Wtorkowy Przegląd Prasy

Fiaskiem zakończyły się prowadzone pod auspicjami UKE rozmowy Telekomunikacji Polskiej i Netii... Nadciąga wysoka kara dla Polkomtelu... Facebook wznowił rozmowy ze Skype... Ultimatum UKE: Niech sieci komórkowe wyłożą pieniądze na likwidację białych plam... Komputronik utrzymuje wysokie tempo wzrostu sprzedaży... Starcie komputerowych gigantów... Skończył się czas wdrażania uniwersalnych systemów IT... Kobiety rządzą zakupami w internecie...

COMPUTERWORLD

Codzienny biznes wymaga ochrony

Procedury i inwestycje związane z utrzymaniem ciągłości działania w wielu firmach są traktowane jako potrzebne, ale rzadko wykorzystywane, a przez to nie mające przełożenia na procesy biznesowe w organizacji.

Waldemar Pawlak zapowiedział na CeBIT 2011, że polska branża ICT ma za 10 lat tworzyć 15-proc. PKB

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odwiedził odbywające się w dniach 1-5 marca 2011 r. targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii CeBIT.

Konferencja Call Contact Center 2011 - zapraszamy!

Tygodnik Computerworld po raz piąty organizuje największe spotkanie dla branży call contact center w Polsce. Wciąż jeszcze można się zarejestrować na konferencję "Call Contact Center - bądźmy w kontakcie. Ludzie, zarządzanie, wydajność".

Facebook i Twitter na barykadach krajów arabskich

Gorączkę rewolucyjną w autokratycznych państwach arabskich Afryki Północnej rozpalił brak akceptacji dla korupcji władzy i ubóstwo społeczeństwa odciętego od możliwości decydowania o państwie.

RZECZPOSPOLITA

Starcie komputerowych gigantów

Dell liderem sprzedaży pecetów dla firm, o włos wyprzedza Hewlett-Packard.

Szybki Internet to nowoczesność

Fiaskiem zakończyły się prowadzone pod auspicjami Urzędu Komunikacji Elektronicznej rozmowy Telekomunikacji Polskiej i Netii na temat wspólnej budowy nowoczesnych światłowodowych sieci telekomunikacyjnych.

Za mało pieniędzy na kampanię o cyfrowej telewizji

Na informowanie o przejściu z naziemnego nadawania analogowego na cyfrowe rząd przeznaczy w ciągu trzech lat tylko 8,1 mln zł.

Nadciąga wysoka kara dla Polkomtelu

Wśród pracowników Polkomtelu krąży informacja, że UOKiK nałożył na operatora sieci Plus karę rzędu kilkudziesięciu milionów euro za zmowę na rynku telewizji mobilnej, analogiczną do tej, którą dostał PTC, operator sieci Era.

GAZETA PRAWNA

Facebook usuwa profile dwóch znanych marek odzieżowych. Za co?

Profile dwóch znanych marek odzieżowych - Cropp i House - należących do gdańskiej firmy LPP SA zniknęły z Facebooka. Decyzja o ich usunięciu zapadła w siedzibie portalu w kalifornijskim Palo Alto. Firmy zostały ukarane za to, że z ich profili na FB było rozsyłane złośliwe oprogramowanie.

Kobiety rządzą zakupami w internecie: zobacz profil prawdziwej e-konsumentki

Liczba kobiet kupujących w internecie rośnie z roku na rok. W 2010 r. panie stanowiły już 60 proc. osób robiących zakupy w e-sklepach. Są lepszymi klientami niż mężczyźni, bo wydają jednorazowo średnio 120 zł, a panowie - 90 zł. W dodatku są lojalnymi klientkami.

Ultimatum UKE: Niech sieci komórkowe wyłożą pieniądze na likwidację białych plam

Niech sieci komórkowe wyłożą pieniądze na likwidację białych plam - proponuje UKE. W zamian obiecuje łagodniejszy spadek stawek MTR.

Skończył się czas wdrażania uniwersalnych systemów IT

5 - 10 lat temu panowała moda na aplikacje biznesowe. Kto miał wolne środki, ten wdrażał oprogramowanie wspierające biznes. Dostawcy sprzedawali ten sam produkt firmom z różnych branż. Inwestycje były często nie dość przemyślane, co powodowało, że pierwsze lata posługiwania się programami prowadziły do rozczarowania.

PARKIET

Komputronik utrzymuje wysokie tempo wzrostu sprzedaży

68,6 mln zł przychodów miał Komputronik w lutym bieżącego roku. Sprzedaż była zatem o 28 proc. wyższa niż rok wcześniej.

PULS BIZNESU

Facebook wznowił rozmowy ze Skype

Największy portal społecznościowy świata prowadzi rozmowy o włączeniu do swojej oferty wideo rozmów, poinformowała agencja Bloomberg, która powołuje się na dwa anonimowe źródła.

NetWorld

Cisco: dwie nowe platformy UC dla małych i średnich firm

Cisco Unified Communications 300 i Unified Communications Manager Business Edition 3000 to dwie nowe platformy UC (Unified Communication) Cisco przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Google zdalnie czyści smartfony z Androidem

Niedawno okazało się, że w oficjalnym sklepie z aplikacjami dla systemu Android pojawiło się złośliwe oprogramowanie. Zostało ono usunięte ze sklepu, a Google postanowiło również zdalnie wyrzucić niebezpieczne aplikacje z telefonów. Zaktualizowano także zabezpieczenia.

Jak dbać o bezpieczeństwo laptopa

Pracownicy chętnie korzystają z udogodnień, jakie dają im komputery przenośne. Wykorzystują ich ogromne możliwości obliczeniowe, aplikacje multimedialne i stałą łączność z siecią firmową. Tak skonstruowane, mobilne biuro, niesie ze sobą jednak wiele zagrożeń, wśród których prym wiodą coraz częstsze kradzieże sprzętu, własności intelektualnej czy po prostu uszkodzenia mechaniczne laptopów. Dla firmy, każdy taki wypadek wiąże się z powstaniem wymiernych strat finansowych.

CFO

Kobiecy styl zarządzania finansami

Jak wynika z badania firmy doradczej Deloitte "SheFO - finanse na obcasach", dobrymi szefami finansów mogą być zarówno kobiety jak i mężczyźni, różni się natomiast ich styl zarządzania.

InternetStandard

Rynek reklamy internetowej w Polsce w 2010 roku wart jest prawie 1,6 mld złotych!

Badanie IAB AdEx za 2010 rok, którego wyniki poznaliśmy na konferencji adStandard 2011 link or like, wskazuje na utrzymywanie się dwucyfrowego trendu wzrostowego wydatków na reklamę online. Wartość rynku reklamy internetowej w Polsce w 2010 roku wyniosła 1 578 mln zł, czyli 204 mln więcej niż w 2009 r.