Wtorkowy Przegląd Prasy

Tylko w 2010 roku powstało 7,9 tys. firm, które chcą sprzedawać w sieci... Nowa oferta internetowa od Play... Firmy hakerów i wirusów się nie boją... Trybunał Sprawiedliwości zdecyduje czy wolno w UE sprzedawać używane oprogramowanie... Optimus: ABC Data wysypała się z akcji...

COMPUTERWORLD

Zdecyduje generacja Y

Pokolenie osób wchodzących właśnie w dorosłe życie zmieni oblicze wielu branż, w tym także bankowości.

Trybunał Sprawiedliwości zdecyduje czy wolno w UE sprzedawać używane oprogramowanie

Postępowanie wszczęte na wniosek Niemieckiego Sądu Federalnego ma wyjaśnić, czy europejskie przepisy dopuszczają handel używanymi licencjami. Decyzja Trybunału będzie wiążąca dla całej Unii Europejskiej.

Siła branżowych stowarzyszeń

Nie skreślałbym tak do końca sędziwych stowarzyszeń inżynierskich z roli reprezentanta branży informatycznej, bo jak przychodzi co do czego to zwykle właśnie im udaje się wyprodukować jakieś konstruktywne stanowisko w spornych sprawach.

Centrum R&D Samsunga w Polsce będzie głównym ośrodkiem rozwoju systemu Bada

Samsung uruchomił ośrodek badawczo-rozwojowy w Polsce przed 10 laty. Na początku pracował nad oprogramowaniem dla dekoderów telewizji cyfrowej. Urządzenia te stosują m.in. Polsat Cyfrowy i telewizja n. Teraz tworzone jest tu oprogramowanie dla urządzeń mobilnych.

RZECZPOSPOLITA

Ruch w Internecie

Tylko w 2010 roku powstało 7,9 tys. nowych firm, które chcą sprzedawać towary i usługi w sieci. Łącznie jest ich już ponad 24,6 tys.

Nowa oferta internetowa od Play

Play odświeżył cennik swojej usługi Play Online, dostępnej dla klientów w zasięgu sieci własnej operatora.

GAZETA PRAWNA

Firmy hakerów i wirusów się nie boją

Firmy, szukając oszczędności, rezygnują z inwestycji w bezpieczeństwo teleinformatyczne. Mimo że ponad jedną trzecią z nich już dotknął atak lub utrata danych.

PARKIET

Optimus: ABC Data wysypała się z akcji

Największy krajowy dystrybutor sprzętu IT, który posiadał 5 mln papierów Optimusa, stanowiących 5,3 proc. kapitału, skorzystał ze zwyżek notowań tej spółki i zrealizował zysk z inwestycji.

NetWorld

5 faktów o LTE, które warto znać

Coraz więcej komercyjnie działających sieci opartych na nowoczesnej technologii Long Term Evolution, otwierającej drogę do świata 4G, pozwala przypuszczać, że obecny rok będzie należał do sieci LTE. Przyjrzyjmy się 5. najważniejszym faktom dotyczącym tej technologii.

Ethernet 100 Gb/s ciągle za drogi

Pomimo tego, że standard Ethernet 100 Gb/s został ratyfikowany w zeszłym roku, wdrożeń tego rodzaju technologii jest wciąż jak na lekarstwo. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest to bardzo droga technologia, na którą sobie mogą pozwolić póki co tylko duże korporacje oraz firmy telekomunikacyjne. Czy jest szansa, aby sytuacja ta uległa zmianie?

Architektura QFabric: Juniper rzuca wyzwanie Cisco

Juniper opublikował założenia techniczne swojej nowej architektury sieciowej QFabric (znanej do tej pory pod roboczą nazwą Project Stratus), opracowanej kosztem 100 mln USD. Firma twierdzi, że architektura pozwala budować 10 razy wydajniejsze sieci niż te stosowane obecnie i stawi skutecznie czoła rozwiązaniom sieciowym oferowanym przez Cisco.

InternetStandard

Nowy algorytm Google skończy epokę "farm treści"?

Google poinformowało w minionym tygodniu o zmianach algorytmu wyszukiwania. Miały one podwyższyć pozycję wartościowych stron w wynikach wyszukiwania, a obniżyć pozycję tych, które cechują się treściami nieoryginalnymi lub słabej jakości.