Wtorkowy Przegląd Prasy

Google bliżej przejęcia Groupona... Tablet Samsunga rozpycha się na amerykańskim rynku... E-handel czeka konsolidacja... Od połowy 2011 roku rejestracja firmy przez internet... W rozgrywce o Aster zostało tylko czterech chętnych... Co piąty zatrudniony w Polsce dzięki technologii IT... Boom na wirtualny pieniądz Facebooka... Najważniejsi w sieci są ludzie...

COMPUTERWORLD

Świat IT 2011 wg Gartnera

W przyszłym roku użytkownicy jeszcze bardziej mają uniezależnić się od działów IT, sieci społecznościowe i poczta elektroniczna zleją się w jedno, a organizacje biznesowych użytkowników IT stworzą przeciwwagę dla superdostawców.

Nowe wyzwanie dla amerykańskich banków

Nowe przepisy Bazylea III spowodują, że największym bankom amerykańskim zabraknie 100-150 mld USD w kapitale akcyjnym, przy czym problem ten w 90% dotyczy największych 6 banków - podał Financial Times, powołując się na badania Barclays Capital.

Infosys otworzy w Polsce europejskie centrum outsourcingu SAP

W Łodzi powstanie ośrodek usług outsourcingu SAP firmy Infosys Technologies. Pracę w nim znajdzie 200 analityków i konsultantów SAP. Nowe centrum ma świadczyć usługi dla europejskich klientów hinduskiego koncernu.

Wikileaks - strona XXI wieku?

Serwis internetowy Wikileaks ogłosił, że już niebawem światło dzienne ujrzy raport 7-krotnie większy od "Wojny w Iraku". W tle: zbiórka pieniędzy i nakaz aresztowania Juliana Assange'a.

RZECZPOSPOLITA

E-handel czeka konsolidacja

W tym roku sprzedaż za pośrednictwem Allegro wzrośnie o 1 mld zł. Ten portal to 50 proc. e-handlu w Polsce. W branży szybko rośnie konkurencja, sklepy w sieci otwierają kolejne firmy.

Najważniejsi w sieci są ludzie

Chcemy stworzyć wycinek globalnej sieci, który będzie pozwalał Internautom decydować o tym z kim dzielą się swoją prywatnością oraz danymi - mówi "Rzeczpospolitej" Mitchell Baker, prezes Fundacji Mozilla.

Boom na wirtualny pieniądz Facebooka

Sprzedaż bonów, które można wymieniać na dodatkowe usługi w serwisie Facebook rozpoczynają tradycyjne sieci handlowe, np. brytyjskie Tesco.

Google bliżej przejęcia Groupona

Amerykański gigant internetowy jest coraz bliżej przejęcia firmy Groupon, światowego lidera w branży grupowych zakupów, obecnego także w Polsce.

GAZETA PRAWNA

Tablet Samsunga rozpycha się na amerykańskim rynku

Tablet Smasung Galaxy, który stanowi najnowsze wyzwanie dla iPada koncernu Apple, jest już dostępny w Ameryce u czterech operatorów. Do firm Verizon, T-Mobile i Sprint dołączył właśnie AT&T.

Od połowy 2011 roku rejestracja firmy przez internet

Od połowy przyszłego roku, aby zostać przedsiębiorcą, wystarczy wypełnienie jednego e-formularza. System sam pobierze potrzebne dane i roześle je do innych instytucji.

W rozgrywce o Aster zostało tylko czterech chętnych

Z ponad dwudziestu podmiotów, do których trafiła oferta sprzedaży operatora, odpowiedziało tylko czterech - ustaliła "DGP".

Raport OECD: co piąty zatrudniony w Polsce dzięki technologii IT

Już prawie co piąte stanowisko pracy w polskiej gospodarce - ściślej 19,1 proc. - funkcjonuje dzięki zastosowaniu technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT). To blisko amerykańskiego standardu (20,4 proc.), ale jeszcze sporo za krajami starej Unii, UE 15, dla których średnia wynosi 22,3 proc.

NetWorld

5 bezpłatnych narzędzi dla małego biznesu

Małe organizacje na starcie mają bardzo ograniczone środki na IT, a i w ustabilizowanych małych firmach brak pieniędzy daje się we znaki. Przedstawiamy 5 użytecznych usług i pakietów programowych dla użytkowników z sektora małego biznesu, nie wymagających ponoszenia nakładów. Nie mają one większych ograniczeń i są sprawdzone w działaniu.

Attachmate kupuje Novella za 2,2 mld USD

Zasłużona dla informatyki firma Novell przestanie wkrótce egzystować jako samodzielny podmiot gospodarczy. Firma Attachmate poinformowała dzisiaj, że przejmuje Novell za kwotę 2,2 mld USD. Transakcja została zaakceptowana przez szefów Novella i ma zostać sfinalizowana w I kwartale 2011 r.

Secured eUSB chroni dane przechowywane w pamięciach USB

Szwedzka firma Cryptzone jest twórcą rozwiązania Secured eUSB, które pozwala kontrolować i chronić dane przechowywane w pamięciach dołączanych do portu USB, zawierających układy flash. Jest to rozwiązanie przeznaczone głównie dla firm.