Wtorkowy Przegląd Prasy

Streżyńska wsadza kij w mrowisko... Polskie firmy utknęły na innowacyjnej bocznicy... Więcej osób złoży PIT za 2010 rok online... Portal internetowy Pobieraczek.pl znów naciąga swoich użytkowników... Toshiba nie spełniła obietnic - rząd tnie dotacje... Sąd odrzucił pozew współzałożyciela Microsoftu przeciw internetowym potentatom... Rozłam w obozie Wikileaks... K2 Internet wypłaci dywidendę w marcu... Komputronik odetchnie bez Karenu... Kuba rusza z alternatywną wersją encyklopedii internetowej...

COMPUTERWORLD

Lokalne regulacje działań globalnych

Świadczenie usług drogą elektroniczną podlega prawu państwa, na którego terytorium znajduje się miejsce zamieszkania lub siedziba usługodawcy.

Nowy, szybszy MySQL jeszcze w tym tygodniu

Z nieoficjalnych informacji wynika, że już w najbliższą środę odbędzie się oficjalna premiera nowej wersji systemu bazodanowego MySQL. Według przedstawicieli koncernu Oracle oprogramowanie ma być nawet kilkunastokrotnie szybsze od poprzedniej wersji.

Dell daje prawie miliard dolarów za firmę Compellent Technologies

Kierownictwo koncernu Dell złożyło opiewającą na ok. 960 mln USD ofertę zakupu firmy Compellent Technologies. Dzięki przejęciu amerykańskiego producenta zwirtualizowanych systemów składowania danych Dell zamierza umocnić własną pozycję na rynku rozwiązań korporacyjnych.

"Strategia przejęcia" - wywiad z Patrickiem McGovern, założycielem IDG

Mało na świecie takich ekspertów w dziedzinie technologii i biznesu jak Patrick McGovern, prezes największego wydawnictwa technologicznego na świecie: International Data Group. Przy okazji ostatniej wizyty w Polsce udzielił nam odpowiedzi na kilka pytań i podzielił się swoją wizją zmian w nadchodzących latach.

RZECZPOSPOLITA

Polskie firmy utknęły na innowacyjnej bocznicy

Przedsiębiorcy nie mają stron WWW, a ich pracownicy nie znają podstaw obsługi komputera.

Więcej osób złoży PIT za 2010 rok online

Będzie można przekazać kolejne druki bez e-podpisu. Rozliczający najem prześlą przez Internet PIT-28. Ci, którzy chcą opłacać kartę podatkową, złożą PIT-16.

Cyfrowy remanent kultury

Kończy się epoka muzeów. Nadchodzą wirtualne warsztaty, archiwa i medialaby otwarte dla każdego.

GAZETA PRAWNA

Portal internetowy Pobieraczek.pl znów naciąga swoich użytkowników

Użytkownicy serwisu Pobieraczek.pl nadal otrzymują wezwania do zapłaty. Rachunek opiewa dokładnie na tę samą kwotę, jaka widniała na wezwaniu, zanim UOKiK nałożył na portal wysoką karę.

Toshiba nie spełniła obietnic. Rząd tnie dotacje

W tym roku mija termin rozliczenia kilku zagranicznych inwestycji, które otrzymały rządowe wsparcie. Nie wszystkie osiągnęły obiecane zatrudnienie i wielkość nakładów.

Sąd odrzucił pozew współzałożyciela Microsoftu przeciw internetowym potentatom

Sąd okręgowy w Seattle odrzucił pozew współzałożyciela Microsoftu, Paula Allena skierowany przeciwko większości wielkich firm z branży technologii informatycznych o naruszenie jego patentów.

WYBORCZA.BIZ

Rozłam w obozie Wikileaks

Daniel Domscheit-Berg, przez długi czas zastępca szefa Wikileaks Juliana Assange'a, uruchomi konkurencyjną stronę z przeciekami.

Maszyny podłączone do sieci przyniosą operatorom miliony

W telefonii komórkowej w coraz mniejszym stopniu chodzi o dzwonienie, a legendarny slogan reklamowy "connecting people" powoli staje się przestarzały - przekonują amerykańscy eksperci.

PARKIET

K2 Internet wypłaci dywidendę w marcu

Na początku przyszłego roku zarząd spółki przedstawi strategię na kolejne lata. Planuje nowe inwestycje kapitałowe.

PULS BIZNESU

Komputronik odetchnie bez Karenu

Firma, na czele której stoi Wojciech Buczkowski, zmniejszyła koszty i pozbyła się ciążącej jej spółki zależnej. Nadal chce poprawiać rentowność.

Streżyńska wsadza kij w mrowisko

Google czy Facebook są w lepszej sytuacji niż operatorzy. To niesprawiedliwe — twierdzi regulator.

Kuba rusza z alternatywną wersją encyklopedii internetowej

Kuba wystartowała w poniedziałek z własną encyklopedią internetową EcuRed, powstałą na wzór amerykańskiej Wikipedii. Ma ona za zadanie przedstawiać kubańską wersję świata i historii.

NetWorld

M2M - amerykański sposób na sieci 4G

Wydaje się, że dużą część ogromnych możliwości, jakie stwarzają budowane obecnie sieci LTE/4G/IP, mogą pomóc wypełnić rozwiązania typu M2M, już częściowo oferowane i rozwijane przez czołowych amerykańskich operatorów (AT&T, Sprint, Verizon Wireless). Przemysł, budownictwo czy medycyna, to branże, gdzie są one już wykorzystywane, a szacuje się, że zapotrzebowanie na tego typu usługi ma rosnąć o 20% rocznie.

Polska premiera Microsoft Lync

Dzisiaj, dwa tygodnie po amerykańskiej premierze odbyła się oficjalna polska prezentacja nowej platformy komunikacyjnej Microsoftu. Lync 2010 to nowa marka i wersja serii produktów znanych wcześniej jako Microsoft Office Communications Server, Office Communications Online i Office Communicator, rozszerzona o rozwiązania Microsoft Lync Web App i Microsoft Lync Online.

Wirusy w reklamach Google i Microsoftu

Internetowi przestępcy zdołali wprowadzić złośliwe oprogramowanie do systemów e-reklamy, należących do koncernów Google oraz Microsoft.


Zobacz również