Wtorkowy Przegląd Prasy

Solorz-Żak zainwestuje w sieć szybkiego internetu lub przejęcie Polkomtelu... Facebook wyprzedził eBay i stał się trzecim największym portalem internetowym w USA... Wiadomo co konkretnie miał sabotować Stuxnet... Aukcje internetowe "kup teraz": zwycięzca nie może zerwać umowy... Serwisy społecznościowe przejmują rolę e-maila... Ekskluzywna odpowiedź na Twittera i Facebooka... Współzałożyciel The Pirate Bay namawia do płacenia... Chińsko-amerykańska wojna na superkomputery...

COMPUTERWORLD

Entuzjazm do uczenia się

Po wybuchu zainteresowania na początku poprzedniej dekady i spadku w czasach kryzysu firmy ponownie zaczynają eksperymentować z systemami zarządzania wiedzą w organizacji.

Serwisy społecznościowe przejmują rolę e-maila

Jeśli złapałeś się na tym, że zamiast e-maili, wysyłasz współpracownikom wiadomości na Facebooku - nie jesteś sam. Raport firmy Gartner pokazuje, że łatwiej jest nam napisać wiadomość w serwisie niż wejść na pocztę i wysłać e-mail.

Motorola odpowiada pozwem na pozew Microsoftu

Zgodnie z treścią pozwu koncern z Redmond miał bezprawnie wykorzystać opatentowane przez firmę Motorola rozwiązania technologiczne m.in. w oprogramowaniu Windows Live i Microsoft Exchange oraz aplikacjach takich jak Messenger i Outlook. Chronione prawnie technologie Motoroli miały również znaleźć zastosowanie w konsoli Xbox.

Wiadomo co konkretnie miał sabotować Stuxnet

Poszerzona analiza robaka Stuxnet przeprowadzona przez Symantec we współpracy ze specjalistami od systemów sterowania przemysłowego dowodzi, że miał on bardzo konkretne zadanie do wykonania. Wiadomo już jaki konkretnie popularny mechanizm inżynierii przemysłowej był jego celem, jednak informacja ta pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi.

RZECZPOSPOLITA

Ile wart jest Facebook?

Osiągając wartość 41 mld dolarów, serwis Facebook wyprzedził eBay i stał się trzecim największym portalem internetowym w USA.

GAZETA PRAWNA

Aukcje internetowe "kup teraz": zwycięzca nie może zerwać umowy

Oświadczenie o odstąpieniu w ciągu dziesięciu dni od umowy zawartej na odległość przysługuje także tym konsumentom, którzy nabyli towar od przedsiębiorców w ramach popularnej w internecie formuły aukcji "kup teraz".

Markety walczą z internetem

Szykuje się wona między sklepami tradycyjnymi a tymi z sieci. Stawką jest 11 miliardów złotych, które w tym roku chcą wydać Polacy na świąteczne prezenty.

Rewolucyjne zmiany w imperium medialnym Solorza-Żaka

Biznesmen sprzedaje udziały w Polsacie. Pieniądze zainwestuje w sieć szybkiego internetu lub przejęcie Polkomtelu.

WYBORCZA.BIZ

Google łowi poza siecią

Od dna Pacyfiku po Księżyc, od kabli po domy. Google zbudował swoją potęgę dzięki wyszukiwarce. Jednak jego inwestycje sięgają nie tylko poza nią, ale nawet poza internet.

Współzałożyciel The Pirate Bay namawia do płacenia

Był twarzą The Pirate Bay, serwisu, gdzie internauci znajdowali muzykę czy filmy i ściągali je za darmo. Teraz internautów chce przekonać do... płacenia.

PULS BIZNESU

Ekskluzywna odpowiedź na Twittera i Facebooka

Startup Path po wielu miesiącach plotek i oczekiwania pokazał swój ekskluzywny portal społecznościowy.

NetWorld

Konkurs PRODUKT ROKU 2010 rozstrzygnięty

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy "Produktów Roku 2010". Głosującym - dziękujemy za poświęcenie czasu na udział w konkursie.

EMC kupuje za 2,25 mld USD firmę Isilon

EMC poinformował dzisiaj o planie przejęcia firmy Isilon, specjalizującej się w produkcji systemów pamięci masowych typu NAS (Network-Attached Storage). Transakcja opiewa na kwotę 2,25 mld USD i ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Chińsko-amerykańska wojna na superkomputery

Stany Zjednoczone budują dwa superkomputery o wydajności ponad 20 petaflopów, czyli pracujące kilkakrotnie szybciej niż najwydajniejsze systemy obliczeniowe dostępne obecnie na świecie, w tym nowy chiński superkomputer Tianhe-1A, który zajął pierwsze miejsce w ostatnim rankingu TOP500.