Wtorkowy Przegląd Prasy

Exatel nie dla Netii i GTS... ABC Data i Optimus rosną po ugodzie... Empik jeszcze trochę poczeka na zakup Merlina... Nasze billingi i internet pod lupą służb... Rośnie wartość rynku dostępu do Internetu... Producenci zachęcają do składania donosów na używających nielegalnego oprogramowania... Polska przystąpiła do projektu World Internet Project...

COMPUTERWORLD

Ludzka głupota w IT

Przy dużym zaufaniu do sieci społecznościowych i braku kontroli można narazić firmę na ogromne ryzyko. Jak się go ustrzec, wykorzystując potencjał, jaki niosą serwisy Web 2.0 i media społecznościowe?

FBI zaangażowane w sprawę Oracle i SAP

Mija tydzień od rozpoczęcia procesu sądowego, który ma rozstrzygnąć trwający od ponad trzech lat spór między firmami Oracle i SAP. Okoliczności, które doprowadziły do sprawy sądowej bada również FBI.

Bezpieczeństwo pracy zdalnej

Praca zdalna to dzisiaj powszechny element korporacyjnego krajobrazu. Sięgają po nią także małe i średnie przedsiębiorstwa, doceniając elastyczność takiej formy zatrudnienia. Pracownik zdalny to jednak, poza wygodą, także szereg zagrożeń związanych z faktem, że dane z założenia są przetwarzane poza firmą w środowisku, któremu często daleko do bezpieczeństwa.

RZECZPOSPOLITA

Empik jeszcze trochę poczeka na zakup Merlina

Transakcja miała być sfinalizowana w tym roku. Jednak decyzja UOKiK spodziewana jest dopiero w styczniu.

Exatel nie dla Netii i GTS

Ani grupa GTS, ani Netia nie przeszły do drugiego etapu procedury, w której Polska Grupa Energetyczna sprzedaje Exatel, operatora telekomunikacyjnego oferującego usługi klientom biznesowym - dowiedziała się "Rz".

GAZETA PRAWNA

Pracownicy donoszą na szefów

Ponad pół miliarda złotych warte jest pirackie oprogramowanie, którego używają polskie firmy. Tylko 46 proc. programów jest w pełni legalnych. Producenci zachęcają do składania donosów na używających nielegalnego softu.

WYBORCZA.BIZ

Nasze billingi i internet pod lupą służb

Polskie służby są europejskimi liderami w inwigilacji obywateli. W zeszłym roku ponad milion razy sięgnęły po nasze billingi.

Odpisujesz na maile nocą?

Prawie połowa Polaków powyżej 15. roku życia nie korzysta z internetu. Choć co piąty ma w domu dostęp do internetu - wynika z raportu World Internet Project Poland 2010, który przedstawiono wczoraj w Warszawie. WIP od dziesięciu lat bada, w jaki sposób korzystają z internetu mieszkańcy już 35 krajów na świecie. Polska przystąpiła do projektu w tym roku.

PARKIET

ABC Data i Optimus rosną po ugodzie

ABC Data i Optimus mocno zyskują w poniedziałek na wartości po podpisaniu ugody, która kończy spór w sprawie warrantów.

Rośnie wartość rynku dostępu do Internetu

O 6 proc., do 2,55 mld zł, urosła w ciągu roku wartość rynku stacjonarnego dostępu do Internetu. W segmentach telefonii stacjonarnej i komórkowej pieniędzy ubyło.

NetWorld

Rośnie zainteresowanie femtokomórkami

Poszukiwania przez operatorów sposobów odciążenia ruchu danych w swoich sieci mobilnych, sprzyjają rosnącemu zainteresowaniu wykorzystaniem femtokomórek. Za pośrednictwem tych małych stacji bazowych można zaoferować nowe usługi i aplikacje dla domów i biur, co z kolei może przyczynić się do zwiększenia przychodów.

Oprogramowanie zabezpieczające Junipera dla smartfonów

Juniper przedstawił zintegrowane rozwiązanie Junos Pulse Mobile Security Suite do ochrony zarówno osobistych, jak i biznesowych danych gromadzonych na urządzeniach mobilnych, gwarantujące bezpieczny zdalny dostęp do zasobów znajdujących się na urządzeniach mobilnych.

CEO

Siedemnaście milionów etatów

Kraje OECD powinny stworzyć 17 milionów miejsc pracy aby wrócić do poziomu zatrudnienia sprzed kryzysu - wynika z raportu OECD.

Dużo pracy dla specjalistów i menedżerów

Jak wynika z badania Antal Global Snapshot, ponad połowa pracodawców w Polsce zamierza jeszcze w tym roku zatrudnić specjalistów i menedżerów.