Wtorkowy Przegląd Prasy

Netia zaskoczyła dobrymi wynikami... Intel zbuduje fabrykę... Comarch chce zawojować francuski rynek... Solorz kontra skandynawskie telekomy, czyli ostatnia runda walki o przejęcie sieci Plus... Łowcy domen łowią okazje rejestrując adresy z nazwą nowego produktu lub marki... Przestępcy przechwytują sms-y z kodami do naszych kont... W Stanach Zjednoczonych więcej seniorów korzysta z sieci...

COMPUTERWORLD

W sferze marzeń i luksusu

Analitycy prognozują wzrost sprzedaży specjalizowanych aplikacji biznesowych. Czy plany i deklaracje producentów idą w parze z oczekiwaniami polskiego rynku?

Mniejsze budżety + krótsze wdrożenia = większe korzyści z systemów ERP?

Z analiz firmy Panorama Consulting wynika, że załamanie rynku ERP z 2009 roku pozytywnie odbiło się na zaangażowaniu klientów i dostawców oprogramowania tej klasy. Średni koszt zamkniętego w ubiegłym roku wdrożenia systemu klasy ERP wyniósł w Stanach Zjednoczonych ok. 5,48 mln USD. To o 800 tys. USD mniej niż rok wcześniej. Mimo częstszych opóźnień i odchyleń względem budżetu, częściej udawało się też spełnić pokładane w systemach ERP oczekiwania.

Jak wypełnić PIT za rok 2010 nie chodząc do urzędu skarbowego i na pocztę

Pracodawcy zaczęli już przekazywać nam informacje o wynagrodzeniach za rok 2010. Warto więc przymierzyć się do wypełnienia PIT-a, a lepiej e-PIT. Trzeci już rok z rzędu Ministerstwo Finansów pozwala nam bowiem wysłać rozliczenie podatków drogą elektroniczną za pomocą platformy e-Deklaracje.

9 z 10 najbardziej innowacyjnych firm działa w branży IT

Aż dziewięć z dziesięciu najbardziej innowacyjnych firm z 2011 roku według redakcji amerykańskiego magazynu Fast Company to spółki działające w branży teleinformatycznej.

RZECZPOSPOLITA

Netia zaskoczyła dobrymi wynikami

Grupa Netii zanotowała w czwartym kwartale 2010 roku 221,6 mln zł zysku netto, co znacznie przekroczyło oczekiwania. Prognozowano średnio 14,8 mln zł.

Więcej pieniędzy na nietypowe reklamy

Ogłoszeniodawcy planują zwiększać wydatki w mediach cyfrowych i na promowanie się przy treściach tworzonych przez odbiorców.

Comarch chce zawojować francuski rynek

Krakowska spółka liczy, że będzie to dla niej drugi po Niemczech najważniejszy zagraniczny kierunek ekspansji.

Prezes na plusie

Jarosław Bauc. W najgorętszy etap wchodzi sprzedaż jednej z trzech największych sieci komórkowych w kraju - Polkomtelu.

W Stanach Zjednoczonych więcej seniorów korzysta z sieci

W Stanach Zjednoczonych coraz więcej osób w wieku powyżej 65 lat korzysta z Internetu. Społeczeństwo się starzeje, jest to więc wyzwanie dla firm, także pod kątem przygotowania dostosowanej do potrzeb takich osób oferty.

GAZETA PRAWNA

Łowcy domen łowią okazje rejestrując adresy z nazwą nowego produktu lub marki

Pojawił się nowy rodzaj inwestorów - gdy na rynku ma się pojawić nowy produkt lub marka, rejestrują domenę internetową z jego nazwą. Odsprzedają z wielkim przebiciem.

Solorz kontra skandynawskie telekomy, czyli ostatnia runda walki o przejęcie sieci Plus

TELIASONERA I TELENOR ze Skandynawii, Zygmunt Solorz-Żak oraz fundusze inwestycyjne powalczą w ostatniej rundzie o przejęcie sieci Plus. Zwycięzcę poznamy przed wakacjami.

PULS BIZNESU

Policja: Przestępcy przechwytują sms-y z kodami do naszych kont

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy klientów banków, którzy korzystają ze swoich kont poprzez internet. Specjalny "wirus" wysyłany na ich telefony komórkowe, daje przestępcom dostęp do kodów autoryzyjących operacje bankowe - alarmuje policja.

Intel zbuduje fabrykę

Podczas wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w fabryce Intela w Portland, władze koncernu ogłosiły, że planują jeszcze w tym roku otworzyć kolejny zakład produkcji procesorów w stanie Arizona.

NetWorld

Jak będą wyglądać przeglądarki za 5 lat?

Jaka będzie kolejna platforma obliczeniowa, która zmieni świat IT? W opinii wielu specjalistów nie będzie to ani Mac OS, ani Android czy też kolejna wersja Windows. Może to być dobrze znana już obecnie, tylko udoskonalona i zmodyfikowana platforma WWW.

Full-duplex w sieciach radiowych dwukrotnie zwiększa ich przepustowość

Naukowcy ze Stanford University opracowali nową technologię, która pozwala zwiększyć przepustowość sieci radiowych (w tym sieci komórkowych i Wi-Fi) dwukrotnie.

Google chce weryfikacji należących do Oracle patentów związanych z językiem Java

Przedstawiciele koncernu Google złożyli wniosek o przeprowadzenie szczegółowej analizy patentów Oracle, które zdaniem władz tej firmy ma naruszać środowisko Dalvik. Zdaniem ekspertów taki proces może oznaczać przedłużenie postępowania w sprawie implementacji języka Java stworzonej na potrzeby platformy Android nawet o kilka lat. Potencjalnie może również zakończyć się unieważnieniem części zapisów patentowych.