Wtorkowy Przegląd Prasy

Lekarze i aptekarze nie chcą testować e-recepty... LinkedIn zadebiutuje na giełdzie... Teleustawa wpadła w poślizg... Telepraca dla marszałka to już rzeczywistość... Internet na wsiach wschodniej Polski to luksus... Internet może uczynić miasto lepszym. Ranking wygrał Singapur... Studenci chcą wystrzelić pierwszego polskiego satelitę...

COMPUTERWORLD

Zielone myślenie

Prowadzenie działalności gospodarczej z poszanowaniem środowiska naturalnego może być zyskowne. Co więcej, zielone myślenie może być niewyczerpanym źródłem innowacji.

Profil Zaufany od 9 czerwca

Profil Zaufany ePUAP ma ruszyć oficjalnie od 9 czerwca 2011 roku.

Facebook kontra Google: dlaczego może być jeszcze gorzej

Wynajęcie firmy PR przez Facebooka do oczerniania Google'a pokazuje, jak mocno firmy ze sobą rywalizują i jak daleko Facebook jest gotów się posunąć.

W rankingu najcenniejszych marek dominują firmy z sektora technologii

Spółki z sektora nowych technologii zdominowały szósty doroczny ranking najcenniejszych marek świata BrandZ Top 100, opracowany przez firmę Millward Brown. W rankingu zadebiutował też Facebook.

RZECZPOSPOLITA

Telepraca dla marszałka to już rzeczywistość

W lubelskim Urzędzie Marszałkowskim dziesięciu pracowników pracuje od marca w systemie telepracy. Urząd zaoszczędzi na wynajmie powierzchni biurowej.

Internet na wsiach wschodniej Polski to luksus

Dostęp do szybkiego Internetu i budowa światłowodów to podstawowy warunek rozwoju wsi.

GAZETA PRAWNA

Lekarze i aptekarze nie chcą testować e-recepty

Tylko kilkunastu aptekarzy i lekarzy z Wielkopolski przystąpiło do pilotażu e-recept. Reszta się wstrzymuje ze względu na wątpliwości prawne.

WYBORCZA.BIZ

Internet może uczynić miasto lepszym. Ranking wygrał Singapur

Elektroniczna karta pacjenta i inteligentny system pobierania opłat za wjazd do miasta - dzięki nim Singapur wygrał w rankingu miast, które najlepiej korzystają z nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych.

PULS BIZNESU

LinkedIn zadebiutuje na giełdzie

LinkedIn, popularny portal społecznościowy dla osób aktywnych zawodowo, planuje rozpocząć w czwartek sprzedaż swoich akcji na New York Stock Exchange pod symbolem LNKD.

Studenci chcą wystrzelić pierwszego polskiego satelitę

Studenci z Politechniki Warszawskiej kończą prace nad małym satelitą do testowania destrukcji kosmicznych śmieci. Na orbitę wyniesie go rakieta Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jeśli do startu dojdzie jesienią, PW-Sat zostanie pierwszym polskim satelitą.

Teleustawa wpadła w poślizg

Nowe prawo ma sprawić, że telekomy będą bardziej przyjazne klientom. Ale prędko go nie zobaczymy.

PARKIET

Infovide-Matrix: Zysk na początku roku skurczył się o połowę

Początek roku dla Infovide-Matrix nie były udany. Przychody tej konsultingowo-informatycznej spółki spadły w I kwartale o 10 proc., do 36,6 mln złotych.

NetWorld

Windows Small Business Server 2011

Pakiety SBS Microsoftu pozwalają małym firmom korzystać z oprogramowania klasy enterprise po znacznie mniejszych kosztach, choć z pewnymi ograniczeniami. Przyjrzyjmy się Windows Small Business Server 2011 - najnowszemu produktowi z tej serii.

Rosnąca popularność technologii SSL i związane z nią nowe zagrożenia.

Coraz więcej aplikacji chroni poufne dane, przesyłając je przez kanały SSL. Technologia ta ma wiele zalet, stwarzając jednocześnie szereg problemów związanych z zapewnieniem przez działy IT odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Tematem tym zajęła się firma Palo Alto Networks, publikując dokument The Application Usage and Risk Report.

SecurityStandard

Tylko jedna na 10 polskich firm prawidłowo chroni dane

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego* dotyczącego społeczeństwa informacyjnego, jedynie 10 procent polskich firm prawidłowo chroni strategiczne dane własne oraz swoich klientów. Specjaliści odzyskiwania danych oraz informatyki śledczej i wskazują pięć grzechów głównych polskich firm w zakresie ochrony przed zagrożeniami dotyczącymi cyfrowych dokumentów.

ITPartner

AB inwestuje w nowe, trzykrotnie większe centrum logistyczne

Rozpoczęcie inwestycji podyktowane zostało dynamicznym rozwojem spółki. W ciągu pięciu lat skonsolidowane przychody AB zwiększyły się z 1,23 mld zł w 2006 roku do poziomu 3,22 mld zł w 2010 r. W tym czasie spółka znacząco powiększyła wielkość swojego asortymentu - do 400 marek i 35 000 produktów.

CIO

Klub CIO: outsourcing niewygrzany i niewyczerpany

Dyskusja na spotkaniu klubowym 12 maja o outsourcingu dowodzi, że rozwoju i doskonalenia wymaga sam model i współpraca pomiędzy stronami kontaktu.