Wtorkowy Przegląd Prasy

GIODO chce uporządkowania unijnej dyrektywy o retencji... Rusza budowa lekarskiej hurtowni danych... Wasko najdroższe od września 2008 r.... 100G przyspiesza i zwiększa zasięg... Mobilny Internet na kursie... Jak firmy w Polsce się grupują.... Optymistyczni CFO z firm technologicznych...

COMPUTERWORLD

Dużo danych, duży problem

W obecnym cyfrowym świecie daje się zauważyć trend ciągłego wzrostu ilości składowanych danych. Dzisiejsze macierze muszą być nie tylko szybsze i pojemniejsze, ale także muszą być łatwiejsze w obsłudze, automatyzując niektóre czynności diagnostyczne.

Ostatnie dwa dni jubileuszowego konkursu Computerworld

Wciąż czekają atrakcyjne nagrody w ośmiu kategoriach: firma, dowcip, wpadka, technologia, anegdota, zdjęcie, złota myśl i człowiek 20-lecia. Nagrody główne to komputery HP i deski snowboardowe marki Volkl. Wciąż jest szansa, aby je wygrać.

GIODO chce uporządkowania unijnej dyrektywy o retencji

Miała ona ułatwić przeciwdziałanie atakom terrorystycznym w Europie, ale specyfika działania tajnych służb powoduje, że o jej wykorzystaniu wiele się nie dowiemy, a techniczny kontekst jej wykorzystania po 4 latach zmienił się razem ze sposobami, w jaki wykorzystujemy sieci.

Nokia będzie mogła modyfikować Windows Phone 7

Nokia potwierdziła, że ich porozumienie z Microsoftem w sprawie platformy dla smartfonów idzie dużo dalej niż się spodziewano. Fiński producent jako jedyny otrzyma możliwość modyfikowania Windows Phone 7.

RZECZPOSPOLITA

Rusza budowa lekarskiej hurtowni danych

Najważniejszy system IT w ramach informatyzacji służby zdrowia nareszcie doczeka się realizacji.

Mobilny Internet na kursie

W cieniu premier nowych telefonów na targach w Barcelonie operatorzy mówią o LTE.

WYBORCZA.BIZ

Nowy raport GUS: Jak firmy w Polsce się grupują

GUS po raz pierwszy policzył, że w kraju mamy 2 tys. grup przedsiębiorstw. W tym 341 polskich koncernów międzynarodowych.

PARKIET

Wasko najdroższe od września 2008 r.

Gliwicka spółka, dzięki serii pozytywnych informacji o nowych kontraktach, szybko zyskuje na wartości. W poniedziałek akcje zyskują już 8,5 proc.

NetWorld

100G przyspiesza i zwiększa zasięg

Zatwierdzenie w połowie ub.r. specyfikacji IEEE 802.3ba, określającej parametry transmisyjne instalacji optycznych 40/100 Gb/s, stało się punktem zwrotnym w komercyjnym wdrażaniu takich rozwiązań w sieciach LAN i centrach danych. Już pierwsze instalacje pokazały, że zasięg sieci może znacznie przekraczać wymaganą przez standard odległość 125 m dla przepływności 100 Gb/s.

MWC 2011: stacje bazowe Air Ericssona oraz Smart WLAN Nokia-Siemens

Dzisiaj w Barcelonie zaczyna się Mobile World Congress 2011 (MWC). Wśród wielu prezentowanych na targach nowych rozwiązań dla sieci bezprzewodowych, Ericsson pokaże swoje zmniejszone stacje bazowe nowej generacji Air, a Nokia Siemens Networks - oprogramowanie SmartWLAN integrujące sieci WLAN z sieciami komórkowymi.

Pierwsze procesory Exynos Samsunga

Samsung zapowiedział nową serię procesorów Exynos (znane wcześniej pod kodową nazwą Orion) do instalowania w urządzeniach mobilnych, takich jak komórki oraz tablety. Ich nazwa pochodzi od dwóch greckich słów: expynos (inteligentny) i prasinos (zielony).

CEO

Optymistyczni CFO z firm technologicznych

W tym roku firmy technologiczne będą starały się skompletować swoje portfolio poprzez zakup firm i produktów - wynika z badania przeprowadzonego wśród dyrektorów finansowych amerykańskich firm z branży IT.

InternetStandard

Wirtualna Przymierzalnia: augmented reality w Polsce

Technologia rozszerzonej rzeczywistości po raz pierwszy pojawiła się w porównywarce cen. Serwis Tanio.pl umożliwia klientom "przymierzanie ubrań" przy użyciu kamery internetowej. To produkt skierowany zwłaszcza do pań, które chciałyby zobaczyć, jak wyglądają w nowej sukience lub takim czy innym kolorze.