220 mln sztuk.

Nicolas Games pracuje nad następcą Afterfall: Insanity

Spółka rozpocznie w listopadzie prace nad produkcją drugiej gry komputerowej z serii Afterfall - Czarnobyl 2011.

GAZETA PRAWNA

Realne setki milionów na wirtualne zabawki

Jedna trzecia internautów robi zakupy w sieci. Rocznie wydają w sumie 16 mld zł. Ale i tak rynek e-zakupów to w Polsce tylko 3 proc. całego handlu. W Wielkiej Brytanii - 20.

WYBORCZA.BIZ

Czy w uzdrowiskach mogą stać maszty komórkowe?

Posłowie, nie blokujcie rozwoju teleinformatycznego regionów! - wołają przedsiębiorcy zrzeszeni w PKPP Lewiatan. To ciąg dalszy walki o nowelizację tzw. ustawy uzdrowiskowej, której projektem jutro zajmą się sejmowe komisje samorządu terytorialnego i zdrowia.

PULS BIZNESU

Emisja Midasa szansą dla Sferii

Jeśli nie Polsat na giełdę, to co? Może inna spółka Zygmunta Solorza-Żaka. Tylnymi drzwiami, poprzez NFI Midas.

PARKIET

Szefowa UKE: istnieje grupa Solorza-Żaka

Aero 2, Mobyland i CenterNet powinny być traktowane jako jeden podmiot rynkowy. Porządki w tej grupie to zaś zadanie dla właściciela Polsatu.

NetWorld

Czas na context-aware computing?

Dyrektorów ds. IT (CIO) zebranych na tegorocznym ITxpo Symposium analitycy Gartnera przekonywali, że obecnie rynek wyznacza im nowe zadania, dotychczas przypisane tylko specjalistom ds. sprzedaży i marketingu. Działom IT miałoby pomóc zastosowanie tzw. context-aware computing, polegające m.in. na: identyfikowaniu potrzeb klientów poprzez ich aktywność internetową (LinkedIn, Facebook, Twitter) czy wykorzystywaniu funkcji zaawansowanych urządzeń mobilnych (Wi-Fi, GPS).

Mozilla Chromeless: własny interfejs przeglądarki w HTML i JS

Programiści z Mozilla Labs pracują nad technologią, która pozwoli użytkownikom na własnoręczne tworzenie GUI przeglądarki przy użyciu języków tworzenia stron WWW - HTML, CSS i JavaScript. Nowe narzędzie do edycji przeglądarek, ułatwi tworzenie własnego interfejsu użytkownika i zwiększy możliwości personalizacji.