Wtorkowy Przegląd Prasy

E-dotacje już zbyt trudne dla przedsiębiorców... UKE: transmisja danych w roamingu musi być znacznie tańsza... Nowi reklamodawcy YouTube’a. Rośnie konkurencja dla TVN, Polsatu i TVP?... iPad 2 zniknął z półek sklepowych... Simple zamierza zarobić nawet dwa razy więcej... Po wyborach wróci resort informatyzacji?...

COMPUTERWORLD

31 sylwetek czołowych postaci polskiej branży ICT

Z drukarni przyjechał właśnie Album Computerworld "Ludzie, biznes, pasja. Liderzy polskiej teleinformatyki". To wyjątkowa publikacja w 20-letniej historii naszego magazynu.

Jak nie utonąć w papierach

Efektywne zarządzanie dokumentami i informacjami w nich zawartymi jest bolączką wielu polskich firm. Umiejętne wykorzystanie wiedzy pozwala zbudować przewagę nad konkurencją.

Apple, Facebook i Google supermarkami

W najnowszym, piątym rankingu Top20 Superbrands polskie marki nie wypadły najlepiej. Ale w rankingu, i to nawet na podium, znalazły się firmy informatyczne. Tyle, że nie polskie.

W Lesznie uruchomiono prototypowy systemu e-Recepta

Lekarze oraz farmaceuci z Leszna i powiatu leszczyńskiego mieli okazję po raz pierwszy poznać praktyczne działanie systemu e-Recepta. Całą Polskę system miałby objąć w roku 2014.

RZECZPOSPOLITA

E-dotacje już zbyt trudne dla przedsiębiorców

Zbyt ostre kryteria oceny nowych projektów internetowych sprawiły, że urzędnicy odrzucili ponad 90 proc. wniosków przedsiębiorców. Po raz pierwszy przy rozdzielaniu dotacji nie wykorzystano budżetu mimo nadmiaru zgłoszeń.

iPad 2 zniknął z półek sklepowych

W wielu krajach zapasy najnowszego tabletu Apple zaczęły się wyczerpywać w ciągu doby od rozpoczęcia sprzedaży. Urządzenie dobrze sprzedało się także w Polsce.

GAZETA PRAWNA

Nowi reklamodawcy YouTube’a. Rośnie konkurencja dla TVN, Polsatu i TVP?

Należący do Google’a serwis YouTube przyciąga coraz większe budżety i coraz więcej firm będących na co dzień klientami telewizji. TVN, POLSATOWI I TVP wyrasta konkurencja w walce o budżety na marketing.

WYBORCZA.BIZ

Żebyśmy nie robili Chińczykom trampek

Laptopy w szkole? Podstawową barierą dla nauczycieli jest lęk, że nie opanują komputerów w takim samym stopniu jak uczniowie.

UKE: transmisja danych w roamingu musi być znacznie tańsza

Transmisja danych jest obecnie średnio 13 razy tańsza w ofercie krajowej niż w roamingu - wynika z raportu UKE przygotowanego dla Komisji Europejskiej.

PARKIET

Inwestorzy wierzą w producentów gier

Poniedziałkowa sesja była bardzo udana dla akcjonariuszy firm zajmujących się produkcją i dystrybucją gier komputerowych.

Simple zamierza zarobić nawet dwa razy więcej

Informatyczna spółka zaczęła prace nad prospektem emisyjnym. Chce sprzedać akcje za 10 milionów złotych.

NetWorld

Oracle chce pogrzebać Itanium?

Na 10-lecie Itanium Oracle przygotował specjalny "prezent", ogłaszając zaprzestanie rozwoju baz danych i innych aplikacji biznesowych na tę platformę.

Jak monitorować działania pracowników w sieci?

W dobie portali społecznościowych, komunikatorów i przeróżnych witryn, których odwiedzanie niekoniecznie musi się wiązać z pracą, działy IT bywają proszone o pomoc w ograniczeniu do nich dostępu. Kadrę zarządzającą często interesuje też możliwość monitorowania w jaki sposób ich pracownicy korzystają ze służbowych komputerów. Jak sprostać takiemu zadaniu?

CEO

Polscy pracodawcy planują podwyżki

W tym roku europejskie firmy planują podwyżki wynagrodzeń średnio o 3%. Polscy pracodawcy planują podwyżki w wysokości 4,2%. Po uwzględnieniu inflacji płaca przeciętnego polskiego pracownika wzrośnie o 1,7% - wynika z europejskiego badania podwyżek wynagrodzeń, prowadzonego przez firmę doradczą i outsourcingową Aon Hewitt - Salary Increase Survey - Winter Up-date 2010/2011.

ITPartner

ABC Data: zmiany w zarządzie i rozwój segmentu gier

Od 1 kwietnia br stanowisko członka zarządu, odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing w ABC Data, obejmie Wojciech Łastowiecki. Zastąpi na tym stanowisku Andrzeja Sobola. Jednocześnie firma poinformowała, że zamierza dynamicznie rozwijać segment dystrybucji gier komputerowych, oferując różnorodne tytuły i budując strategiczne partnerstwo z największymi producentami na świecie.

BYWALEC

Po wyborach wróci resort informatyzacji?

Czyżby po sześciu latach miało zmartwychwstać Ministerstwo Nauki i Informatyzacji? Nieoficjalnie dowiadujemy się, że PSL już negocjuje powstanie Ministerstwa Nowych Technologii.