Wtorkowy Przegląd Prasy

Miliardy z konkursów, sms-ów i gier... E-dotacje nie idą na marne... Używasz Facebooka i Google? Emisja CO2 rośnie... Teraz Samsung pozwał Apple... Szefowa UKE będzie regulować rynek nawet po swojej kadencji... Akcjonariusze Compu i Novitusa zgodzili się na fuzję... Norio Ohga prezes Sony i ojciec płyty CD nie żyje...

COMPUTERWORLD

Czy w latach 2014-2020 skończą się fundusze unijne na eGovernment?

W czasie polskiej prezydencji Komisja Europejska ogłosi, w którym kierunku zamierza modernizować politykę regionalną. Warto przyjrzeć się jakie to nowe czasy nadchodzą.

HP: trendy i nowe funkcjonalności systemów pamięci masowych

Producent uważa, że ochrona dziedzictwa narodowego, nowoczesna medycyna, nowe potrzeby lokalnej administracji -wpływają dzisiaj na rozwój rynku pamięci masowych.

RZECZPOSPOLITA

E-dotacje nie idą na marne

Zawarto już 6299 umów o unijne dotacje z programu "Innowacyjna gospodarka". Prawie 25 proc. to kontrakty o dofinansowanie nowych projektów internetowych. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisała 1402 takie umowy na 861,6 mln zł. W sieci roi się od dotowanych e-biznesów.

Używasz Facebooka i Google? Emisja CO2 rośnie

Greenpeace alarmuje: firmy IT będące właścicielami popularnych portali takich jak Facebook, Google, Twitte, czy iTunes, zużywają "brudną" energię. Internet napędza światową emisję CO2.

Być jak Mark Zuckerberg

Projekty na biznesy internetowe mają jedną podstawową przewagę: mało kto odważy się już na starcie stwierdzić, że w przyszłości nie okażą się ogromnym sukcesem. Wiele absurdalnych pomysłów, chociażby ocenianie zdjęć znajomych z uczelni, dało początek ogromnym firmom.

Wszystkim dałam się we znaki

Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w rozmowie z Łukaszem Decem zapowiada, że gotowa jest regulować rynek telekomunikacyjny nawet po końcu swojej kadencji.

Miliardy z konkursów, sms-ów i gier

W Polsce rynek usług dodanych i multimedialnych telefonii, w tym np. mobilny internet czy gry, był wart 9,6 mld zł w 2010 r., czyli o 16,9 proc. więcej, niż rok wcześniej, gdy osiągnął wartość 8,2 mld zł - wynika z raportu firmy analitycznej PMR.

WYBORCZA.BIZ

Norio Ohga - Ojciec płyty CD - nie żyje

Norio Ohga, wieloletni prezes Sony odpowiedzialny za powstanie i sukces płyty kompaktowej nie żyje. Miał 81 lat.

PARKIET

Akcjonariusze Compu i Novitusa zgodzili się na fuzję

Piątkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Compu zgodziło się na połączenie spółki z Novitusem.

PULS BIZNESU

Teraz Samsung pozwał Apple

Tydzień po tym, jak Apple pozwał w Samsunga za kopiowanie jego iPhona i iPada, południowokoreański koncern złożył pozwy w Korei Południowej, Japonii i Niemczech przeciwko amerykańskiej spółce, zarzucające jej naruszenie jego 10 patentów w tych samych urządzeniach.

BYWALEC

Nowy CIO w PZU

Marcin Halbersztadt został członkiem zarządu nadzorującym obszar IT w PZU.