Wtorkowy Przegląd Prasy

Dla Comarchu w Polsce jest już za ciasno, stawia na zagranicę... Niemcy planują utworzenie centrum obrony cybernetycznej... Samorządy tracą internet. Wydały niecałe 2 procent dotacji na sieci internetowe... Portale stawiają na reklamę wideo... W przyszłym roku szybki internet 10 Mb/s z satelity... Firmy odłączają się od telefonów stacjonarnych, wolą komórki... Domy mediowe szukają zarobku w internecie...

COMPUTERWORLD

Znać odpowiedź na każde pytanie

Systemy klasy ERP stracą strategiczne znaczenie dla przedsiębiorstwa. Ważniejsze będą narzędzia wokół ERP do szczegółowego planowania i optymalizacji stanu magazynu czy asortymentu.

Co znajdziemy w telefonach z 2011 roku?

Nowoczesne telefony będą dorównywać mocą obliczeniową komputerom biurowym sprzed zaledwie kilku lat. Będą jednak dysponować znacznie większymi możliwościami w zakresie obsługi multimediów i transmisji danych oraz ogromnym potencjałem w zakresie oprogramowania.

Analityka biznesowa się zmienia

Z roku na rok systemy klasy Business Intelligence upowszechniają się w kolejnych firmach. Stopniowo zmienia się jednak ich rola w organizacji. Zmieniają się też ich możliwości. Co w tym zakresie przyniesie 2011 rok?

RZECZPOSPOLITA

Dla Comarchu w Polsce jest już za ciasno, stawia na zagranicę

Ekspansję w krajach niemieckojęzycznych i we Francji zakłada strategia krakowskiej spółki na 2011 r.

Facebook im niestraszny

Polskie serwisy społecznościowe w 2010 r. okrzepły finansowo mimo silnej konkurencji.

GAZETA PRAWNA

Samorządy tracą internet. Wydały niecałe 2 procent dotacji na sieci internetowe

Dramat w regionach: z ponad 2,3 mld zł ze środków unijnych przeznaczonych na budowę sieci internetowych do tej pory zostało wydane niecałe 2 procent.

Firmy odłączają się od telefonów stacjonarnych. Wolą komórki

Choć rachunki za korzystanie z telefonów komórkowych są nawet o 40 proc. wyższe niż w przypadku telefonów stacjonarnych, coraz więcej firm całkowicie rezygnuje z tradycyjnej telefonii. Już prawie jedna trzecia wszystkich zarejestrowanych przedsiębiorstw używa wyłącznie komórek - wynika z najnowszego raportu "Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2010 roku" przygotowanego na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Domy mediowe szukają zarobku w internecie

Sezon przetargów reklamowych na przyszły rok w pełni. Największe domy mediowe walczą o nowe kontrakty i utrzymanie obecnych. O zwycięstwie wciąż decydują niskie ceny, ale coraz większą rolę odgrywa nowy czynnik: doświadczenie internetowe, zwłaszcza w social mediach, czyli w takich serwisach jak Facebook i NK.pl.

Portale stawiają na reklamę wideo

To będzie rok reklamy wideo w sieci - mówią przedstawiciele największych portali. Liczą, że w ten sposób uda im się w przyszłym roku odebrać stacjom telewizyjnym część budżetów promocyjnych największych reklamodawców.

"Szybki internet zmieni życie każdego człowieka"

Dziś niewiele ponad 50% Polaków na dostęp do sieci. To głównie mieszkańcy dużych miast. Prawie połowa rynku jest więc niezagospodarowana. Solorz-Żak: Tu widzę dla nas szansę.

WYBORCZA.BIZ

W przyszłym roku szybki internet 10 Mb/s z satelity

Nowego satelitę, który ma dostarczać szerokopasmowy internet w Europie i w krajach śródziemnomorskich, wystrzelono w niedzielę z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. To trzeci "internetowy" satelita wystrzelony w ciągu ostatnich sześciu tygodni przez Eutelsat.

PULS BIZNESU

Niemcy planują utworzenie centrum obrony cybernetycznej

Niemcy planują utworzenie w 2011 roku państwowego centrum obrony cybernetycznej w reakcji na wzrost liczby ataków na sieci komputerowe agend rządowych, co podejmowane jest głównie z Chin - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.