Wtorkowy Przegląd Prasy

Jak rozmawiać z CFO o chmurze... Play daje w abonamencie nieograniczony dostęp do internetu w komórce... Operator Ery kończy erę chomikowania... Merlin.pl szuka nowego inwestora... Stadiony będą strzeżone w cyfrowej jakości... Wielka wymiana telefonów... Nokia kolejne zmiany już niedługo... Brain pierwszy pecetowy wirus kończy 25 lat... NSN otworzy centrum po zdobyciu konraktów... Pożyczki z sieci coraz popularniejsze... Informatyka, telekomunikacja i nasze zdrowie... Detronizacja telewizora...

COMPUTERWORLD

Droga do chmury

Migracja wszystkich zasobów IT do środowiska cloud computing może przynieść więcej szkód niż korzyści. Przedstawiamy zagadnienia związane z przygotowaniem firmy do korzystania z usług przetwarzania w chmurze.

Jak rozmawiać z CFO o chmurze

Bez błogosławieństwa dyrektora finansowego IT nie przekona zarządu do przejścia w chmurę. A CFO mają wiele obaw, jeśli chodzi o cloud computing. Prezentujemy ich największe wątpliwości i zastrzeżenia i radzimy, jak je rozwiać.

Brain, pierwszy pecetowy wirus. To już 25 lat...

Być może trudno w to uwierzyć, ale wirusy komputerowe towarzyszą nam już od 25 lat. Ponad ćwierć wieku temu zaatakował Brain, pierwszy pecetowy szkodnik w historii.

NSN zatrudni, jak będą kontrakty

Jak wyjaśniają przedstawiciele polskiego oddziału Nokia Siemens Networks, firma uzależnia powstanie nowego Centrum od tego jakie kontrakty na outsourcing sieci operatorów telekomunikacyjnych uda się jej pozyskać w 2011 r.

GAZETA PRAWNA

Stadiony będą strzeżone w cyfrowej jakości

Monitoring na trybunach będzie miał najlepszą jakość obrazu, a stopklatka pozwoli na szybką identyfikację pseudokibiców stadionowych.

Pożyczki z sieci coraz popularniejsze

Przybywa portali, które specjalizują się w pośrednictwie między inwestorami mającymi nadwyżki finansowe a osobami, które potrzebują szybkich pożyczek. Dwa największe to Finansowo.pl. i Kokos.pl. W listopadzie 2010 roku zaczęła działać Sekrata.pl, a w styczniu ruszył Pożycz.pl.

Merlin.pl szuka nowego inwestora - to efekt nie przejęcia sklepu przez Empik

Najstarszy polski e-sklep z książkami i multimediami znów szuka inwestora. To efekt braku zgody UOKiK na przejęcie sklepu przez Empik.

RZECZPOSPOLITA

Wielka wymiana telefonów

Światowa sprzedaż zaawansowanych telefonów komórkowych będzie w tym roku dwa razy większa niż w 2010 r. Nabywców znajdzie ok. 500 mln urządzeń ma świecie i około 3 - 4 mln w Polsce.

Detronizacja telewizora

Dla młodych telewizja przestała już być wyrocznią. Oglądają tylko to, co chcą, w komputerach i telefonach.

Firma nie zapłaci za błędy w rozliczeniach z ZUS przy pomocy Płatnika

Przedsiębiorca nie może zostać ukarany wyższą składką za błąd programu, z którego korzysta, obliczając zobowiązania ubezpieczeniowe

PULS BIZNESU

Operator Ery kończy erę chomikowania

PTC zgromadziła co najmniej 6,7 mld zł niewypłaconego zysku. Mnóstwo pieniędzy i niskie zadłużenie. Operator Ery ma wszystkie atuty, by gonić utracony czas.

WYBORCZA.BIZ

Play daje w abonamencie nieograniczony dostęp do internetu w komórce

Bez strachu, że korzystanie z internetu w komórce skończy się bankructwem, a do tego dostęp do Facebooka i Nk.pl - tak w skrócie brzmi najnowsza oferta Play.

NETWORLD

Informatyka, telekomunikacja i nasze zdrowie

Wiele urządzeń i usług korzystających z sieci mobilnych i bezprzewodowych przygotowano na rynek konsumencki. Pozwalają one na bieżąco monitorować stan pacjenta. Prezentujemy niektóre z nich, pokazywane na tegorocznych targach CES.

Nokia: kolejne zmiany już niedługo?

Możliwe, że w fińskiej firmie dojdzie do kolejnych zwolnień na wysokich stanowiskach. Spekuluje się także o zmianie systemu operacyjnego smartfonów Nokii, które od dłuższego czasu nie radzą sobie na prężnie rozwijającym się rynku.