Wtorkowy Przegląd Prasy

Orange bierze europejskiego YouTube'a... Play rozpoczyna marketingową wojnę... Facebook ma ponad 9 milionów użytkowników... Miliony na zamianę Ery na T-mobile... Nasza-Klasa traci użytkowników, Facebook zdobywa nowych... Google nagradza ustępującego szefa... Satelita sterowany przez telefon...

COMPUTERWORLD

Oprogramowanie a emocje

Znajomość psychologicznych mechanizmów oceny pozwoli lepiej skonstruować precyzyjne metody pomiarów jakości oprogramowania.

Czy Google rzeczywiście skopiował implementację Javy bez zgody Oracle?

Konsultant specjalizujący się w międzynarodowym prawie własności intelektualnej twierdzi, że w źródłach systemu Google Android znajdują się elementy kodu wprost zaczerpnięte z implementacji Javy należącej do firmy Oracle. Zdaniem analityków zarzuty w nowym świetle stawiają wcześniejsze oskarżenia ze strony władz koncernu Oracle.

Jak Ministerstwo Gospodarki będzie promować i wspierać branżę polską IT

MG chce by polskie oprogramowanie i usługi informatyczne były znane i cenione zarówno w Polsce jaki i za granicą, a polscy informatycy cenieni nie tylko jako zwycięzcy konkursów informatycznych ale również jako partnerzy w biznesie. By to osiągnąć Ministerstwo chce m.in. wspierać start-up'y, odrodzić idee polskich "targów" ICT i powołać brokerów technologicznych.

Rusza kolejna runda dofinansowania "Paszport do eksportu"

21 lutego ma ruszyć kolejny nabór wniosków na dofinansowanie w ramach działania PO IG 6.1. "Paszport do eksportu". O dofinansowanie w wysokości nawet 200 tys. zł mogą się starać firmy, które chcą brać udział w zagranicznych targach i misjach oraz szukać partnerów handlowych za granicą.

RZECZPOSPOLITA

Satelita sterowany przez telefon

Brytyjczycy planują przetestować na orbicie... komórki.

Play rozpoczyna marketingową wojnę

P4 kosztem 20 mln euro prowadzi modernizację swojej sieci transmisji danych do standardu HSPA+, dzięki której może zaoferować usługi mobilnego dostępu do Internetu o nominalnej prędkości 21 Mb/s (realnie około 2 Mb/s).

Facebook ma ponad 9 milionów użytkowników

Nasza Klasa traci użytkowników, ale wciąż jeszcze góruje w Polsce nad największym portalem społecznościowym na świecie.

Ponad 4,5 mld dol. z cyfrowej muzyki

Muzyka sprzedawana w formie cyfrowej wygenerowała w ubiegłym roku prawie 29 proc. całkowitych wpływów firm fonograficznych.

GAZETA PRAWNA

Miliony na zamianę Ery na T-mobile

Zamiana Ery na T-mobile zelektryzowała rynek. Na rebranding telekom może wydać nawet 100 milionów złotych. Firmy reklamowe szykują się do walki o kontrakty na prowadzenie kampanii promocyjnej.

Nasza-Klasa traci użytkowników. Facebook zdobywa nowych

Facebook masowo zdobywa nowych użytkowników i goni polski portal społecznościowy Nasza-Klasa.

WYBORCZA.BIZ

Człowiek z jabłkiem. Król poszedł na zwolnienie, kim jest zastępca?

Król poszedł na zwolnienie - niech żyje król. Charyzmatyczny szef Apple'a Steve Jobs od 2004 zmagający się z rakiem trzustki, odszedł na bezterminowe zwolnienie lekarskie i oddał ster firmy w ręce Tima Cooka.

Orange bierze europejskiego YouTube'a

Właściciel komórkowej sieci Orange France Telecom prowadzi rozmowy na temat przejęcia od 30 do 50 proc. udziałów w Dailymotion - drugim największym po YouTubie serwisie wymienia się plikami wideo. Oficjalnie transakcja ma zostać ogłoszona we wtorek.

PULS BIZNESU

Google nagradza ustępującego szefa

Erick Schmidt, który ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Google, otrzyma od koncernu nagrodę w wysokości 100 mln USD w akcjach spółki.

NetWorld

Darmowy tablet BlackBerry PlayBook dla twórców aplikacji

Research In Motion (RIM) chce zachęcić programistów do tworzenia aplikacji na swoją platformę, szczególnie na tablet PlayBook, który ma trafić na rynek w marcu 2011 r.

Gartner polemizuje z opinią, że sieci "sigle-vendor" są najlepsze

Firma analityczna Gartner opublikowała raport, w którym twierdzi, że wbrew podglądom głoszonym przez czołowych dostawców sprzętu informatycznego (np. Cisco), sieci komputerowe powinno się budować stosując rozwiązania oferowane przez więcej niż jednego producenta.

Od czego zaczynali Cisco, Microsoft, IBM

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakie były pierwsze produkty, które obecni potentaci przemysłu informatycznego wprowadzili kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu na rynek? Postanowiliśmy to sprawdzić i podzielić się rezultatami naszych poszukiwań. Możecie też zgadywać sami.