Wtorkowy Przegląd Prasy

Polkomtel uruchomi usługi dla służb... Apple obniża ceny... Inwestorzy wyprzedają Techmex... Multimedialna wojna o sofę, czyli TV z sieci... Przegrywamy wojnę z cyberprzestępczością... Firmy mają za dużo różnych systemów bazodanowych... Rok po porozumieniu TP i UKE... Oczerniony w Internecie przedsiębiorca może żądać naprawienia szkody...

COMPUTERWORLD

Kryzys ludzi niczego nie nauczył

Po dwóch latach od rozpoczęcia kryzysu widać, że instytucje finansowe - zwłaszcza te obracające instrumentami pochodnymi - niczego się nie nauczyły. A IT jest tylko posłusznym narzędziem, z którego można dowolnie i mało odpowiedzialnie korzystać.

Firmy mają za dużo różnych systemów bazodanowych

Trzech na czterech administratorów korporacyjnych baz danych zarządza więcej niż jedną platformą. Co siódmy odpowiada aż za pięć lub więcej odmiennych systemów bazodanowych. W wielu firmach funkcjonuje również wiele odmiennych wersji tej samej platformy bazodanowej.

SAP nie będzie kwestionować zarzutów Oracle w sprawie TomorrowNow

Kolejny przełom w trwającym od trzech lat sporze gigantów branży ERP. Przedstawiciele niemieckiego koncernu chcą jak najszybszego zakończenia rozpoczynającego się procesu w sprawie rzekomej kradzieży wartości intelektualnej przez pracowników nieistniejącej już spółki należącej do SAP.

Personal Shopping System, czyli wszystko w ręce klientów

Sieć Leroy Merlin przeciera w Polsce szlaki, jeśli chodzi o wdrożenia IT usprawniające obsługę klientów. Od zeszłego roku klienci jednego ze sklepów mogą korzystać z Personal Shopping System.

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel uruchomi usługi dla służb

Start nowego rodzaju usług skierowanych do branży energetycznej i służb ratowniczych zapowiedział operator sieci komórkowej Plus.

Oszczędność w słowach nie zawsze dobra

Historia inwestycji Infovide-Matrix w udziały Utilis IT pokazuje, że giełdowa spółka powinna solidnie popracować nad poprawą komunikacji z drobnymi inwestorami.

Apple obniża ceny

Najnowszy model laptopa Apple ma być wyjątkowo tani. Bogato wyposażony MacBook pojawi się na rynku nie później, niż wiosną przyszłego roku.

GAZETA PRAWNA

Oczerniony w Internecie przedsiębiorca może żądać naprawienia szkody

Na jednym z portali internetowych znalazł się wpis oczerniający firmę produkującą meble. Jeden z forumowiczów napisał, że został przez nią oszukany. Jeżeli informacje zamieszczono w celu zdyskredytowania konkurencji, pomawiana firma może wnieść powództwo do sądu lub zgłosić ten fakt na policję.

Multimedialna wojna o sofę, czyli TV z sieci

POLSAT, TVN I DOSTAWCY INTERNETU rozpoczęli rozgrywkę o rynek nowej telewizji. Stawka jest duża - chodzi o usługi warte w tym roku ok. 9 mld zł.

WYBORCZA.BIZ

Kuracja szerokopasmowa - rok po porozumieniu TP i UKE

W rok po historycznym porozumieniu między regulatorem rynku telekomunikacyjnego a Tepsą widać, że eksperymentalna kuracja się udała. Ale to nie znaczy, że pacjent jest już zdrowy.

PULS BIZNESU

Nie pytaj Google’a, zapytaj mózg

Jeśli ten tekst na już pierwszy rzut oka wydaje ci się za długi, to może nie jest to tylko wina autora. A czyja? Zapytaj Google’a.

PARKIET

Inwestorzy wyprzedają Techmex

Nawet 29 proc. taniały w piątek akcje Techmeksu w reakcji na decyzję KNG o wykluczeniu spółki z obrotu na rynku regulowanym.

NetWorld

Dlaczego przegrywamy wojnę z cyber-przestępczością

"Pewna firma hostingowa usunęła z serwerów strony utrzymywane przez cyber-przestępców. Dwa tygodnie później spłonęła jej serwerownia. Nie wierzę w takie przypadki" - mówi Mikko Hypponen, specjalista z firmy F-Secure. Fin opowiada o ewolucji współczesnych zagrożeń sieciowych i wyjaśnia, dlaczego stan bezpieczeństwa użytkowników online stale ulega pogorszeniu.

IE9 Platform Preview 6 dostępny w sieci

Na stronie Microsoft pojawiła się szósta odsłona Platform Preview przeglądarki Internet Explorer 9. Najnowsza odsłona IE9 osiąga lepsze wyniki w testach wyświetlania JavaScript i teście zgodnosci z HTML 5.