Wtorkowy Przegląd Prasy

Cyberprzestępcy żerują na tragedii w Japonii... Czy poufne e-maile pogrążą Bank of America?... Twitter podstawowym źródłem informacji o trzęsieniu ziemi w Japonii... Sygnity najdroższe od 22 miesięcy... Przychody LSI Software wzrosły o 40 proc... Analitycy: sprzedano nawet 1 mln iPadów 2... Trzęsienie ziemi w Japonii może spowodować wzrost cen komponentów...

COMPUTERWORLD

Ustawa pełna nadziei i obaw

Długo wyczekiwany projekt ustawy o systemie informacyjnym w opiece zdrowotnej trafił do Sejmu. Przedstawiciele różnych środowisk mają tyleż samo oczekiwań i nadziei co obaw.

Twitter podstawowym źródłem informacji o trzęsieniu ziemi w Japonii

Dla mieszkańców Europy i Stanów Zjednoczonych - zarówno mieszkających w Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i poza nim - Twitter stał się głównym serwisem, na którym mogą dowiadywać się o tym jak zmienia się sytuacja w Japonii po trzęsieniu ziemi i tsunami.

Pięć innowacji technologicznych na stulecie IBM

Dziś (14 marca) z okazji 100. rocznicy powstania IBM, koncern ogłosił piątą edycję listy "Next 5 in 5", czyli pięciu innowacji, które zmienią styl życia i pracy ludzi w ciągu pięciu lat.

Trzęsienie ziemi w Japonii może spowodować wzrost cen komponentów

Japońskie fabryki dostarczają na rynek aż 40% wszystkich sprzedawanych układów pamięci flash NAND i 15% pamięci DRAM. Wstrzymanie produkcji w Kraju Kwitnącej Wiśni może doprowadzić do braków, a w konsekwencji podwyżek cen tych komponentów.

RZECZPOSPOLITA

Cyberprzestępcy żerują na tragedii w Japonii

Internauci szukając w sieci najnowszych wiadomości z Japonii muszą się liczyć z tym, że trafią na zainfekowane strony.

WYBORCZA.BIZ

Czy poufne e-maile pogrążą Bank of America?

Grupa hakerów Anonymous zamieściła w poniedziałek e-mailową korespondencję Bank of America, która ich zdaniem ma dowieść korupcji i oszustw dokonywanych w największym amerykańskim banku. Organizacja otrzymała e-maile od anonimowego byłego pracownika banku.

PARKIET

Sygnity najdroższe od 22 miesięcy

Inwestorzy w poniedziałek od rana kupują akcje Sygnity. Obecnie (godz. 11.30) kosztują 20,6 zł czyli 4,2 proc. więcej niż w piątek.

PULS BIZNESU

Analitycy: sprzedano nawet 1 mln iPadów 2

Analitycy uważają, że w trakcie weekendu Apple mógł sprzedać nawet ok. 1 mln sztuk tabletu nowej wersji, informuje Reuters na swojej stronie internetowej. Według wcześniejszych prognoz, miało to być 350-400 tys. sztuk.

Przychody LSI Software wzrosły o 40 proc.

Informatyczna spółka pochwaliła się, że w lutym jej jednostkowe przychody wzrosły o prawie 40 proc. w porównaniu z lutym 2010 r., do 1,3 mln zł.

NetWorld

Zarządzamy siecią SAN

Gdy ilość danych rośnie w tempie wykładniczym a firmowe budżety na inwestycje w IT są maksymalnie napięte, istotnego znaczenia nabiera efektywne zarządzanie i właściwe gospodarowanie zasobami pamięci masowej. Dobrym rozwiązaniem może się okazać wdrożenie w centrum danych zestawu narzędzi do zarządzania pamięcią masową - SRM (Storage Resource Management).

Nokia określa zagrożenia związane ze współpracą z Microsoft

Nokia złożyła dokumenty w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (SEC). Jako spółka akcyjna musi przedstawiać swoim akcjonariuszom wszystkie możliwe zagrożenia związane z jej działalnością. W tym wypadku dotyczyły one głównie przejścia na oprogramowanie firmy Microsoft.

Caldexa opracowała platformę serwerową na procesorach ARM z 480 rdzeniami obliczeniowymi

Amerykańska firma Calxeda podała w zeszłym tygodniu szczegóły swojej pierwszej platformy serwerowej - układu CPU opartego na 4-rdzeniowych procesorach Cortex-A9 (ARM).

CIO

Historia pewnej zmiany: CDM Pekao S.A.

Szef IT w Centralnym Domu Maklerskim Pekao SA opowiada o wymianie głównego systemu obsługi rachunków.