Wtorkowy Przegląd Prasy

Google wspiera egipskich demonstrantów... 7 spółek IT pod lupą analityka technicznego... Protesty blokują przetarg na nowe dowody... Mobilny Internet w roli stacjonarnego... TVP chce rozprowadzać przez bezprzewodowy internet swoje seriale i programy... Startuje portal partnerstwa publiczno-prywatnego... Ostatnia okazja na unijne dotacje dla firm...

COMPUTERWORLD

eGovernment w Polsce nie istnieje

Nic nie da się załatwić w polskim urzędzie przez Internet od początku do końca. To surowy osąd, ale niestety zbieżny z tym jak z zewnętrz oceniają e-Administrację w Polsce. To też początek redakcyjnej dyskusji Computerworld przed polską prezydencją.

Kim jest CIO Roku 2010? Kim jest CIO Nowego Wzoru?

Jurorzy konkursu CIO Roku opowiadają, jakiego CIO poszukiwali. Kim jest CIO przyszłości, jakie cechy, kompetencje reprezentuje, z jakimi zmierzy się wyzwaniami i jaką pozycję może objąć w firmie?

Egipt blokuje Internet, aktywiści szukają alternatyw

W Egipcie odcięto dostęp do Internetu z uwagi na zamieszki. Władze chciały w ten sposób zdezorganizować działania protestujących grup. Internetowi aktywiści próbują jednak wskazać inną drogę dostępu do sieci. Rozwiązaniem okazała się telefonia stacjonarna.

RZECZPOSPOLITA

Mobilny Internet w roli stacjonarnego

Mamy jedne z najwolniejszych łącz internetowych wśród krajów rozwiniętych, ale mobilny Internet w Polsce jest relatywnie szybki.

GAZETA PRAWNA

Protesty blokują przetarg na nowe dowody

Oddala się rozstrzygnięcie przetargu o wartości 400 mln zł na nowe dowody osobiste. Dwie startujące w nim firmy zaskarżyły decyzje resortu spraw wewnętrznych i administracji o zakończeniu pierwszego etapu konkursu.

Ostatnia okazja na unijne dotacje dla firm

Firmy będą mogły wykorzystać w tym roku tylko niektóre rodzaje dotacji inwestycyjnych. Najpopularniejszych już nie ma, bo skończyły się na nie fundusze. Nie należy się także spodziewać wsparcia dla dużych przedsiębiorstw.

TVP chce rozprowadzać przez bezprzewodowy internet swoje seriale i programy

Publiczny nadawca zapowiada przyśpieszenie w walce o nowy rynek telewizyjny - w internecie i na urządzeniach mobilnych. Zarząd spółki szuka partnerów, z którymi będzie mógł wprowadzić swoje programy, seriale i filmy na smartfony i tablety podpięte do bezprzewodowego internetu.

Startuje portal partnerstwa publiczno-prywatnego

Dziś o godz. 17.00 pod adresem www.ppp.gov.pl Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oddało do użytku portal Platformy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Będzie on służył jako rzetelne źródło informacji na temat działań platformy, wspieranych projektów i istotnych zagadnień związanych z problematyką PPP.

WYBORCZA.BIZ

Google wspiera egipskich demonstrantów

Internetowy potentat uruchomił w nocy z poniedziałku na wtorek specjalny serwis zastępujący nie działającego w kraju Twittera.

PARKIET

MIT potwierdza: minimum 20 mln zł zysku netto w 2010 roku

Przynajmniej 99 mln zł przychodów i 20 mln zł zysku netto miała wypracować w ubiegłym roku grupa Mobile Internet Technology. Te na razie wstępne szacunki zarządu, ale potwierdzają zapowiedzi z ub.r.

PULS BIZNESU

7 spółek IT pod lupą analityka technicznego

Dziś w "PB" cytujemy analityków, którzy twierdzą, że branża IT wychodzi z cienia. Od strony analizy technicznej przyjrzał się im Krzysztof Borowski z KBC Securities. Do jakich wniosków doszedł?

NetWorld

Ewolucja dysków twardych

W latach 50. ubiegłego wieku sprzęt komputerowy ważył setki kilogramów (a duże systemy obliczeniowe - nawet kilka ton) i zajmował bardzo dużo miejsca. Dyski twarde rozmiarami odpowiadały dzisiejszej dużej lodówce. Były też bardzo drogie - za system dyskowy o pojemności 1 TB zapłacilibyśmy wtedy setki miliardów złotych (bajt pamięci dyskowej kosztował dolara).

Open FCoE: sposób na zmniejszenie liczby kabli w centrach danych

Intel proponuje otwartą technologię Open FCoE, dzięki której centra danych następnej generacji będą miały dużo mniej kabli niż obecnie. Ma ona umożliwić przesyłanie całego ruchu przez jeden kabel, wykorzystując do tego celu intelowskie adaptery sieciowe serii Server Adapter X520 (Ethernet 10 Gb/s).

Nowy błąd "zero-day" w Windows

Microsoft poinformował, że w zabezpieczeniach Windows wykryto nowy, bardzo poważny błąd, który może posłużyć m.in. do wykradania informacji. Problem dotyczy oprogramowania odpowiedzialnego za współpracę systemu z przeglądarką internetową - na atak narażeni są wyłącznie użytkownicy Internet Explorera.

CEO

W jaki sposób rozwijać potencjał pracowników?

W ostatnich latach we współczesnych organizacjach wiele mówi się o rozwoju zatrudnianych w nich osób. Rośnie liczba przedsiębiorstw korzystających z usług różnego rodzaju firm szkoleniowych, oferujących doskonalenie kompetencji pracowników, i to zarówno w obszarach umiejętności "twardych" (konkretnych umiejętności zawodowych), jak i "miękkich", czyli tzw. ludzkich. Wiele firm w związku z tym ubiega się o dofinansowania ze środków unijnych, a sama nazwa - "Kapitał ludzki" - sugeruje konieczność inwestowania przez przedsiębiorstwa określonych środków po to, by mieć wykształconych, dojrzałych, kompetentnych pracowników.