Wtorkowy Przegląd Prasy

Niejasny los kontraktów na ultraszybki Internet... Cyberprzestępcy wykonują 100 ataków na sekundę... Nowa technologia w służbie pieniędzy: wypłata z bankomatu po zeskanowaniu odcisku palca... Nie będzie kolejki po Dialog... Wyrok w sporze LSI Software z Novitusem coraz bliżej... 1,2 mld zł do wzięcia w ramach kredytu technologicznego... Z tych usług najczęściej korzystamy przez komórkę...

COMPUTERWORLD

Bycie CIO w oddziale korporacji

Zadanie to stanowi prawdziwą ekwilibrystykę. Cały czas trzeba balansować między dwiema rzeczywistościami: wymogami lokalnego biznesu i strukturami globalnego właściciela.

Jak wysokie są zarobki informatyków

Średnie wynagrodzenie osób pracujących w dziale IT wyniosło w lutym 2011 r. 5,1 tys. zł brutto - wynika z badań firmy rekrutacyjnej Bank Danych o Inżynierach. To nieco więcej niż miesiąc wcześniej. Analitycy rynku zauważają jednak, że pensje pracowników działów IT są bardzo zróżnicowane w zależności od stanowiska i umiejętności.

Cloud computing - szansa, czy zagrożenie dla CIO?

Większość osób odpowiedzialnych za korporacyjne środowiska IT jest świadoma potencjalnych korzyści biznesowych wynikających z zastosowania rozwiązań oferowanych w modelu usługowym. W miarę wzrostu liczby wykorzystanych aplikacji dostarczanych w formie usługi rosną jednak obawy przed utratą kontroli nad środowiskiem IT.

Google pod nowym kierownictwem będzie bardziej niezależne od wyszukiwarki

Z początkiem kwietnia stanowisko dyrektora generalnego koncernu Google objął Larry Page, jeden z twórców najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. Jego pierwsze decyzje pozwalają sądzić, że pod nowym kierownictwem koncern Google będzie bardziej ukierunkowany na innowacje m.in. w zakresie rozwiązań mobilnych, oprogramowania i usług internetowych. Szczególną rolę odgrywać będzie jednak obszar rozwiązań społecznościowych.

RZECZPOSPOLITA

Niejasny los kontraktów na ultraszybki Internet

Czy po naszym artykule ministerstwa Infrastruktury i Obrony Narodowej przyspieszą prace?

1,2 mld zł do wzięcia w ramach kredytu technologicznego

Od maja firmy będą mogły ubiegać się o wsparcie na nowych zasadach. Dostaną dotację od razu po zakończeniu inwestycji.

Cyberprzestępcy wykonują 100 ataków na sekundę

W 2010 r. na całym świecie powstało 286 mln wirusów komputerowych. Przy ich użyciu przestępcy komputerowi zrealizowali 3,1 mld ataków.

GAZETA PRAWNA

Nowa technologia w służbie pieniędzy: wypłata z bankomatu po zeskanowaniu odcisku palca

Wypłata z bankomatu po zeskanowaniu odcisku palca, przelew z konta na konto dzięki stuknięciu się komórkami - tak wygląda nowoczesna bankowość.

Z tych usług najczęściej korzystamy przez komórkę

Telefon do przyjaciela? To niemodne. Lepiej skontaktować się z nim za pośrednictwem serwisu społecznościowego uruchamianego w komórce.

PULS BIZNESU

Nie będzie kolejki po Dialog

Inwestorzy zainteresowani kupnem Telefonii Dialog odbierają memoranda informacyjne. Przed świętami wielkanocnymi mają złożyć wstępne oferty. Tłumu chętnych nie widać.

PARKIET

Wyrok w sporze LSI Software z Novitusem coraz bliżej

23 maja może zapaść wyrok w sprawie z powództwa LSI Software, które domaga się stwierdzenia nieważności umowy inwestycyjnej z Novitusem.

NetWorld

Alcatel-Lucent: komunikacja multimedialna i narzędzia biznesowe do serwisów społecznościowych

W pierwszych dniach kwietnia Alcatel-Lucent Enterprise rozpoczął w Barcelonie "Dynamic Tour" - globalny cykl spotkań dla klientów i partnerów. Wśród najważniejszych nowości zaprezentowano OpenTouch - platformę do komunikacji multimedialnej oraz narzędzia biznesowe wykorzystujące aktywność użytkowników w mediach społecznościowych.

Konferencja KIKE - mniejsi w grupie silniejsi

Operatorzy sieci, administratorzy, dostawcy treści multimedialnych i internetu, spotkają się w dniach 11-12 maja na konferencji KIKE w Spale (okolice Tomaszowa Mazowieckiego).

Akcelerator DragonFly VSA dla pamięci masowych

Marvel (producent układów scalonych SSD) zapowiada, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek akcelerator, króry ma znacznie obniżyć obciążenie sieci pamięci masowych pakietami.

ITPartner

Waldemar Pawlak: ułatwimy firmom zakup nowoczesnych technologii

Na zakup i wdrożenie nowoczesnych technologii będzie można otrzymać nawet 1 mln euro - zapowiada Wicepremier i Minister Gospodarki. Prezydent podpisał właśnie - przygotowaną przez Ministerstwo Gospodarki - nowelizację ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.