Wtorkowy Przegląd Prasy

Vodafone rezygnuje z Francji... Telekom wyciąga rękę do wytwórni muzycznych... Insider sprzedał ponad 53 tys. akcji Netii... Szwedzki plan dla Polkomtelu: Teliasonera chce budować w oparciu o Plusa sieć 4G... Zamieńmy telewizory na panele sterowania... E-zakupy najpopularniejsze w Warszawie... Wydawcy prasy muszą jeszcze poczekać na zyski z tabletów...

Zapraszamy do nowego serwisu Computerworld - "Masters of Business Intelligence" - poświęconego narzędziom analityki biznesowej, zarządaniu wiedzą i informacją w firmie. Partnerami serwisu są Hogart oraz QlikView.

COMPUTERWORLD

Z naciskiem na lepszy biznes

W firmach coraz mniej jest projektów typowo informatycznych. Ich miejsce zajmują projekty biznesowe, w których IT pełni rolę środka umożliwiającego osiąganie celów.

Brytyjski fundusz inwestycyjny chce kupić firmę Epicor i planuje konsolidację

Plany władz funduszu Apax Partners zakładają połączenie firmy Epicor ze spółką wyspecjalizowaną w rozwiązaniach wspierających działalność handlową i dystrybucyjną. Docelowo, w wyniku transakcji wycenianej na ok. 2 mld USD powstanie firma obsługująca ok. 30 tys. klientów z całego świata. Jej roczne przychody przekroczą 800 mln USD.

Fusion Applications znowu opóźnione

Premiera nowego pakietu Oracle - integrującego aplikacje przejmowanych masowo firm - była przesuwana kilkukrotnie. Oracle wyjątkowo nie śpieszy się z premierą zapowiadanego od lat oprogramowania.

RZECZPOSPOLITA

Vodafone rezygnuje z Francji

Vivendi odkupiło od Vodafone 44 proc. akcji francuskiego operatora komórkowego SFR za kwotę 7,9 mld euro. Tym samym posiada obecnie 100 proc. udziałów i pełną kontrolę nad drugim co do wielkości operatorem na francuskim rynku.

Telekom wyciąga rękę do wytwórni muzycznych

British Telecom pozwoli pobierać muzykę z sieci. Usługa ma odciągnąć klientów od nielegalnego ściągania plików.

E-zakupy najpopularniejsze w Warszawie

Przynajmniej w przypadku produktów spożywczych stolica zdecydowanie prowadzi. Niemal co trzeci kupujący żywność w sieci mieszka w Warszawie.

GAZETA PRAWNA

Wydawcy prasy muszą jeszcze poczekać na zyski z tabletów

400 abonentów na tablety i 4 tysiące na stronie internetowej. To wyniki "Przekroju" sześć dni po zamknięciu treści tygodnika w internecie - ustalił "DGP". Do zapowiadanych 70 tysięcy egzemplarzy daleka droga.

Szwedzki plan dla Polkomtelu: Teliasonera chce budować w oparciu o Plusa sieć 4G

Szwedzki telekom bardzo chce przejąć Polkomtel. Niemal podwoiłoby to jego bazę klientów telefonii komórkowej i pozwoliło rozszerzyć inwestycje w internet czwartej generacji.

WYBORCZA.BIZ

Dzieci muszą znać technologie

Laptop dla pierwszaka. Dzieci, które uczą się czytać i pisać na komputerowej klawiaturze, mówią bogatszym językiem, piszą ładniej i poprawnie. Nawet dyslektycy się podciągnęli.

PULS BIZNESU

Insider sprzedał ponad 53 tys. akcji Netii

Osoba pełniąca w strukturze organizacyjnej Netii funkcję kierowniczą (niebędąca członkiem zarządu) zbyła na Giełdzie Papierów Wartościowych w dniach 28 i 29 marca 53.096 akcji spółki.

Zamieńmy telewizory na panele sterowania

Już jesteśmy potentatem w sektorze informacyjno-telekomunikacyjnym. Znajdźmy nową specjalność.

NetWorld

Aplikacje biznesowe na Androida - część II

Przedstawiamy kolejny zestaw programów dedykowanych biznesowym użytkownikom smartfonów z systemem Google Android na pokładzie. Wybrane aplikacje obejmują takie dziedziny współczesnego świata IT, jak cloud computing, zdalne połączenia z siecią firmową, bezpieczne przesyłanie danych. Propozycje dla siebie znajdą również pracownicy mobilni, którzy chcą efektywniej zarządzać swoim czasem.

Atak na RSA - włamywacze wykorzystali lukę w Adobe Flash Player

Przestępcy, którzy w ubiegłym miesiącu włamali się do systemu informatycznego firmy RSA, użyli do tego celu błędu w zabezpieczeniach aplikacji Adobe Flash Player. Dzięki niej wprowadzili złośliwy kod do komputera jednego z pracowników RSA, a później wykorzystali ów program do wykradania poufnych danych firmy.

Dell: Nowa linia przełączników PowerConnect

Dell poszerzył ofertę przełączników dla przedsiębiorstw, wprowadzając na rynek nową linie urządzeń PowerConnect. Przełączniki PowerConnect 7000 wspierają nowe technologie zwiększające ich dostępność, są energooszczędne i obsługują połączenia PoE.

ITPartner

Exatel: 510 mln zł przychodów i zysk netto 40 mln zł

Firma podała swoje wyniki finansowe za 2010 r. Zysk netto spółki w 2010 r. wzrósł w porównaniu z 2009 r. o 33%, osiągając 40,2 mln zł względem 30,3 mln zł w roku 2009. Przychody firmy w 2010 r. wyniosły natomiast 510,2 mln zł. W planach na 2011 r. jest rozbudowa oferty, ekspansja na kolejne kraje, a być może i przejęcia.

Rusza pomoc w uzyskaniu unijnych dotacji na sprzęt IT

Znaczne ułatwienia czekają na firmy, które w tym roku zdecydują się współfinansować unijne projekty za pomocą leasingu. Skorzystają na korzystnym sposobie rozliczania leasingu w unijnych projektach. Muszą się jednak spieszyć - przekonuje Europejski Fundusz Leasingowy, który chce wspierać firmy w pozyskaniu dotacji.

CIO

Do pracy z własnym laptopem

Dziewięciu na dziesięciu pracowników przynosi do pracy własne urządzenia technologiczne - wynika z badania IDC i Unisysu.